Ben Ozzy

8,5/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
398 gösterim
HEAVY METAL TARİHİNE DAMGASINI VURMUŞ EFSANEVİ OZZY OSBOURNE’UN SIRA DIŞI HAYAT HİKÂYESİNİ İLK KEZ KALEME ALDIĞI KİTAP!

Babam daima, bir gün büyük bir şey yapacağımı söylerdi.
“İçimde bir his var, John Osbourne,” derdi birkaç biranın ardından.
“Ya olağanüstü bir şey yapacaksın ya da hapse gireceksin.”
Ve benim ihtiyar haklı çıktı.
On sekizinci yaş günümden önce hapse girdim.

İnsanlar bana hâlâ nasıl hayatta olduğumu soruyorlar, bense ne diyeceğimi bilemiyorum. Büyüdüğüm sırada, beni mahalenin diğer çocuklarıyla birlikte bir duvarın önüne dizseniz ve hangimizin altmış yaşına kadar yaşayacağını, hangimizin beş çocuğu, dört torunu, California ve Buckinghamshire’da evleri olacağını sorsanız, bahsi kesinlikle kendi üzerime oynamazdım. Ama işte buradayım: Kendi hikâyemi, kendi sözcüklerimle anlatmaya hazırım, ilk defa.

Hayatımın her günü bir olaydı. Otuz yıl boyunca tehlikeli miktarlarda alkol ve uyuşturucu aldım. Kafama inen bir uçaktan, kendimi öldürmeye yetecek aşırı dozlardan, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan ve bir cinayet suçlamasından kurtuldum. Tüm bunların ardından neredeyse ölüyordum: Saatte üç kilometre hızla giden bir arazi aracı yüzünden.

Okuyacaklarınızın çoğu pek hoş olmayacak. Yaşamım içerisinde bazı kötü şeyler yaptım. Daima karanlık tarafa doğru çekildim. Ama ben şeytan değilim. Sadece Aston’daki işçi bir aileden gelen ve daha iyi bir yaşam sürmek için fabrikadaki işini bırakan John Osbourne’um.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9786054263950
 • Orijinal Adı:
  I am Ozzy
 • Çeviri:
  Köksal Gülerkaya
 • Yayınevi:
  Pegasus
 • Kitabın Türü:
Metin Dellal 
18 Tem 12:37 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda okuduğum en samimi otobiyografilerden bir tanesi rock müziğin babalarından olan john (ozzy) osbourne un kendi hayatını anlattığı efso bir kitap :)

Kitaptan 1 Alıntı

"Babam daima, bir gün büyük bir şey yapacağımı söylerdi. İçimde bir his var, John Osbourne, derdi birkaç biranın ardından. Ya olağanüstü bir şey yapacaksın ya da hapse gireceksin...

Ve benim ihtiyar haklı çıktı. On sekizinci yaş günümden önce hapse girdim."

Ben Ozzy, Ozzy OsbourneBen Ozzy, Ozzy Osbourne