Aşk Büyüsü

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.879
Gösterim
Adı:
Aşk Büyüsü
Baskı tarihi:
1 Aralık 2019
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006887
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Aşk Büyüsü
Aşk Büyüsü
“İçim acıyordu, pişmandım. Her şeyden önce suçluydum ama o kadar bencildim ki yine onu istemekten kendimi alamıyordum. Ne olursa olsun ondan vazgeçemezdim.”

Birbirlerine ilk görüşte âşık olan Ela ve Baran, ellerinde olmadan aşkın büyüsüne kapılmışlardır. Ela, başına gelen acı olayı öğrendikten sonra canını yakan her şeyden kurtulmak için çok sevdiği şehrini terk eder. Yalnız kalıp olanları unutmak için gittiği yerde başına geleceklerden habersizdir. Artık daha güçlü bir kadın olduğuna, bir daha kolay kolay hiçbir erkeğe kapılmayacağına kendini inandırmıştır. Ta ki Baran’ı görüp kendini onda kaybedene kadar…

Baran işinde başarılı bir adam ve ailesine bağlı bir evlat olmasına rağmen hayatın ona gençlik yıllarında acımasızca aşıladığı güvensizlikle bambaşka bir adam olmaya zorlanmıştır. Kendinden emin duruşu ve açık sözlülüğü, ukala tavırları ve serseriliğiyle dikkat çeken Baran, hiç beklemediği bir anda hayatına giren kadının esiri olunca sudan çıkmış balığa döner. Ancak hızla ve tutkuyla birbirlerine bağlandıkları anda geçmiş önlenemez bir şekilde peşlerinden gelir. Ela ve Baran için bir anda her şey değişmiştir.
448 syf.
·1 günde·Beğendi·4/10 puan
İlk önce kitabı merakla okudum. Genellikle Türk yazarları pek okuyamıyorum özellikle de Wattpad çıkışlı olanları. Ve niye okuyamadığımı tekrardan anlamış oldum. Birincisi Baran ve Ela ilişkisi bence çok sağlıksız bir ilişki. Ve gerçekçi gelmedi bana. Sürekli bir çatışma halindeler. Halbuki ortada kavga edecek bir şey yok. Durup dururken olay çıkartan, buluttan nem kapan karakterler var. Özellikle de birbirlerine edilen laflar yenilip yutulacak cinsten değil. Boynunu kırmamak için zor tutuyorum kendimi diye bir şey okudum ben. Kitap başından sonuna kadar klişeler silsilesi olarak devam ediyor. Yeter artık diye bağıracaktım en sonunda. Birkaç yeri geçerek atlayarak okudum zaten. Ve özellikle kız kardeş Beren'in Berk'le geçmişleri olması ve onu Ela'ya aşık olmasıyla suçlaması inanmaması olayını aynen bu şekliyle ben Jennifer Probst'un Marriage to Billionare serisinde okudum ben. Aynısı tamamen olayın. Sonuç olarak sevmedim.
448 syf.
·2 günde·10/10 puan
Akıcı bir kitap,sıkılmadan okunuyor.
Kitap Ela ve Baran'ın hikayesi. Aşka Dair serisinin ilk kitabı. Her kitapta farklı bir çift. Olaylar her iki karakterin bakış açısıyla da yansıtılmış. Kesinlikle güzel bir kitaptı.
Ela aşka güvenecek mi? Baran gerçekten bulduğuna emin olduğu aşkına sahip çıkacak mı? Okuyup öğrenin . İyi okumalar...
464 syf.
·1 günde·Puan vermedi
| Aşk Büyüsü ~ Tuğba Atıcı Coşar
.
Tuğba ablanın kaleminden Aşka Dair serisinin ilk kitabıyla yola devam ediyoruum. Aşk Büyüsü Baran ve Ela’nın masalı. Aslında hem masal hem savaş onlarınki. Havaalanında başlayan karşılaşmaları tekrar tekrar devam ediyor ve kaçınılmaz son olan o karşılıklı kıvılcımlar büyük bir ateşe dönüşüyor.
Karakterlerimizin ikisi de geçmişinden bolca yaralı, güven problemi olan insanlar. Biri aldatılıp yaşadığı şehri evi terk edip en iyi arkadaşları Didem ve Kemal’e sığınan Ela. Diğeri aşka güveni kalmayan, çapkın, sinirli adam Baran. Havaalanında kucağına düşen kadınla her şey bambaşka bir boyuta sürükleniyor. Sonra bu ikili bir de üstüne Didem ile Kemal eklenince tadından yenmiyor. Baran’ın kendinden emin tavrı, ukalalığı ve hazır cevap oluşu beni aşırı çekti Ela korkup geri çekilmeye çalıştıkça o çabaladı ya benden bir sürü artı puan aldı amaa devam ettikçe ikisi de beni çıldırttı. Hem sevip hem de bolca saydırdığımı itiraf etmeliyim
Tamam herkesin yaptığı hatalar var ama mesela Baran üst üste o anki saflığına denk gelip hata yapıyor ve cidden kimsenin üstünü örtemeyeceği hatalar. Ela’ya tam hak verdiğim yürü be kızım dediğim sırada o büyük bir hataya düşüyor ve beni deli ediyor. Anladım ki yazarımız bizi çıldırtan ama bir yandan da büyük sevgi besleyeceğimiz karakterler yaratmayı çok seviyor
Karakterlerin hatalarıyla yanlışlarıyla var olması ve gönlümü kazanması çok güzeldi çünkü mükemmel karakterler ütopik geliyor. Bir sürü hata yapıp ama bunu telafi etmeye çalışan, aşka tutunan karakterler hep daha özel. İyisiyle kötüsüyle Ela da Baran da kendini çok sevdirdi. Kızdım mı? Çok çok fazla ama sevdim mi? Kesinlikle! Çılgın, aşkı uğruna mücadele eden, bazen de o aşk uğruna hatalar yapan ama aşkı iliklere kadar hissettiren güzel bir çiftti. Bir de bu kitabın sonunda Aşk Tutkusu’nun karakterleriyle tanışınca ikinci kitap için aşırı sabırsızlandım. Bakarsınız siz bu yorumu okurken ben Aşk Tutkusu’na başlamış olurum bile
448 syf.
·9/10 puan
Okuması keyifli bir kitaptı..Aşk Büyüsü yazarın okuduğum ilk kitabıydı..Bu kitapta Ela ve Baranın hikayesini okuyoruz.
Okurken bazı cümlelerde sıkıntı görsem de genel olarak anlatım dili sade ve akıcıydı...Aşkı hissettiren bir kitaptı.
Herkese keyifli okumalar diliyorum..
464 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Aşk Büyüsü || #kitapyorumu
.
Herkese Merhabalar,
Bu kitaba bayılıyorum. Her ne kadar yazarın favori kitabım Aşk Tutkusu olsa da çünkü BerkBu kitapta bir harika. Romantik kitap sevenlere gözüm kapalı tavsiye edeceğim bu harika kitabın yorumuyla geldim.

