Beyin Gücünüzü Arttırın

10,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
361 gösterim
İnsan beyni bu gezegendeki en karmaşık ve dikkat çeken organdır. Beyin üzerine yapılmış olan araştırmalara rağmen hala bilmediğimiz çok şey vardır. Fakat insan beyninin potansiyelinin gerektiği gibi değerlendirilmediğini biliyoruz. Ayrıca beynin işleyişi üzerine birçok sanı bulunmaktadır. Fakat beynin işleyişinin yaşa bağlı olarak azalması gibi sanılar zamanla çürütülmektedir.

Dünyanın her yerinde nöroloji cerrahları, psikologlar ve insanın potansiyeliyle ilgilenen diğer insanlar bu konu üzerine önemli araştırmalar yürütmüştür. Hindistan'daki geleneksel Doğu ilimleri çağlardan bu yana beynin işleyişini önemli ölçüde geliştirecek beceriler ve tekniklerin yanı sıra paha biçilmez kavramlarla da katkı da bulunmuşlardır. Bu kavramların, becerilerin ve tekniklerin birçoğu bu kitapta yer almaktadır. Daha önemlisi bunlar otuz yıldan bu yana yürüttüğüm Dehanızı Açığa Çıkarın ve Eğitimcilerin Eğitilmesi gibi programlarda da etkili bir şekilde açıklanmaktadır. Hindistan'da ve tüm dünyada binlerce insan bu şekilde eğitim almıştır. Bu iki eğitim programı eski Doğu teknikleriyle Batı'nın modern araştırma bulgularını etkili bir şekilde sentezlemektedir.

Bu programlar insan kaynakları gelişimi alanındaki yetkililerin, uzmanların ve eğitimcilerin bellek güçlerini, beyin potansiyelini geliştirebilmelerini, zamanı iyi kullanıp, stresi yenebilmelerini ve mesleki becerilerini arttırabilmelerini sağlamıştır. Ayrıca bu kitapta yer alan teknikler sınavlarda çok yüksek notlar alıp becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere de önerilmektedir. Bu kitap beyin gücünü arttırmak ve böylece yaşamda başarı ve mutluluk elde etmeyi amaçlayan herkes için paha biçilmez bir kılavuzdur.
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  134
 • ISBN:
  9789944455275
 • Orijinal Adı:
  Boost Your Brainpower
 • Çeviri:
  A. Şekercioğlu
 • Yayınevi:
  Platform Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nevra Yıldız 
28 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarından yıllarca kaçmış biri olarak heyecanla okuduğum bir kitaptı. Başlarda beyin hakkında bilmek isteyeceğiniz çok önemli bilgiler sunuyor ve devamında beyni geliştirmenin yollarını anlatıyor. Rastladığım kişisel gelişim kitaplarındaki gibi kendini tekrar eden ve düşünceyi gözünüze sokmak gibi bir anlatımdan çok açıklamaya dayalı akıcı bir dil kullanılmıştı. (Karşılaştırma içerikli bir yorum oldu.) Kitabın ortasından sonraki bölümlerde ise bir defada üstesinden gelinmeyecek türde, zihnin geliştirilmesine yönelik; bilmece, problem ve zeka soruları yer alıyor. Kitabı kütüphaneden aldım fakat ilk sayfalardan itibaren tek düşüncem 'Acilen kendi kütüphanemde bulundurmalıyım.' oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kitaptan 4 Alıntı

Nevra Yıldız 
28 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Dünyanın neredeyse hiçbir yerinde adalet yoktur. Genellikle bunun bir hak olduğu düşünülür. Hapishaneler sadece cezalarını parayla telafi edemeyen mahkumlarla doludur. Güç sahibi insanlar çok daha kötü şeyler yapmakta fakat sahip oldukları güç sayesinde kaçmayı başarabilmektedirler.

Beyin Gücünüzü Arttırın, Dr. G. Francis Xavier (Sayfa 65)Beyin Gücünüzü Arttırın, Dr. G. Francis Xavier (Sayfa 65)
Nevra Yıldız 
28 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Burada Reinhold Niebur'un alkoliklerin huzur duası olarak adlandırdığı şiirinden bahsetmek faydalı olacaktır:
Tanrım, değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmem için
Bana huzur bahşet
Değiştirebileceğim şeyler için cesaret
Farkı anlamam için ise akıl

Beyin Gücünüzü Arttırın, Dr. G. Francis Xavier (Sayfa 63)Beyin Gücünüzü Arttırın, Dr. G. Francis Xavier (Sayfa 63)