Ben Benim

8,1/10  (10 Oy) · 
16 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.994 gösterim
Eline aldığın bu kitaba göz atarken, muhtemelen sana hitap edecek birkaç kelime, seni anlatan bir cümle, yani işin gerçeği, kendini arıyorsun. Kim olduğunu biliyorsan bu kitaba ihtiyacın yok. Ancak ben kimim, burada ne arıyorum ve yapmam gereken nedir sorularına cevap bekliyorsan, belki bu kitapta kendini bulacak ya da bu kitabı kendin yazdın zannedeceksin. Muhtemelen de bu kitabı sen yazdın henüz haberin yok. Çünkü bu kitap seni anlatıyor. Hayatını okuyacaksın.

Sen sensin ve ben benim. Aynı zamanda da sen bensin, ben de senim. Kendin olmanın zorluğunu hepimiz biliyoruz. İçsel yuvaya yolculukta, Öz'ümüzde kendimizi ararken, nerede nasıl bulacağımız hakkında kafamızda pek çok soru oluşuyor. Bana veya bir başkasına bakıp da imrenen olursa şayet, şu soruma cevap versin: Ben henüz ben olamadıysam, henüz kendimi bulamadıysam, sen nasıl ben olacak veya O'nu nasıl bulacaksın?

Düşünmeye değer olan şudur: Zaten bir gün yok olacaksam, neden ben, kendim olmadan yok olayım?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786059913669
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Just read 
19 Eki 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Eddi ANTER'İ tanımama vesile olan kitap. Yazarın felsefi kurgusu sizi alıp götürecek. Her sayfada muhakkak altını çizeceğiniz tespitler olacak. Bazı sayfalar onlar da çok değil emin olun sıkılabilirsiniz ama okuduğunuza pişman olmayacağınız bir eser.

Kitaptan 41 Alıntı

"İstediğin kadar isteyedur,
hayat sana sadece ederin,
değerin kadar verecektir.
Üzülme çünkü biçtiklerin,
kendi ektiğin tohumlardır.
Şaşırma.

Ben Benim, Eddi AnterBen Benim, Eddi Anter

"Elinde olanı görmüyorsan sırrı dışarıda ararsın.
Hayat, bana sırrın ben olduğunu
ve cevapların içimde saklı olduğunu öğretti."

Ben Benim, Eddi AnterBen Benim, Eddi Anter

"Kendi pencerenden baktığında sadece merkezinde olduğun dünyanı görürsün oysa milyarlarca başka pencere ve her birini örten perde ve peçeler mevcuttur."

Ben Benim, Eddi AnterBen Benim, Eddi Anter

"Zengin fakirin halinden anlamazsa, tok olan aça yardım etmezse, mutlu olan mutsuza el uzatmazsa, sen ve ben birbirimizden ayrı kalıp herkese yetecek olanı pay etmezsek, bu dünya nasıl tamir olacak?"

Ben Benim, Eddi AnterBen Benim, Eddi Anter
5 /