Tatlı tesadüflerin büyük aşklara sebep olmasına bayılıyorum. Hava alanında ilk görüşte birbirlerinden etkilenen çiftimizin zamanla birbirleri için vazgeçilmez oluşlarının hikayesini bu. Kitapta Baran ve Ela'nın adım adım birbirlerine çekilmelerini ve aşklarının kaçınılmaz olduğunu kabullenmelerini okurken,sürekli olarak karşılaşmaları, yollarının kesişmesiyle onların bol atışmalı,tutkulu ilişkilerine de şahit oluyoruz.Yazar bu süreci ve duygu geçişlerini çok başarılı şekilde yansıtmış. Onların birbirlerinin vazgeçilmezi oluyorlar ancak çiftin geçmişte aldıkları yaralar ve bu yaraların onlarda bıraktıkları izler var. O yüzden aşklarının sınanması ve imtihanlardan geçmeleri gerekiyordu. Yazar burada duygu geçişlerini çok güzel hissettiriyor, duyguları ilmek ilmek işliyor. Onların acıları ve üzüntüleri sizin acılarınız oluyor ve kalpten hissediyorsunuz. Aşklarının sınandıkları kısımları boğazım düğüm düğüm okudum. Aynı derecede onların mutluluğuyla mutlu oluyorsunuz.

