Ayrılığın Kökeni

·
Okunma
·
Beğeni
·
279
Gösterim
Adı:
Ayrılığın Kökeni
Baskı tarihi:
Haziran 2019
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olipso Yayınları
272 syf.
·19 günde·Beğendi
Kitap; peygamberin hayatının dönüm noktalarını içeren bilgilerle başlayıp, ölümünden sonra yaşanan halifelik karmaşası ile devam ederek, sünni-şii çatışmasının kökenini ve gelişmesini, tarafsız bir dille anlatıyor. Konu hakkında epey araştırma yapılmış olduğu net bir şekilde anlaşılıyor. Bununla da kalmayarak, sonrasında ortaya çıkan mezhepler ve günümüzde ortadoğu coğrafyasının başına dert olan vehhabilik ve işid konusunda da çözümlemeler ve değerli bilgiler içeriyor. Kitabı çok doyurucu buldum, ilgilenenlere tavsiye ediyorum.
272 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kitabımızda neler yokki neler neler. Alevi-sünni çatışmasımı dersin koltuk kavgası mı ne derseniz var peki ilk iktidar kavgası ne zaman çıkmış biliyor musunuz? Söyleyeyim efendim Hz.Muhammed(SAV) in vefatında naaşını ortada bırakıp kim halife olacak derdine düşülmüş peki naaşın başında kim bekliyormuş dersiniz tabiki kuzeni damadı arkadaşı dostu kendine ilk inananların Hz.Ali vardı birtek o katılmamış iktidar savaşına oysaki Hz.Muhammed (SAV)in sözlü vasiyeti varmış ben kimin mevlası isem Alide onun mevlâsıdır demiştir.

Evet arkadaşlar bu gidişle galiba ben kitabı yazacağım en iyisi mi alın okuyun ellerine sağlık yakışıklı kardeşim Hüseyin Tolga Coşkuner kalemin daim okurun bol olsun
Kitaba henüz alıntı eklenmedi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ayrılığın Kökeni
Baskı tarihi:
Haziran 2019
Sayfa sayısı:
272
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olipso Yayınları

Kitabı okuyanlar 4 okur

  • Tansu Duran
  • Nezaket topal
  • ZEHRA YİĞİTER
  • Hüseyin Tolga Coşkuner

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%75 (3)
9
%0
8
%25 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0