1000Kitap Logosu
Cleopatra's Shadows
Cleopatra's Shadows
Cleopatra's Shadows

Cleopatra's Shadows

Fall of Egypt #1

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.6
13 Kişi
23
Okunma
6
Beğeni
418
Gösterim
352 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 58 dk.
Adı
Cleopatra's Shadows (Fall of Egypt #1)
Basım
İngilizce · Little, Brown and Company · Ekim 2015 · Ciltli · 9780316382984
Diğer baskılar
Kleopatra'nın Gölgeleri
Cleopatra's Shadows
Page-turning historical fiction that reimagines the beginnings of Cleopatra's epic saga through the eyes of her younger sister. Before Caesar and the carpet, before Antony and Actium, before Octavian and the asp, there was Arsinoe. Abandoned by her beloved Cleopatra and an indifferent father, young Arsinoe must fight for her survival in the bloodthirsty royal court when her half-sister Berenice seizes Egypt's throne. Even as the quick-witted girl wins Berenice's favor, a new specter haunts her days-dark dreams that have a habit of coming true. To survive, she escapes the palace for the war-torn streets of Alexandria. Meanwhile, Berenice confronts her own demons as she fights to maintain power. When their deposed father Ptolemy marches on the city with a Roman army, both daughters must decide where their allegiances truly lie, and Arsinoe grapples with the truth, that the only way to survive her dynasty is to rule it.
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺22,8
7.6
10 üzerinden
13 Puan · 6 İnceleme
Ayşe Yılmaz
Kleopatra'nın Gölgeleri'ni inceledi.
320 syf.
·
15 günde
·
7/10 puan
Kitap; hepimizin aşina olduğu ya da en azından adını duyduğu Kleopatra destanının başlangıcını, Kleopatra'nın pek de bilinmeyen küçük kardeşi Arsinoe'nin anıları üzerinden anlatılıyor. Aslında kitapta Kleopatra'ya dair pek bir şey yok. Olaylar daha çok büyük ablası Berenike ve Arsinoe etrafında dönüyor. Babası Kleopatra'yı, annesi de iki küçük erkek kardeşini alıp kaçtığında Arsinoe tek başına kalıyor ve bu yalnızlıkla nasıl mücadele ettiği, neler yaşadığı ve henüz küçücük bir çocukken nasıl olgun ve zeki bir kıza dönüştüğü ele alınıyor. Arsinoe'nin, ablası Kleopatra'ya karşı aşırı bağlılık ve kıskançlık gibi iki güçlü duygu hissetmesi kitabın yazarının kendi ablasıyla ilişkisinden yola çıkarak kurgulanmış olması detayı kitaptan daha güzeldi açıkçası. Berenike karakteri kötü gibi gözükse de benim çokça sempati duyduğum bir karakter oldu. Açıkçası okuyup bitirdiğinizde çok tatmin eden bir kitap değildi ama akıcı ilerliyor. Benim bitirmem uzun sürdü çünkü pek de ilgiyle okumadım.
Kleopatra'nın Gölgeleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
İLKNUR ZEYBEK
Kleopatra'nın Gölgeleri'ni inceledi.
320 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Kitap, Kleopatra’nın kız kardeşleri Arsinoe ile Berenike’nin etrafında şekilleniyor. Arsinoe' nin gördüğü kabustan uyanınca kendisini entrikalar içinde bulmasıyla başlayan hikaye hanedanlığını kurtarmak için ablası Berenike’nin yaptığı evlilikler ve yaşadıkları ihanetlerle devam ediyor.
Kleopatra'nın Gölgeleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
Melek Ceylan
Kleopatra'nın Gölgeleri'ni inceledi.
320 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Kleopatra'nın dokuz yaşındaki kızkardeşi Arsinoe ve başka anneden olma ablası Berenike'nin etrafında şekillenen bir Mısır Hanedanlığı kurgusu. Berenike bir darbe ile tahtı ele geçirmiştir. Şimdi onu elinde tutma çabası içerisindedir. Arsinoe, babası ve ablası Kleopatra tarafından terkedilmiş ve sarayda yalnız bırakılmıştır. Bakalım entrikalarla dolu bu mücadelenin sonunda bizi neler bekliyor?
Kleopatra'nın Gölgeleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
7