Aşkolsun

5,5/10  (4 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
606 gösterim
Ey AŞK!

Avaz avaz "Sen" diye bağırıyor ruhum, duyuyor musun? Hisset ve inan yeter ki, başka ne isterim? Sonra sarılırız... Acı eylemsizlikten meydana gelir, hüzün tercihtir, mutluluksa devrim!

Hiç sevgilinize icra gönderip, kalbine haciz koymayı düşündünüz mü? Dokunmadan, konuşmadan, görmeden, Aşk'ınızı ölümsüz kılmayı ve o bilmese de mutlak sadakatle asla vazgeçmemeyi göze aldınız mı? Ya sevdanızın derinliğinde boğulurken, hala nefes alır gibi yapıp, tek gerçek Aşk'ınızı yüreğinize katıp, senelerce acıdan inlemeye razı bir şekilde ortadan kayboldunuz mu? Aşk'ın aslında sevgiliyle birlikte aynı yolda yürümek değil, onun yoluna yol olmak, hatta onun yolunda yok olmak olduğu gerçeğine ulaştınız mı? Yangınken yakmaktan, selken boğmaktan, rüzgârken üşütmekten korktunuz mu?

Hiç çığlıkken sustunuz mu? O zaman Aşk olsun! Aşk olsun'u okurken; Aşk, sevgi, haz, huzur, güven, mutluluk, güç, başarı ve iyilik hakkında doğruluğuna inandığınız yanlışlarla dürüstçe yüzleşeceksiniz!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9786054771837
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fadime Uzunkaya 
 03 Ağu 01:08 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 5/10 puan

İçerisinde birçok film, öykü, masallardan örnekler bulunduran işlediği konuyu bu örneklerle şahlandıran bir yapıt olmuş. Okurken düşündüren ve aynı zamanda ufkunuzu genişletebilcek farklı yazarlar, filmler, öyküler hakkında merak uyandırarak onlarla buluşmanıza vesile olabilecek bir kitap.

İLKNUR İLÇİN İLKER 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

#kitapyorumu #yorum
AŞK OLSUN - YELDA CUMALIOĞLU
Öncelikle yazarımızla ilgili kısaca bilgi vermek istiyorum .Yelda Cumalıoğlu yazar, gazeteci ve aynı zamanda @destekyayinlari nın da kurucusu.. Kitabın ilk sayfalarında biraz garipsedim yazılanları .daha sonra konuları ve her konuda bilindik kitap , yazar, masallar , hikayelerden bahsetmesi inananın içimi ısıttı. Konu genelde toplumda yaşanan ya da bir çoğumuzun başından geçen olayları ele almış. Örneğin aldatan ve aldatılan kadınların zaferlerinden, kaybettiklerinden....aşık olmanın sadece dokunmak ya da kavuşmak olmadığını, aşırı sevgi ve aitlik duygusunun getirileri ve götürdüklerinden bahsetmiş yazarımız . Yani kitap aşk, başarı, güç, mutluluk kısacası hayatla ilgili halkında doğruluğuna yürekten inandığımız yanlışlarla yüzleştiriyor bizi .. Bu kadar anlatım yeter değil mi ????? ☺️☺️☺️☺️ kitabın devamını ve içindeki hikayeleri merak ediyorsanız almanızı tavsiye ederim ☺️

Kitaptan 9 Alıntı

Emine Zengin 
02 Oca 22:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Aslına bakarsanız zaten hiçbir erkek de kendisine muhtaç, bağımlı ve ipotekli bir kadına aşık olamaz.

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 28)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 28)
Emine Zengin 
02 Oca 23:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kaldığımız yerleri ayraçlarla işaretlediğimiz kitaplar gibi anılarımızı da seslerle ve kokularla işaretliyoruz nasıl ve neden yaptığımızı hiç bilmeden.

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 63)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 63)
Emine Zengin 
02 Oca 22:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"AŞK" birine muhtaç olmak duygusuyla aşağılanmaya asla layık değildir.

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 24)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 24)
Emine Zengin 
02 Oca 23:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkes kontrolsüz duygulardan boğulup ölebileceği korkusuna kapılarak can havliyle kaçar.Bu seven insandan kaçmak değildir aslında, hayatta kalma çabasıdır.

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 59)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 59)
Emine Zengin 
 02 Oca 23:05 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevdiğimiz insanların onlara dayattığımız hayatlar içinde ve tam da bizim kendilerine layık gördüğümüz şekillerde mutlu olmasını istiyoruz.
Kendi tanıdık ve alışılmış kararlarımız, sanki onların ait olduğu okyanuslardan daha güvenilir gibi geliyor bize.Çok sevdiklerimizi kontrolümüz altına alıp korumaya çalırken aslında nefeslerini keserek olduğumuz gerçeğine ayılamıyoruz bir türlü.

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 58)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 58)
Emine Zengin 
02 Oca 22:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hani hep bir yanı eksik dediğimiz ilişkiler vardır ya, bazen yaşadığımız, çok zaman tanıklık ettiğimiz..Aslında orada eksik olan aşkın bizzat kendisidir.

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 23)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 23)
Buse 
01 Ağu 13:34 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Tanrı bile eğer gerçekten istersek bütün hayallerimizi gerçekleştirebileceğimize güvenirken, bizim sahip olduğumuz bu güçten kuşku duymamız ne kadar da hazin...

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 200)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 200)
Buse 
30 Tem 00:14 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kimse kimseye ait olamaz.
Herkes birbirine karşı sorumludur sadece.

Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 33)Aşkolsun, Yelda Cumalıoğlu (Sayfa 33)