Bu kitabı daha önce okumuş ve çok sevmiştim. Şimdi tekrardan okudum. Ve yine yeniden çok sevdim. İlk defa okuyormuşcasına merakla okudum. Sayfaları hızla çevirdim. Yazarın şu ana kadar üç kitabını okudum ve bu kitaplar da çok hoşuma giden şeylerden biri de tekrara düşmemesi. Her kitabındaki karakterler birbirinden farklı. Bu çok hoşuma gidiyor.

Şimdi yazarın yazdığı bizi bitiren erkek karakterlerinde sıra Baran'da Adam gibi adam, seven erkek nasıl olur sorusunun cevabı Baran'ım. O nasıl bir aşktı, o nasıl bir sevmekti. Onun olduğu bütün sahnelerde gözlerimden kalpcikler çıkıyordu. Zor bir adamdı kabul. Sinirli ve kıskançtı ama kıskanmak bir insana bu kadar mı yakışırdı. Gerçi yazarın diğer kitabındaki Berk karakterini çok ayrı apayrı sevsemde Baran'ı ve Sedat'ın yeri de çok ayrı bende.

Kitapta beni çok mutlu eden şeylerden biri de Berk'i okumak oldu. Ve okuduğumda çok özlediğimi fark ettim Berk'imi.Söylemeden geçmek istemiyorum. Onun kitabını sabırsızlıkla bekliyorum

Ela karakteri yazarın okuduğum belki de en güçlü kadın karakteri. Çünkü karşısındaki sevdiği adam çok zorluydu. Ama her şeye rağmen aşkına ve sevdiği adama tutunması ve çabalamasını okumak çok güzeldi. Güçlü kadın karakter kalp ben.

Sizde romantik kitap mı seviyorsunuz benim gibi! İşte aradığınız kitap tam olarak Aşk Büyüsü! OKUYUN, OKUTUN! Şiddetle tavsiye ederim.
464 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Nasıl bir aşkdır sizinki. İlk görüşte aşka inancım giç bitmedi bitmicek de...

Ela ve Baran aşktan yana yüzleri gülmemiş ağır ihanet yemiş iki kalp iki insan. Ortak arkadaşları olduğu halde hiç bir araya gelmemiş olan bu ikili ilk kez havaalanında karşılaşıyorlar. Hemde ne karşılaşma Baranın kucağına düşen Ela aynı hızla hem yüreğine hemde hayatına düşmüştü.
Birbirlerine hayran bir o kadarda kızgın bu ikili atışmalarla geçiriyorlar ilk anlarını...
Bi daha görüşmüceklerine eminken 1 hafta snra tekrar kader onları biraraya getiriyor. Başlarda kabul etmeselerde birbirlerinde kalıyor akılları kalpleri. Didem ne kadar çapkın Baran beyi arkadaşına layık bulmasada gönülleri birbirlerine akan bu ikili herşeye rağmen bir araya geliyor.
Ailelerle tanışan gençler herşey yolundayken. Baranın gereksiz yalanı yüzünden ayrılık yaşıyorlar ve Ela ikiz bebeklerine hamileyken Baranı bırakıp ona ait bebeklerle farklı bir şekilde yeni hayata başlıyor. Buna eski patronu Berk in yardımı sayesinde. Bu ayrılığa dayanamayan Berk beyde 3 ay sonrasında Barana yerini söylüyor vee aşıklar tekrar birbirlerine ve bebeklerine kavuşuyorlar.

