Başarının Şifresi

9,0/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.076 gösterim
Albert Ellis'in REDT kuramını anlattığı kişisel gelişim kitabıdır. İnsanları mutluluğa ancak yine kendisinin götürebileceğini anlatır, pratiklerle çözüm yolu üretir.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  337
 • ISBN:
  9786055231002
 • Yayınevi:
  Kalipso Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 16 Alıntı

gözde armağan demir 
21 Şub 16:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öfke kızgınlık ve asabiyet aşılması zor şeylerdir; çünkü egonuzun iyi hissetmesine sebep olurlar.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 90)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 90)
gözde armağan demir 
12 Şub 16:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben ve diğerleri dahil, hiçbir insan, alt insan değildir. En fazla çok yanılırlar ya da meleksi değillerdir.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 34 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 34 - kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 17:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hiçbir şey beni kötü kılamaz, nasıl davranırsam davranayım.Ben uyumlu ve sevecen olayım yeter. Böylece işimi ve ilişkilerimi ve diğer keyiflerimi iyileştirebilirim. Bu harika olur ama tam bir insan olmak için mesafe kaydetmeme, sevilmeme gerek yok.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 17:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

...Bu seni iyi bir insan yapıyor mu ? Hayır, sadece iyi veya kötü davranan insansın; milyonlarca düşüncesi ,hissi ve eylemi olan bir insansın. Bunlar da iyi, kötü veya nötr.Peki niye tutup da kötü davranışlarınız için kendini kötü olarak değerlendiriyorsun?

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 12 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 12 - kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 17:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Şans o ya, duygusal sorunlarınıza kapılmayı kendiniz seçiyorsunuz. Biyolojiniz ve yetiştirilme tarzınız sizi öyle yapmaya teşvik etmiş olabilir.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 17 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 17 - kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 17:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Talepkar mı doğdunuz? Muhtemelen evet.Bebekken ilgilenilmeye, beslenmeye, sıcak tutulmaya ve korunmaya ihtiyacımız vardı.Yoksa ölür gider, bugün talep ve şikayet edecek kadar yaşayamazdınız. Ayrıca, muhtaç doğmuş olduğunuz için çocukken de şımartılmış rezilin tekiydiniz. İstediğiniz her şey verildi, bunlar için çalışmanıza gerek olmadı. Muhtemelen seviliyordunuz, çünkü küçük ve tatlıydınız. Ebeveyniniz ve akrabalarınız üzerinize çok düştü, size kendi çocukları , torunları ya da yeğenleri olarak sahip oldukları için egoist bir memnuniyet yaşıyorlardı.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 29 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 29 - kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 17:14 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her ne kadar kötü,sıkıntı verici ve adaletsiz olsalarda hiçbir şeyin, evet hiçbir şeyin, berbat, korkunç ya da iğrenç olmadığına inanmanıza yardım edecek sarsılmaz, güçlü bir felsefe sahibi olabilirsiniz.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 20 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 20 - kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 17:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çünkü temel amaçlarınız hayatta kalmak ve en uygun şeklide mutlu olmaktır. Her ne huzursuzluk, acı ya da mutsuzluk tecrübe ederseniz edin, fiziksel ya da zihinsel olsun, kendinizi bunları gözlemeye, üzerlerinde düşünmeye ve azaltmaya zorlarsınız. İşte bu da yaratıcı doğanızdır. KULLANIN O ZAMAN!

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 21 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 21 - kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 17:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yeme, içme, yürüme vs. fiziksel sorunlarla karşılaştığınızda, sadece yapıcı davranmazsınız. Ayrıca zihinsel ve duygusal olarak mucitlik yaparsınız.Kaygılı, sıkıntılı ya da öfkeli hissettiğinizde, duygularınızı fark eder, bunları "iyi" ya da "kötü" olarak değerlendirirsiniz ve çoğu zaman hepsini " daha iyiye" dönüştürmek için uğraşırsınız.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 21 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 21 - kalipso yayınevi)
gözde armağan demir 
12 Şub 16:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ama var olan her şey, var olmak zorunda olduğuna göre; hiçbir şey o kadar korkunç,berbat ya da fena değil. Tüm bu kelimeler aşırı kötülüğü simgeliyor. Birçok şey kötüdür yada çok kötüdür.

Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 33 - kalipso yayınevi)Başarının Şifresi, Albert Ellis (Sayfa 33 - kalipso yayınevi)
2 /