Kabile Sen Sen Ol, Sürüden Olma!

7,4/10  (7 Oy) · 
23 okunma  · 
4 beğeni  · 
798 gösterim
Kalabalıkların içinde hiç yalnız hissettiğiniz oldu mu? Ya insanların sizi anlamadığını düşündüğünüz? Bir başkasını memnun etmek uğruna istemeden bazı şeyleri yaptınız mı?

Bu sorulardan herhangi birine olumlu cevap verdiyseniz, hayatınızı çarkın içinde koşuşturarak geçiştiriyorsunuz demektir. Belki de farkında olmadan yaşamınızı beklemeye almışsınızdır. Yapmak istediklerinizle, yaşamayı arzuladıklarınızı hep ileriye itiyorsunuzdur; haberiniz bile olmaz.

En iyisi, sen sen ol; sürüden olma!

Farkındalığının farkında olan kişi farklı olduğunu bilir; o artık sürüden değildir. Her ne kadar istese bile o artık bir kez daha sürüye dâhil olamaz.

Farkındalığı olan kişinin hayat çarkı yavaşlamaya, hatta durmaya başlar. Bundan sonra o sadece farkındalığı fark eden değil, farkındalığın farklılığını yaşamaya başlayan kişidir.

Sürüden çıkan biri, kendini arayıp, özüne ulaşıp bulandır.

Kendinizi tanıyıp sevmek için iç dünyanıza bir yolculuğa var mısınız?
(Tanıtım Bülteninden)
Nuran Demir 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 18 günde · 4/10 puan

Açıkcası okuduğum 200 küsur sayfalık kitap şuydu "Karşımdaki kişi kötülük yapmaktan vazgecmeyense ben neden iyilik yapmaktan vazgeçeyim".basit bir olgu üzerine yazılmış güya kişisel gelişim kitabı adaletli olmak gerekirse ben çok bir şey yakalayamadım.tavsiyelerim arasında değil ne yazık ki

Kitaptan 26 Alıntı

"Kalabalıkların içinde hiç yalnız hissettiğiniz oldu mu? Ya insanların sizi anlamadığını düşündüğünüz? Bir başkasını memnun etmek uğruna istemeden bazı şeyleri yaptınız mı?"

Kabile, Eddi AnterKabile, Eddi Anter

Benim işim birilerine bir şey öğretmek değil bunu da buldum.Benim vazifem sadece öğrenmek.Ben öğrenciyim ve sadece bildiklerimi paylaşabilirim;almak ve anlamak istezenlere.

Kabile, Eddi Anter (Sayfa 155)Kabile, Eddi Anter (Sayfa 155)

"Ağızlar konuşur, akıl düşünür, yürek hisseder ancak ruhlar sohbettedir, duyulmaz."

Kabile, Eddi AnterKabile, Eddi Anter

"Farkındalığı olan kişinin hayat çarkı yavaşlamaya, hatta durmaya başlar. Bundan sonra o sadece farkındalığı fark eden değil, farkındalığın farklılığını yaşamaya başlayan kişidir."

Kabile, Eddi AnterKabile, Eddi Anter
3 /