8,5/10  (2 Oy) · 
14 okunma  · 
3 beğeni  · 
485 gösterim
Bir İntikamın Anatomisi
Bazı suçlar intikam almayı gerektirir mi?

İki küçük kızı korkunç bir şekilde öldüren bir pedofil, olaydan dört yıl sonra hapishaneden kaçar. Bu kez hedef aldığı küçük kızın babasıysa, katilin başka kurbanlar peşinde koşmasına engel olmaya kararlıdır.
Canavar korkunç bir suç ve ona biçilen ceza hakkında tüyler ürpertici ve bir o kadar da düşündürücü bir roman.

"Roslund ve Hellström kemiklerinize işleyen ve sizi iliklerinize kadar sarsan ham bir yazım ve kan dondurucu sahneler sunuyorlar."
-La Sicilia-, İtalya

"Gerçek anlamda sürükleyici bir trajedi ve intikam öyküsü. Böylesi olayların her yerde yaşanabileceğini bilmek, romanı daha da dehşet verici hâle getiriyor."
-The Guardian-, İngiltere

"Kitabı elinizden bırakmanızı imkânsız kılacak kadar iyi bir roman."
-Fyens Stiftstidene-, Danimarka

"Korkunç bir suç ve bunun sonuçları hakkında çok güçlü bir roman. Hayatın değerini tartış- ma isteği uyandırıyor: Bir insanın hayatı, diğerininkinden daha kıymetli olabilir mi? Bir cinayet mazur görülebilir mi? Tartışmalar sadece teoride kalmıyor; çünkü Canavar, okuyucuları kurgudan uzağa, doğruca gerçekliğin içine itiyor. Roslund ve Hellström çok sayıda insanın sesini duyulur hâle getiriyorlar. Hiç şüphesiz, bu çok konuşulacak ve tartışılacak bir kitap ve her okuyucu üzerinde kalıcı bir etki bırakacağı ortada."
-Skånska Dagbladet-, İsveç

"Canavar, okuyucuları zekice oluşturulmuş bir kurgu ve kusursuz bir yazımla büyüleyen, acımasız bir gerilim romanı."
-Milano Franza-, İtalya
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786054263981
 • Orijinal Adı:
  Odjuret
 • Çeviri:
  Levent Aydoğan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Metin Dellal 
 18 Tem 15:31 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Şimdiden söylüyorum mideniz kaldıramıyorsa okumanızı tavsiye etmem tamamen iskandinavlı bi yazardan beklenilebilecek bir dille yazılmış konusu pedofili bir adamı anlatmaktadır küçük çocuklara yapılanları anlatır ve kitabın kahramanı olan arkadaşımızın kızı da bu pedofili elemanın kurbanı olur ve kahramanımız bu adamın peşine düşüp bunu öldürür fakat saçma bir hukuki sürecin içinde bumur kendini fazla anlatmak istemiyorum ama sonu hiç hakedilemeyecek bir biçimde bitiyor okumanızı tavsiye ederim bilhassa okurken empati kurmaya çalışın biraz acı da olsa :\