Aşk Peşinde Charlotte Bronte'nin Gizli Maceraları

9,0/10  (4 Oy) · 
17 okunma  · 
2 beğeni  · 
916 gösterim
Yayımcısı tarafından sözleşmesine uymamakla suçlanan Charlotte Brontë, kız kardeşi Anne’i de alarak bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek üzere Londra’ya doğru yola çıkar. Londra’da yaşadıkları maceralar ve Charlotte’un tanıklık ettiği cinayet sonrasında bütün Brontë ailesi kendilerini tehlikenin içinde bulur. Dünya’nın temellerini kökünden sarsmak isteyen gözü dönmüş bir katilin peşine düşen Charlotte, bu yolculuğu sırasında hiç ummadığı bir aşka da yelken açar.

Ve bu sırada hayatı baştan sona değişir.

“Döneminin katı ahlak anlayışının gölgesindeki gönül ilişkilerini zengin iç dünyasıyla kaleme alan Charlotte Brontë’ye her zaman hayalini kurduğu o macera dolu yaşamı bu romanla tattırmak istedim. Kitabım, aşkın ve tutkunun bu ölümsüz yazarına yürekten övgülerimi yansıtan bir hediyemdir.”

-Laura J.Rowland

“Macera dolu hayatıyla sevdiği insanın peşinde tehlikeden tehlikeye savrulan Charlotte, tam manasıyla zamanımızın kahramanı… Aşkı için kıyasıya bir mücadele veren Charlotte, tüm romantik karakterlere ilham kaynağı olacak.”

-New Orleans Times

“Rowland, gözlerinizi heyecanla akıp giden sayfalardan ayırmanıza izin vermiyor.”

– The New York Times

“Laura J. Rowland, yalnızca gerçekçi bir Victoria dönemi Londra’sı yaratmakla kalmıyor, zekâsı, inatçılığı ve muhakeme gücüyle her sayfada Jane’i anımsatan gerçekçi bir Charlotte da yaratıyor.”

– Entertainment Weekly

“Okumaya doyamayacağınız bu zevkli ve zekice kurgulanmış eser, gizemin ta kendisini dönemin entrikalarla dolu yaşamlarından geçerek Charlotte Brontë önderliğinde satırlara döküyor…”

-Romantic Times
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  536
 • ISBN:
  9786054335909
 • Orijinal Adı:
  The Secretadventures Of Charlotte Bronte
 • Çeviri:
  Ceren Taştan
 • Yayınevi:
  Format Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazar karakter betimlemesinde oldukça gerçekçi diyemeyeceğim. Çünkü; bu roman zaten gerçek karakterlerden ve olay örgüsünden alınmıştır. Kitabı okurken o gerçekliği derinden hissettim. Çünkü yazar o kadar profesyonel ki... Yazarın her cümlesinden, kitaptaki okuduğum her sayfadan rahatlıkla anlayabiliyorum bunu. Yazarın bir kitabı olmasına rağmen, eski, tanınmış yazarlara adeta örnek niteliğindeki Aşk Peşinde romanını; büyük bir ustalıkla, titizlikle ele almış yazar. Romanda aşk, macera, savaş, gerçeklik az da olsa kurgu her çeşit türe yer verilmiş. Yazarın bu kadar farklı türleri biz okuyuculara sunabilmesi takdir edilecek bir üstünlük. Daha ilk sayfadan temposu, merakı, adrenalini yüksek bir romandı. Siz de aşkın içinde: gerilimi, macerayı, savaşı, kardeşlerin fedakarlığını ve acı sonu hissetmek isterseniz bu kitap tam size göre tavsiye ederim. Bu kitabı elimden bırakamadım, eminim siz de bırakamayacaksınız.

Şelale Buyuközer 
29 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en güzel kitaplardan biri oldu tavsiye ederim sürükleyici heyecan dolu son.Ama keşke sonunda evlenseydiler iyi olurdu diye düşündüm iki seven kalp ve ayrılık.