Boşanma Partisi

6,5/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
495 gösterim
Çarpıcı, akıcı üslubu ve nefes kesen zekâsıyla Laura Dave, iki kadının sevdikleri adamları anlama çabası içinde girift iç dünyalarında çıktıkları yolculuğu keşfediyor. İki kadın da şu zorlu soruyla karşı karşıya kalıyor: Aşk, ne kadar yalanı ve ne kadar gerçeği kaldırabilir?

- Marisa de los Santos-

Hampton sosyetesi üzerine kurulmuş ilginç şekilde nükteli bir roman. Sayfaları çevirdikçe okuyucular aşkın boyutlarını sorgulatan rahatsız edici gerçekleri, bağlılık ve pişmanlığı adeta tecrübe edecekler.

-Elle Dergisi-

Taze aşkı, yok olmuş aşkı ve boşanma evresinden sonraki aşkı sorgulayan Laura Dave, okuyucuyu boşanmanın eşiğinde bile aşka inandıracak tarzda aşkın özüne iniyor. Kesinlikle sürükleyici.

-Book Reporter-

Evlilikleri farklı sonla bitecek olan iki kadın da aynı soruya cevap aramaktadır: Bir ilişkiyi kurtarmak için ne zaman savaşmalı ve ne zaman vazgeçmeli?

Otuz beşinci yıl dönümlerinde, Gwyn Huntington ve kocası Thomas en sıra dışı kutlamayı gerçekleştirmek için arkadaşlarını ve çocuklarını evlerine davet etmişlerdir. Bu ev, Huntington Konağı, Montauk kasabasını yerle bir eden 1938'deki Büyük Kasırga'dan sonra nesillerdir bu ailenin elindedir.

Bunun yanında, bu alışılmadık hafta sonunda oğulları Nate de nişanlısı Maggie'yi ilk kez eve, Montauk'a getirecektir. Fakat Maggie bu ziyaretin bir son olup olmadığını düşünmektedir; çünkü nişanlısının yıllardır sakladığı bir sırrı açığa çıkartmıştır.

Aşk, aile ve birileriyle bir hayat inşa etmenin anlamını konu alarak birçok kitleye hitap eden Boşanma Partisi, bizi son derece sempatik olan bu iki kadının, evliliğinin sonunda olan Gwyn ve henüz başında olan müstakbel gelini Maggie'nin yaşamlarına davet ediyor. Çok farklı seçimler yapmalarına rağmen iki kadın da sürdürmek istedikleri hayata sahip olabilmek için en nihayetinde nasıl seçimler yaptıklarını keşfederler.

Boşanma Partisi, ailesi beklenmemiş bir fırtınayla sarsılan herkes için içten, komik ve derin bir roman.

Laura Dave 1977 yılında New York'ta doğdu ve Westchester County'de büyüdü. Pennsylvania Üniversitesi ve Virginia Üniversitesi'nde öğrenim gördü. Laura, okul yıllarında "Kısa Kurgu AWP Intro Ödülü" dâhil olmak üzere pek çok ödül aldı.

Yazarlığın yanı sıra, başarılı bir gazeteci olan Laura Dave'in yazıları, New York Times, The Huffington Post, Glamour, Self, Modern Bride, Redbook, ESPN the Magazine ve The New York Observer'de yayımlanmaktadır.

2008 yılında Cosmopolitan dergisi Laura'yı "Yılın En Eğlenceli ve Korkusuz Fenomeni" olarak adlandırarak, onu genç kadınlar için "ilham kaynağı" olarak nitelendirdi.

Güney Kaliforniya'da yaşayan Laura Dave, yeni bir roman üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9786054478330
 • Orijinal Adı:
  The Divorce Story
 • Çeviri:
  Begüm Korkmaz
 • Yayınevi:
  Kanes Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

"Sessizliği seveceksin; hayatına yeni bir soluk getirir. Hatta öyle bir fark yaratır ki bunun senin hayatın olduğuna inanamazsın."

Boşanma Partisi, Laura DaveBoşanma Partisi, Laura Dave

"Bu benim umrumda değil, Nate," dedi Maggie. "Böyle bir şeyi kafama takacağımı bile nasıl düşünebildin? Ailenin maddi durumu... Bu benim için hiçbir şey fark ettirmiyor."

"Gerçekten mi?"

Maggie başını salladı. "Söz veriyorum."

"Güzel." dedi Nate, Maggie'yi alnından öperek. "Çünkü ailem yarım milyar dolara yakın bir paraya sahip."

Boşanma Partisi, Laura Dave (Sayfa 27 - KaNes Yayınları)Boşanma Partisi, Laura Dave (Sayfa 27 - KaNes Yayınları)