Aşk Ayetleri

10,0/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
3 beğeni  · 
40 gösterim
Fahri, Mısır’daki El-Ezher Üniversitesi’nde eğitim gören Endonezyalı bir gençtir. Güçlü bir imana sahip olan Fahri, gençliğin verdiği heyecanları dizginlemeye çabalarken bir yandan da yaşamında düzgün bir rota belirlemeyi amaçlar. Birçok felaket ve sıkıntıyla karşılaşmasına rağmen İslam’a olan bağlılığı ve yüksek ahlaki seciye sayesinde bütün badireleri atlatmayı başarır.

Çağdaş bir Yusuf masalı...

Fahri, Mısır’da hem Müslüman hem de Hristiyan ailelerin yaşadığı bir çevrededir. Bu ailelerin kızlarının olduğu kadar yabancı kadınların da ilgisini çekmektedir. Fahri Almanya vatandaşı, zengin bir Müslüman ailenin kızıyla evlenmesinin ardından kıskançlıklarına yenik düşen kişilerin tecavüz iftirasına uğrar ve hapse düşer. İdam cezasıyla yargılanan Fahri, hapishanede geçirdiği günler boyunca yaşamına dair pek çok şeyi daha derinden sorgular. Ama karşılaştığı sorunların üstesinden gelebilmek için Fahri’nin elindeki anahtar bellidir; sabır, fedakârlık, iman ve ihlas...

Helâl dairede aşk, her ayrıntıda İslam’ın güzelliği...

Aşk Ayetleri romantizmi hümanizmle harmanlayan, İslam’ın fedakarlık, sevgi ve sabra dayalı gerçek yüzünü göstermeyi amaçlayan bir roman. Ayrıca romanda, hoşgörü, saygı ve kadına verilen değer, sakin ve akıcı bir anlatımla okuyucuya sunuluyor.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789752444164
 • Çeviri:
  Cumhur Çil, Astri Katrini Alafta
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 18 Alıntı

Kur'an'daki Ra'd suresinin on birinci ayeti ilham kaynağı oldu. Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez.

Aşk Ayetleri, Habiburrahman El-Shirazy (Sayfa 147)Aşk Ayetleri, Habiburrahman El-Shirazy (Sayfa 147)

Allah, türlü türlü tuzak ve ayartmalarla insanı yoldan çıkaran şeytandan bizi korusun.

Aşk Ayetleri, Habiburrahman El-Shirazy (Sayfa 161)Aşk Ayetleri, Habiburrahman El-Shirazy (Sayfa 161)
2 /