Aşk ve Ölüm

7,1/10  (18 Oy) · 
43 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.268 gösterim
SEVDİĞİNİZ KİŞİNİN BİR KATİL OLDUĞUNU

ÖĞRENSEYDİNİZ ONDAN VAZGEÇER MİYDİNİZ?Jaffe karısından ayrılmış ve nafakasını ödeyemeyecek kadar zor duruma düşmüştü. Bir gün uşağı ile birlikte sevdiği bir tabloyu duvara asmak isterken alçıyla kaplanmış ve içinde milyonlarca dolar değerinde elmasların bulunduğu gizli bir bölme fark eder.

Niyeti elmaslarla beraber, çılgınlar gibi sevdiği kız arkadaşı Nahn’ı da alarak ülkeyi terk etmektir fakat elmasların polise teslim edilmesi gerektiğini yoksa şikâyet edeceğini söyleyip tehdit eden uşağını öldürür. Kız arkadaşı Nahn olayı öğrenince Jaffe’i anneannesinin evinde saklar çünkü onu deliler gibi sevmekte ve onunla beraber olabilmek için her şeyi göze almaktadır. Fakat polis her şeyi öğrenmiş ve iki âşığın peşine düşmüştür. Birbirlerini çılgınlar gibi seven âşıklar acaba polisi atlatıp kendilerine yeni bir hayat kurabilecekler miydi? Para Jaffe ve Nahn’a mutluluk getirecek miydi?

Her sayfasını soluk soluğa okuyacağınız bu aksiyon dolu aşk romanı, seven insanların birbirleri için nelerden vazgeçebileceğini size tekrar tekrar hatırlatacak.
 • Baskı Tarihi:
  1973
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  978-605-63884-0-8
 • Orijinal Adı:
  A Lotus For Miss Quon
 • Çeviri:
  Yasemin Koray
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:
okurumizlerim 
12 Tem 12:45 · Kitabı okudu · 6/10 puan

SPOILER UYARISI!
Konusu şöyle: Viyetnam'da yaşayan bir Amerikalı istemeden bir cinayet işler. Bir Çinlinin lokalinde tanıştığı sevgilisi ile ülkeden kaçma planları yapar. İşin içinde elmaslar da olunca cinayet sayısı da artacaktır.
Gelelim yoruma, şu kapak ve iç tasarımı değiştirmekle işe başlamalı. Hiç öyle cicili bicili bir tasarıma uyacak bir kitap değil. İçine de ayıcıklı bisikletli bölüm arası koymuşlar onları da çıkarın. Roman kovalamacalarda aksiyon ve işkencelerde gerilim öğelerini taşıyor. Ülkelerine göre isimlendirme yapılmasından hoşlanmasam da bir süre sonra anlatımına alıştım. Adamın kadına davranışına sinir olsam da sonradan nedeni anlaşılıyor. Orta ritimde seyreden bu kitap ikinci sınıf çerezliklerden daha fazla ilgiyi hak ediyor.

Kapağına ve sözlerine aldanarak aldığım kitap her ne kadar yarıda bırakıp kaçmak istesem de yarım iş sevmediğim için mecburiyetten okudum.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Çok para gerçekten de mutluluk getirir mi ? Aşk uğruna insan nelerden vazgeçebilir ? Zenginlik için bir insan ne kadar çirkinleşebilir? İşte tüm bu soruları konu alan aksiyon ve hırs içeren bir roman..

Aslı Küçüktepe 
17 Nis 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

henuz tamamlamadım ama okurken merak uyandırıcı guzel bır roman bakalım nasıl bıtecek