Büyük Oyun

5,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
158 gösterim
Sadece ok ve yayla ormanın derinliklerine yollanan Oskari, köyüne bir avla dönmek zorundaydı. Yetişkin olduğunu kanıtlamalıydı. Oysa Oskari, avlayacak hayvan bulmak yerine ABD Başkanı’nı taşıyan Air Force One uçağını bulmuştu. Üstelik teröristler ABD Başkanı’nıı öldürmek üzereydiler. Oskari ise ABD Başkanı’nı koruyabilecek tek kişiydi. Dünyanın en güçlü adamı soğuk Finlandiya ormanlarında genç bir çocuğun korumasıyla hayatta kalabilir mi? Kitabı ve filmiyle tüm dünyada milyonlarca insana ulaşan Büyük Oyun, artık Türkçede!
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2015
 • Sayfa Sayısı:
  236
 • ISBN:
  6051243078
 • Orijinal Adı:
  Big Game
 • Yayınevi:
  Net Kitap
 • Kitabın Türü:

Büyük Oyun
Dan Smith'in yazdığı, İlk yayın tarihi 2015 olan, tam 236 sayfa macera türü bir eser.

Eserimizin İyi yönleri, konusu her ne kadar absürt olsa da, Akıcı ve bir o kadar kendine has, eğlenceli, komik bir eser.

Eserimizin kötü yönleri ise, biraz ciddiyetten uzak. American tarzı bir eser. Fazla bir şey beklemeden okunacak türden. Diyebilirim.

Eserimizin konusuna gelecek olursak, 13 yaşında ki bir çocuğun, geleneksel olarak bir ormana salınıp avlanmasıyla başlıyor. Büyük bir avcı olacağı hayaliyle ava çıkan ufaklık, bir den ormana bir cismin inmesiyle olaylar değişiyor. Ufo'ya benzer bir araçtan Amerikan başkanı çıkıyor. Başkana komplo yapılmış, tuzak kurulmuştur. Orman da 13 yaşında ki ufaklıktan başka onu koruyacak ta yoktur. İşte tam bu sırada macera başlar...

Sonuç olarak, konu güzel, işlenişi ve olay örgüsü de güzel. İlgi çekici ve merak uyandırıcı, fakat biraz fazla absürt. Buda kitabı diğer macera türlerinden aşağıda bırakıyor. Sıkı bir macera kitabı değil, eğer sıkı bir macera tutkunu iseniz, o bu kitap değil.

13 yaşında ufak bir çocuk elinde okla başkanı savunması, acımasız bir ormanda ve peşinde azılı katillerin olması zaten fazlaca absürt bir olay. Buda yetmezmiş gibi bu olayın sonu nereye varacak diye merak etmeden de yapamıyor insan. Kendini okutan eğlenceli, komik bir kitaptı. Kafa dağıtmak için keyifli dakikalar geçirten bir eser. Okuyan ve okuyacak olan herkese keyifli okumalar dilerim. En güzel, en anlamlı, tatlı eserler sizlerin olsun Türkiye ...