0,0/10  (0 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
539 gösterim
Dünya, 70'lerde adını ilk kez duyduktan sonra bir daha hiç unutmadı... Yıllarca sadece siyah beyaz vesikalık bir fotoğrafıyla bilindi,.. Tüm dünyada aranmasına rağmen bir türlü yakalanamamasıyla, kıstırıldığı anlarda kaçmayı hep başarmasıyla, devlet başkanları ve gizli servislerle kurduğu "yakın ilişkilerle" ama en çok da arkasında bıraktığı yüzlerce ölüyle suç tarihinin en karanlık isimlerinden birisi oldu... llich Ramirez Sanchez, namı diğer "Çakal Carlos" hakkında yaygın olarak bilinmeyen bir gerçek 1975ten beri Müslüman olduğu. On dört yaşından beri hayatını "Marksist devrime" adadığını söyleyen, mesleğini "profesyonel devrimcilik" olarak açıklayan, Amerika'yı "baş düşman" ilan eden Carlos özellikle 11 Eylül saldırısından beri fanatik bir Usame bin Ladin hayranı; onu zamanımızın en karizmatik lideri olarak görecek kadar!
Eski karısı Magdalena Kopp'un deyimiyle "gözünü bile kırpmadan insan öldüren bir megolomanyak psikopafın ağzından, "Çakal Carlos"tan -ya da yeni kullanmaya başladığı ismiyle Salim Muhammed Nuri'den-yani uzmanından(!); söz konusu "terör" olunca birbirine ters ideolojilerin bile nasıl birleşebileceğine dair bir kitap... Neyle karşı karşıya olduğumuzu daha iyi kavrayabilmek için...
-Saddam Hüseyin hakkında ne düşünüyorsunuz?
-Çok ciddi stratejik hatalar yaptı. Yine de son "Arap Şövalyesi"dir. Emri altında, basit bir
asker olarak, ABD ve israil'e karşı savaşmaktan gurur duyardım.
-FranceSoir-

1991 baharında, İrak'ın uğradığı ağır bombardımanlar sonrasında, emperyalizm karşıtlarından oluşan bir toplantıya katıldım. Katılımcıların kökenleri ve ideolojileri çeşitliydi. Toplantıda şu karara varıldı: ABD bombalanacaktı.
Pakistan'dan, El-Zülfikar'ın Genel Sekreteri Murtaza Butto, New York'taki "Dünya Ticaret Merkezi"ne uçakla saldırma önerisini ifade etti.
-Al-Hayat, 11 Eylül 2001-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2004
 • Sayfa Sayısı:
  174
 • ISBN:
  9789758651344
 • Çeviri:
  Simla Ongan Kocaoğlu
 • Yayınevi:
  Elips Kitap
 • Kitabın Türü: