Çocuklar ve Ergenlerle Bilişsel Terapi

10,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
3 beğeni  · 
57 gösterim
Alanlarının öncüsü uygulayıcı bilim adamlarının hazırladığı bu eser, çocukların, ergenlerin ve onların ailelerinin ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla, titizlikle uyarlanmış -veya özel amaçlara göre tasarlanmış- deneylerle desteklenen müdahaleleri size takdim etmektedir. Her bölümde belli bir klinik sorunu konu edinen kaynaklar incelenmiş, ayrıca değerlendirme ve tedavi süreçlerini ayrıntılı bir şekilde gösteren vaka örneklerine yer verilmiştir. Sağlam kuramsal temellerinin yanı sıra, bilimsel ve pratik kapsamlar arasında kurduğu hassas denge, klinik bağlamda bir kaynak olarak eserin gücünü arttırmaktadır. Yeni önsöz, eserin güncel çalışmalar arasında yeni bir gelişme olarak yer almasını sağlamıştır.

"Her bölümde, işlerinin ehli terapistlerin standart protokolleri nasıl esnek ve yaratıcı bir şekilde genç hastaların gelişim dönemine göre uyarlayarak, hastayla bağ kuran ve etkili müdahaleler geliştirdiklerini görebilirsiniz."
(Tanıtım Bülteninden)
İlkay Şal 
13 Oca 20:28 · Kitabı okudu · 27 günde · Beğendi · 10/10 puan

Şu an yer yer olarak incelediğim bu eserde etkin tedavi oluşturma yöntemleri,dehb,karşıt gelme bozukluğu,bağımlılık,depresyon,okb,anksiyete,istismar,otizm ve kişilik bozuklukları gibi konular detaylıca işlenmektedir.Şiddetle tavsiye ederim...