Bayılarak okudum kitabı ve ikincisini heyecanla bekliyorum...
464 syf.
·9/10 puan
Bir Baran bulana kadar ordan oraya uçak yolculuğu yapmak istiyorum.
Ela'yı çok kıskandığımı söylemeden geçemeyeceğim zor bir süreçten geçip daha zoruna ama en güzeline en sadığına rastlaması. Ama az çektirmedi adama bir ara ben bile yıldım ama Baran yılmadı. Tamam dedim şimdi her şey düzeliyor ama bir baktım ki hep çirkef yüzsüz olan kızımız Aslı çıkıp gelmiş. Neymiş efendim yardıma ihtiyacı varmış da ondan başka kimseye gidememiş adi yalancı.Kudurdum Aslı Baran'ı bir anda öpünce ve  Aslı'nın daha çok şeyi mahvedeceğini düşünerek çevirdim sayfaları ama korktuğum gibi olmadı fazlası oldu. Aldatılmak ve bundan daima korkarak yaşamak gerçekten psikoloji yıpratan bir durum ve Ela bundan çok etkilendi. Bazen düşündüm bu kadarı da olur mu diye,olacak olmasına belki de daha fazlasının olabileceğine kanaat getirdim. Güvendi bu ha deyince gelip eski yerine oturmuyordu.
Iy şerefsiz haysiyetsiz Tarık'ı unutmamak gerek,Ela'ya dokunduğunda o elleri benim kırasım geldi ki Baran nasıl dursundu.
Deli dolu kadınları hep sevmişimdir ki bu kitapta Didem favorim oldu.
Berk'in Ela'ya olan tutumu Beren'in kastettiği şeyler mi çok da merak ediyorum.
Kitabın konusunu kısaca anlatayım.
Ela sevgilisinin onu aldattığını gözleriyle gördükten sonra en yakın arkadaşı Didem'in yanına İzmir'e gitmek üzere yola çıkar ve hava alanında bir aksilik yüzünden bir anda kendini  başarılı iş adamı Baran Adalı'nın kollarında bulur. Kendine geldiğinde özür dilese de Baran Ela'yı sinirlendirecek bir cümle kurar. Ardından uçağın içinde de aynı adamla karşılaşınca Ela biraz sinirlense de Baran bunu eğlenceli bulmaya başlar. Uçakları indikten sonra aynı oteli de kullanacaklarını farkeden çapkın iş adamı hemen kendi katındaki onun odasına yakın olan bir odayı Ela'ya verdirttirir ve işte o gece o otelde ikisinin kaderi de onları bir araya getirebilmek için yemin etmişlerdir.
448 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Aşka dair her şey aşk büyüsüne kapılır…

Ani bir çarpışma ile başlayan ve birbirlerinden ilk görüşte etkilenen Ela ve Baran için yaşadıklarına rağmen aşkın büyüsüne kapılmak hiç zor olmamıştı.

Ela, başına gelen acı olayı öğrendikten sonra canını yakan her şeyden kurtulmak için çok sevdiği şehrini terk etmişti. Yalnız kalıp olanları unutmak için gittiği yerde başına geleceklerden habersiz iki ay geçirmişti. Yaşananları geride bıraktığında artık daha güçlü bir kadındı. Bir daha hiçbir erkeğe kapılmayacağına kendini inandırmıştı. Ta ki hayatında gördüğü en yakışıklı adamın kollarına düşüp, kendini onda kaybedene kadar…

Baran, otoriter bir patron, harika bir arkadaş ve ailesine bağlı bir evlat olmasına rağmen hayatın ona gençlik yıllarında acımasızca aşıladığı güvensizlikle bambaşka bir adam olmaya zorlanmıştır. Kendinden emin duruşu ve açık sözlülüğü, ukala tavırları ve serseriliği ile dikkat çeken Baran, hiç beklemediği bir anda ela gözlerin esiri olunca, sudan çıkmış balığa döner. Hızla ve tutkuyla birbirlerine bağlandıkları anda geçmiş peşlerinden gelmiş, Ela ve Baran için bir anda her şey değişmiştir
464 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Aşk Büyüsü | #kitapyorumu

“İçim acıyordu, pişmandım. Her şeyden önce suçluydum ama o kadar bencildim ki yine onu istemekten kendimi alamıyordum. Ne olursa olsun ondan vazgeçemezdim.”

