Demir Kral Demir Periler (The Iron Fey) Serisi 1

7,7/10  (24 Oy) · 
58 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.067 gösterim
Evde ve okulda çevresine uyum sağlayamayan Meghan on altıncı yaş gününde hayatında bir terslik olduğunu hisseder. Karanlık bir yabancı onu izlemeye ve muzip dostu aşırı korumacı davranmaya başlamıştır. Ancak gerçek, bütün tahminlerin ötesindedir; genç kız, efsanevi bir peri kralının kızı ve ölümcül bir savaşın en önemli piyonudur.

Bu gerçekle yüzleşen Meghan, kardeşini perilerden kurtarmak, hiçbir perinin yüzleşemeyeceği gizemli bir canavarı durdurmak ve doğuştan hakkı olan güçleri yönetmek için ne kadar ileri gidebileceğine kendi bile şaşıracaktır. Bu macerada ona tuhaf bir ekip eşlik edecektir: en yakın dostu, fazlasıyla ilgili ve şakacı Puck; sürekli ortadan kaybolan kedi Grimalkin… Ve yasak aşkın vücut bulmuş hali, soğuk kalpli Prens Ash.

"Demir Kral, fazladan romantizmle birlikte Alice Harikalar Diyarında, Narnia Günlükleri ve Yüzüklerin Efendisi 'nin sihrini, hayal gücünü ve macerasını yaşatıyor."
-Justine-

"Demir Kral 'ı mutlaka okumalısınız."
-Gena Showalter-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053431664
 • Orijinal Adı:
  The Iron King
 • Çeviri:
  Meltem Uzun
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Birsu 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 248 günde · Beğendi · 9/10 puan

Meghan Chase 16 yaşına bastığında normal bir genç kızın alabileceği hiçbir hediye almadı. Ancak kardeşi kaçırıldı, düşmanına aşık oldu ve sahip olduklarını geri almak uğruna ittifaklar kurdu, anlaşmalar yaptı, borçlandı. Meghan Chase 16 yaşındayken bir peri prensesi olduğunu öğrendi, ve bilinmezliklere yelken açtı. Yanında ise sadece bir kedi, kontrol ettiği buzlar kadar soğuk bir prens, ve yıllardır yanından ayrılmayan muzip bir peri var. Macerası Meghan'ı nereye mi götürecek? Iki kelime. Zehirli. Topraklar