8,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
297 gösterim
Bir gün internette bir araştırma yaparken şöyle bir şeyle karşılaşmıştım: "Kadın İslam ile hak kazanmadı, aksine İslamiyet'in gelişiyle kadınlar esaret altına alındı. Kızların diri diri toprağa gömüldüğüde bir yalandan ibarettir. Şu anda yeryüzünde İslam'ı kabul etmeyen milyonlarca insan kendi kızlarını gömüyorsa o zaman ki insanlar da gömüyorlardı." Okuduklarım beni şaşırtmadı. Zira biliyordum ki, hak olduğu sürece batıl, karşı duracaktır. Kötüleyecektir, yalanlayacaktır. Bu noktada söyleyecek sözü olanların boş durmaması kanaatine vardım ve bu çalışmayı kaleme aldım. Yaşanmış yüzlerce olaydan kısa bir bölümü romanlaştırdım. Umuyorum ki, cehaletin karanlık yüzüne bakan insanlar, hidayet güneşinin kıymetini biraz daha iyi anlarlar.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  176
 • ISBN:
  9786054772186
 • Yayınevi:
  Dua Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Esra 
25 Kas 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Cahiliye döneminde bir kız çocuğunun yaşadıklarını sade bir dille anlatıyor.Acılarını, duygularını, umutlarını ve umutlarının yok oluşunu.Aynı acıları paylaşan insanların birbirine yakınlaştırması ve birbirine bağlanması.

Ömer Nas 
17 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

şu an feminizmin etkisinde kalarak islama hakaret eden bayanların. islam öncesi bayanların değeri ne kadardır diye bakması içn okuması gereken bir roman...

Kitaptan 2 Alıntı

Esra 
24 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Bir ara gözleri havada uçuşan kuşlara takıldı."Özgürlük bu olsa gerek" diye geçirdi içinden.Kanatlanmak...Engellere takılmadan, hatta engelleri bile olmayan bir hayatta uçabilmek..

Asiye, Reyhan Güneş Çelebi (Sayfa 144)Asiye, Reyhan Güneş Çelebi (Sayfa 144)
Esra 
23 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

İnanmaktan başka çaremiz yok.Belkide doğrudur.İnanmakla ne kaybedebiliriz ki?

Asiye, Reyhan Güneş Çelebi (Sayfa 85)Asiye, Reyhan Güneş Çelebi (Sayfa 85)