Ela Aksoy ve Baran Adalı’nın hikayesine eşlik ettik bu tur Kızımız Ela erkek arkadaşı tarafından başına gelen olayla yıkılır ve yakın arkadaşı Didem’in yanına yerleşir
Tabii iş için İstanbul-Çeşme seferi yaparken birisiyle tanışır ki yollarının sürekli kesişeceğinden haber yoktur henüz Ela’nın.
Bu yollarının kesiştiği adam kim mi tabikide Baran dediğinizi duyar gibiyim ve tabiii Baran
Baran ilk anda gördüğünden beri etkilendiği kızdan uzak duramaz bir daha karşılaşmayız dediklerinde ise hayatın onlara bir sürprizi vardır ortak tanıdıkları
Baran, kıskanç, egolu, dediğim dedik, ben bilirim, benim dediğim olacak tipte bir adam birde yardımsever ki sormayın ilk yaptığı yardım hayatında büyük olaylara neden oldu ama sonrakiler oldukça iyiydi
Ela ise, erkek arkadaşı yüzünden yaşadığı olaylardan sonra erkeklere güvenini kaybetme noktasına gelmiş , hemen kendini Baran’la bir ilişki yaşamak istemediğine inandırmaya çalışan inatçı bir kedicik
Ne olaylar oldu ama baştan diyim kitapta cinsel olaylarda var ona göre yani
Ela’nın Baran’dan tek istediği yalan söylememesiyken ilk yalanı affetmiş olabilir Ela, ama ikincisi büyük bir yıkıma neden oldu aklını başına al Baran
Yazarımızın ikinci kitabı ve ben okumaya başlarken ilk kitabının siparişini vermiştim şimdi gelince de ona başlayacağım
Çok severek okudum. Yer yer Baran Bey’e de Ela’ya kızdım çünkü Baran Ela’nın ağzından çıkan erkek ismini bile kıskanıp ortalığı ateşe verecek kadar aşırı kıskanç. Ela ise adamı dinlemeden gitti sonra da sakladıklarıyla. Bir dinlesene kızım neler diyecek ama değilmi
Neyse onlar da durumlar tatlıya bağlandı Hem de ne tatlı bir son
Bir de Baran ve Didem atışmaları çok güldüm ikisine Bir de tabi Beren ve Berk onların da gizemi oldukça farklı
Akıcılığı, karakterlerin tavırlarını yansıtmadaki hissiyatları hepsi çok güzeldi
“Şimdi buna kader mi deniyor, tesadüf mü?” diyerek bir parmağıyla saçımı gözümün önünden çekti. “Yoksa şans mı?” diye sorduğunda, “Bil-miyorum,” diyebildim.
Her ne halt ise umurumda bile değil. Eğer şu an seni bu halde karşımda yeniden görmek için ne sevap işlediysem şükürler olsun ki yapmışım.”
"Ben onun güzel gözleri içi nefes almayı keser, soluğun bile aramıza girmesine müsaade etmezdim. Onun ismimi seslenişini her an duymak için zamanı durdurur sonsuza kadar onu dinlerdim. İçimde büyüyen beni ezip geçen o aşk için kendimi gözümü bile kırpmadan feda eder, anlasın diye yüreğimi ellerine verirdim. Ben ona o kadar âşık olmuştum ki aşk bana sadece onunla yakışmıştı."
Tuğba Atıcı Coşar
Sayfa 217 - Müptela Yayınları
Bu o kadar tarifi imkânsız bir histi ki ellerimin dokunduğunhee yer sızlıyor, acı veriyordu ama katlanılmaz olan kısım bu değildi. Katlanamadığım acı içeride bir yerde can alıcı vurucu yapmak için hazırlanam ateşten bir top misali büyüyordu.
Bilinçli olarak yanından geçerken omzuna hafifçe çarpar gibi dokundum. Aynı anda o da benim aksi yönüme doğru hareket edince yavaş olmasını planladığım çarpışma biraz sert gerçekleşti ve elindeki ufak çantanın yere düşüp içindeki bir kaç parçanın etrafa saçılmasına sebep oldu. Bana kendisinin çarptığını zannedip konuşmaya başladı.
“Ah... Özür dilerim,” diye mırıldanınca ben de bozuntuya vermedim. Kız yere düşen eşyalarını toplayıp ayağa kalktığında konuştum.
“Önemli değil,” dediğimde sesimi duyar duymaz bana baktı.
“Yine mi sen? Gözünüz falan mı bozuk sizin?” diye çıkıştı hemen.
Az önce sakince özür dileyen kız beni görür görmez sinirli bir güzelliğe bürünmüştü. Anında tırnaklarını çıkarmış ve saldırıya hazırdı. Acaba her zaman böyle miydi yoksa sadece bana karşı mıydı bu tavrı merak ettim. Kızınca çok güzel olduğu gerçeğini de anında kabullendim. O yüzden daha da üstüne gittim.
“Benden özür dileyen siz olduğunuza göre demek ki kör olan sizsiniz. Ayrıca bu kucağıma ikinci atlayışınız,” derken ukala ukala gülümsemeden duramadım.
Çatık kaşlarla bana bakan bu kızdan bambaşka bir enerji alıyordum, bunu inkâr edemezdim.
"Senin neyini kıskanayım ben be, egosu tavan yapmış manyak."
"Siz kadınların benim egomla ne alıp veremediğiniz var, anlamış değilim."
"Sana benden bir tavsiye, bir kadın sana bir şey söylüyorsa muhtemelen haklıdır ama siz kas kafalar anlamıyorsunuz. Ama eğer birden fazla kadın sana aynı şeyi söylüyorsa bir yerlere not alsanız iyi olur. Egon tavan yapmış diyorsak demek ki doğru."
"Hiç beklemedim, tereddüt etmedim. İçimde dolup taşan aşkı inkar etmedim, edemezdim.
Kabullendim.
İçime işledi adım adım.
Hissettim.
Kalbimde doldu taştı ve coşkuyla bir şeyler patladı.
Yüreğim sıkıştı.
Göğsüm daraldı.
Aşık oldum.
Aşık olmuştum.
Bir çift ela, sonum oldu sonunda.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşk Büyüsü
Baskı tarihi:
1 Aralık 2019
Sayfa sayısı:
464
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006887
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Aşk Büyüsü
Aşk Büyüsü
“İçim acıyordu, pişmandım. Her şeyden önce suçluydum ama o kadar bencildim ki yine onu istemekten kendimi alamıyordum. Ne olursa olsun ondan vazgeçemezdim.”

