Bedenleri Küçük Yürekleri Büyüktü Milli Mücadele'de Çocuk Kahramanlar

8,7/10  (3 Oy) · 
14 okunma  · 
1 beğeni  · 
641 gösterim
Çocuk kahramanların anlatıldığı bu kitapta on dört hikâye var. Milli mücadelenin en yoğun geçtiği yerlerde kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bütün bir milletin topyekûn seferberlik ilan ettiği bu savaş döneminde, çocuklar da bedenlerinin değil, yüreklerinin büyüklüğü ölçüsünde ellerinden geleni yapmışlardır. Bunlardan çoğunun körpe bedenleri bir düşman kurşununa hedef olup şehadet makamına ermiştir. Ter ü taze bedenleri adeta gül kırmızısı gibi şehadet kırmızısına boyanmıştır.

Hepsi yiğitlik yarışına girmiş 14 farklı kahraman ve onların yazdığı 14 farklı destanı işleyen çalışma, geçmişteki küçük bedenlerden geleceğin küçük bedenlerine uzanan bir kutsal bayrak yarışı gibi düşünülmeli ve gençliğimizi bilinçlendirmeliyiz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9786055510350
 • Yayınevi:
  Kaynak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Aslı özdemir 
27 Tem 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kurtuluş Savaşında Çocukların yaptığı kahramanlıkları anlatmaktadır. Yaşınız kaç olursa olsun bence bu kitabı mutlaka okumalısınız.. Kitabı okuduğumda çok etkilendim ve Kurtuluş Savaşında yaşanılan zorlukları çok güzel bir dilde anlatmaktadır.. Herkese öneriyorum eminim kitabı okuduğunuzda çok beğeneceksiniz... :)

Furkan Durmaz 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Kurtuluş savaşı döneminde çocukların kahramanlıklarını anlatan çok güzel bir kitap.Fazla sürükleyici değil ama okurken duygulanacağınız yerler olucaktır. Kitabı Tavsıye ederim.