Bir Kuşun En İyi Öttüğü Yer

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
184 gösterim
Kendinize yeni baştan bir soyağacı hikâyesi yazmak nasıl olurdu? Jodorowsky, magnum opusu Bir Kuşun En İyi Öttüğü Yer'de soyağacı hikâyesini büyülü bir maceraya dönüştürüyor.

Politik ve kültürel ayaklanmaların ortasında Ukrayna'dan Şili'ye kimliklerini gizleyerek göç eden bir aile. Yaşadıklarını herkesten gizlemek için arılardan bir pelerinin içinde yaşamayı tercih eden bir baba kız. Sırlarını sadece bilge bir haham hayaletine açan dindar büyükbaba. Çocuklarını uyutur uyutmaz cep saatinin içinde baktığı pirelerine çemberden atlamayı, davul çalmayı öğreten bir anne. Canlı, tutkulu, Jodorowsky'nin vazgeçemediği sirk sahnelerinin, okyanus ötesi yolculukların ve tarot kartlarının içinde kaleydoskop gibi bir roman. Jodorowsky'nin dediği gibi: Geçmiş sürekli değişen bir icattır.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2016
 • Sayfa Sayısı:
  520
 • ISBN:
  9786051713182
 • Çeviri:
  Nihal Mumcu
 • Yayınevi:
  Alfa Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Sıfır okunma nedir !!

"Gerekli olan, mümkün olandır. Diğerlerinin kötü alışkanlıklarına son vermek istiyorsan, kendini arındır."
"Bir adam bir kurbağa görmüş. Kurbağa ona şöyle demiş: "Lütfen öp beni." Adam şöyle düşünmüş: "Bu konuşan kurbağa, büyülenmiş bir prenses olmalı. Onu öpersem eski haline döner, benimle evlenir ve ben de milyoner olurum." Adam kurbağayı öpmüş, bir patlama hissetmiş ve bir kurbağa dönüşmüş. Kurbağa ona şöyle demiş: "Çok mutluyum. Büyülenmiştin ve sonunda seni kurtarabildim."