Alice Anoreksi Diyarında

10,0/10  (1 Oy) · 
6 okunma  · 
1 beğeni  · 
1.469 gösterim
Bir ailenin anoreksi ve obsesif kompulsif bozukluk ile verdiği zorlu mücadele... Yaşam tarzını ve yaşama bakışı değiştiren bu serüveni, önce bir annenin, daha sonra rahatsızlıkların asıl mağduru küçük Alice'in kaleminden, farklı bakış açılarıyla okuyacaksınız.

Alice Anoreksi Diyarında, bir anne-kızın deneyimlerini, şüphelerini, korkularını, öfkelerini, başarısızlıklarını, hatta başarılarını paylaşmanın yanı sıra, aynı travmayı yaşayan başka ailelere yardımcı olmayı hedefliyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Sevil Ersoy KARADEMİR 
12 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İlk bölümde anoreksi hastalığını yaşayan küçük Alice 'in hastalık boyunca yaşadığı tüm zorluklar ve hastalığın yaşattığı duygusal travmalar; Alice'in bakış açısıyla anlatılmış. Kitabın ikinci bölümündeyse annesinin hastalık boyunca kızına yaklaşımı, mücadelesi, duygudurumu annenin kaleminden yazılmış. .Kitabı okuyunca Anoreksi hastalığını hem hastanın gözünden , hem de hasta yakınının gözünden en ince ayrıntısına kadar anlamış oluyorsunuz. Tedavi süreci ve hastaya nasıl davranılması gerektiğiyle ilgili bilginiz oluyor. Hastalığa iki ayrı pencereden bakmamızı sağlayan, çok öğretici bir kitap . Tavsiye ederim.