Cinselliğe Nasıl Farklı Yaklaşırız

9,3/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
2 beğeni  · 
464 gösterim
Cinsellik hakkında fazla düşünmüyoruz; daha doğrusu yanlış yönde düşünüyoruz.

Alain de Botton bu özenli ve son derece dürüst kitapta, özel ve heyecan verici -yine de kafa karıştırıcı ve zor- bir deneyimi, cinselliği konu ediniyor. Konu cinselliğe gelince pek azımız normal olduğunu hisseder ve nasıl olmamız gerektiği çok nadiren gerçeklikle örtüşür. Bu kitap, 21. yüzyıl cinselliğinin yazgısının sevgi ile arzu, macera ile bağlılık arasında denge kuran bir eylem olmak olduğunu iddia ediyor. Şehvetten fetişizme, aldatmadan pornografiye pek çok konuya değinen Alain de Botton modern cinselliğin çelişkilerini açık bir biçimde ortaya koyarken, yaşadığımız ve yaşamadığımız cinsellik üzerinde daha derinlemesine ve bilgece düşünmemize yardım edecek bakış açıları ve teselliler sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9789755706061
 • Çeviri:
  Zeynep Bizer
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Deniz Sülemiş 
Dün 20:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kendimizi bir bütün olarak oluşturup tamamlayabilmek için hem sanata hem de cinselliğe gereksinim duyarız.Bu nedenle kendimizde olmayan yönleri telafi etme mekanizmalarının her iki alanda da harekete geçmesi şaşırtıcı değildir. 'Güzel' bulduğumuz yapıtların, 'seksi' olarak nitelediğimiz kişilerin özellikleri, ruhlarımızı yeniden dengeleyebilmek için gerekli olduğunu düşündüğümüz eksikliklerin birer işaretidir.

Cinselliğe Nasıl Farklı Yaklaşırız, Alain De Botton (Sayfa 60)Cinselliğe Nasıl Farklı Yaklaşırız, Alain De Botton (Sayfa 60)