Anılarda Ahmet Gürlek

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
286 gösterim
Ahmet Gürlek bu kutsal çatının bekçisidir, koruyucusu, geliştiricisi ve yöneticisidir. Bu sebepten bir Şehir Sembolü'dür aynı zamanda.
-Yaşar Aksoy-

Ülkemde kütüphane ve kütüphaneci sayısı çok az. Bu azlık içinde iyi ki Ahmet Gürlek'ler var... Nice yıllara, okuyucularla, kitaplarla birlikte...
-Muzaffer İzgü-

Günde 50 dakikasını okumaya ayırmayanlar coğrafyasında, yaşamın 50 yılını, okusun diye kitaplara, okuyanlara huzur versin diye kitaplıklara ve çoğalsınlar diye okuyanlara; kütüphaneciliğe dair akademik eğitimle, uzun deneyimlerin parlattığı uzmanlıkla ve tükenmez bir çalışkanlıkla armağan etmek... Ahmet Bey'i sanırım ve haddim olmayarak, böyle özetleyebilir ve yazmayı burada bırakabilirdim. Ama dahası var.
-Haluk Işık-

Kültür dünyamıza yaptığı katkılar ve kitap adına yaşattığı bütün güzellikler için minnet borçluyuz Ahmet Gürlek'e...
-Canan Tan-

Onun için tanıdığı her kitap ve tanıdığı her insan özeldir ve özneldir. Hiçbir zaman doğrular ile yanlışları, eksikler ile üstünlükleri karıştırmaz birbirine. Dikkatlidir, adildir, yol göstericidir ve bu yüzden Kitap Baba, meslek hayatımda yarım asırdır yolu ve uzağı gösteren bir fenerdir.
-Fatih M. Aygüneş-

Demek ki Ahmet, Erciyes karının ak güzelliğini Ege'nin melteminde Seyrani inceliğiyle bir güzel yoğuruyor, çevresine sunuyor. Bana göre Ahmet, soyu tükenmek üzere olan bir kütüphaneci...
-Üstün Yıldırım-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  317
 • ISBN:
  9789756351468
 • Yayınevi:
  Türk Kütüphaneciler Derneği Ankara Şubesi Yayınları
 • Kitabın Türü: