Okur
S. Şahin Çetin
TAKİP ET
S. Şahin Çetin
@mizikcicocuk
Tiyatro
Ankara
16 okur puanı
26 Nis 09:59 tarihinde katıldı.
20
Kitap
12
İnceleme
16
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
S. Şahin Çetin
tekrar paylaştı.
Sizden rica ediyorum, iletinin daha çok kişiye ulaşmasını sağlayalım!
chng.it/PFHqwDJNy9 Pet shoplarda satılmayı bekleyen çoğu hayvanın yaşadığı eziyet, sokak hayvanlarının başına gelenden farklı değil. Kedi ve köpekler daracık kafeslerde, üst üste tutuluyor. Bazı mağaza sahipleri vitrine yerleştirdikleri hayvanları uzun süre susuz bırakıyor.Nedeni daha az tuvalete çıkmalarını sağlamak. Pet mağazalarına denetim yapılmıyor. Denetim mekanizması olmayınca da hayvanların sağlığı tamamen dükkan sahibinin vicdanına kalıyor.  Tüm bu nedenlerle yeni hayvan hakları yasasıyla birlikte petshoplarda hayvan satışının yasaklanmasını talep ediyorum. 
262
1.403
180 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Söylenecek çok şey var. 80 darbesi; buzdağının görünen yüzü sadece. İnsanlık onurunu kaybetmeden yaşamak isteyenlerin ödedikleri bedel binlerce yıllık. Düşüncelerin dolayı mahkum edilen bir aydın ve ( bir zaman önce kendisini öldürmekle görevlendirilmiş ) sıradan yurdum insanı. Ve insan görünümlü akrepler.
Akrep
9.5/10
· 21 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Şu anda. aynı mekanda yanyana , birl ikte değiliz . B u hüzün verici bir durum ama, asla bir ayrıl ık değil . Çünkü biz hepimiz tarih önünde 􀣥ep aynı yerde duruyornz; bu barışın . demokrasinin ve özgürlüğün alanıdır . B iz . l utfedilecek bir demokrasiyi değil , bedel ini öded iğimiz bir özgürlüğü sahiplenmek ıstıyoru z . Cezaevinde olsak d a özgürüz, çünkü özgürlük bize yakışıyor . Biz bu toprakl ar üstünde yüzyıl lardır bize yakışanı yaptık .Herkes için özgürlük bizim eserimiz olacakt11. Barış demokrasi ve özgürlük davasına omuz veren herkese selam olsun ... Celal Başlangıç Radikal Gazetesi
3
S. Şahin Çetin
Menekşeler Atlar Oburlar'ı inceledi.
208 syf.
·
8 günde
·
Puan vermedi
Şarkılarını, şiirlerini bildiğim Hüsnü Arkan'ın yazarlığıyla ilk kez karşılıyorum. Şarkı söyler gibi rahatlatan, farklı bir bakış açısı ve farklı betimlemeleriyle sakinleştiren roman; bir gecenin içinde hayatı sorgulayan/sorgulatan gerilime evrilirken, yine bir gece de polisiye romana dönüşmüş. İlginç bir anlatımı bence.
Menekşeler Atlar Oburlar
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
3