Birbirlerine ilk görüşte âşık olan Ela ve Baran, ellerinde olmadan aşkın büyüsüne kapılmışlardır. Ela, başına gelen acı olayı öğrendikten sonra canını yakan her şeyden kurtulmak için çok sevdiği şehrini terk eder. Yalnız kalıp olanları unutmak için gittiği yerde başına geleceklerden habersizdir. Artık daha güçlü bir kadın olduğuna, bir daha kolay kolay hiçbir erkeğe kapılmayacağına kendini inandırmıştır. Ta ki Baran’ı görüp kendini onda kaybedene kadar…

Baran işinde başarılı bir adam ve ailesine bağlı bir evlat olmasına rağmen hayatın ona gençlik yıllarında acımasızca aşıladığı güvensizlikle bambaşka bir adam olmaya zorlanmıştır. Kendinden emin duruşu ve açık sözlülüğü, ukala tavırları ve serseriliğiyle dikkat çeken Baran, hiç beklemediği bir anda hayatına giren kadının esiri olunca sudan çıkmış balığa döner. Ancak hızla ve tutkuyla birbirlerine bağlandıkları anda geçmiş önlenemez bir şekilde peşlerinden gelir. Ela ve Baran için bir anda her şey değişmiştir.

Kitabı okuyanlar 57 okur

  • Özge Ertürk
  • BB
  • Nur keser
  • Yağmur Yıldırım
  • Gamze Ekinci
  • Eda
  • Balbadem
  • Sibel
  • Nurşide
  • Tuğçe

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%11.1 (3)
9
%3.7 (1)
8
%3.7 (1)
7
%3.7 (1)
6
%0
5
%3.7 (1)
4
%0
3
%0
2
%3.7 (1)
1
%0