Sıradışı Bir Aşkın Romanı

Ateş ve Matem

Preston L. Allen
3/10
5 Kişi
26
Okunma
1
Beğeni
518
Görüntülenme
Preston L. Allen'i Junot Diaz ve Toni Morrison'la aynı safa yerleştiren görkemli bir yeni roman Dinsel inançların gölgesinde tutkulu bir aşk. Jesus Boy ve Elweyn'in sıradışı aşkı yüreğinizde dokunacak... Suların Üzerinde Yürüyen Kutsal Kurtarıcımız Kilisesi cemaatinin arasına, Afro-Amerikalı talihsiz bir Romeo ve Jülyet katılır. Jesus Boy'un dünyasında, Romeo, on altı yaşındaki Elwyn, tüm hayatı boyunca tutkun olduğu güzel kızın, artık gizlenemeyecek derecede hamile olduğunu ve yakın zamanda bir başkasıyla evleneceğini çok geç öğrenir. Romanın Jülyet'i olan kırk iki yaşındaki güzel dul Morrison ise, kederin yol açtığı acılar ve karmaşık duygular içerisinde en sonunda kendini Elwyn'in kollarında bulur. Aralarındaki yaş farkının yol açtığı sorunlara ve güçlü dinsel inançlarının katı yasaklarına rağmen, Elwyn ile Morrison'un aşkları gerçek bir aşktır. Ve bu aşk, kiliselerindeki sofuların, içki karşıtlarının ve kutsal ruh muhafızlarının arasında serpilirken, dindar kişilerin karanlık gizemleri ile kadim suçlarını da zeka kıvraklığı ve sezgiyle acı bir biçimde ortaya çıkartır. Jesus Boy'da Elwyn, kutsal kişiliklerin bizlerden hiç de farklı olmadığını trajedi ve tezahür yoluyla keşfeder. (Tanıtım Bülteninden)
Yazar:
Preston L. Allen
Preston L. Allen
Çevirmen:
Anıl Ceren Altunkanat
Anıl Ceren Altunkanat
Tahmini Okuma Süresi: 9 sa. 23 dk.Sayfa Sayısı: 331Basım Tarihi: Ağustos 2010Yayınevi: Epsilon YayınlarıOrijinal Adı: Jesus Boy
ISBN: 9789944823067Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
331 syf.
·
Puan vermedi
Açık söyleyeyim kitabı hiç beğenmedim. Aşk kitabı ama kim kime aşıktan ziyade kim kimi kandırıp iş görüyor onun kitabı.Asıl sıkıcı tarafı ise heyecan ve aşk tutkusunu bulamıyorsunuz. Dolayısı ile akıcılık hiç yok. Okumaya uğraşmayın diyemem, ama aldığı zamanı hak etmeyen bir kitap bence.
Ateş ve Matem
Ateş ve MatemPreston L. Allen · Epsilon Yayınları · 201026 okunma
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.