Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

zülfikar

zülfikar
@abdulguzel
Notlar: #154295921 Filmler: #133056854 Etimoloji: #160950818
Veteriner Hekim
1265 okur puanı
Ağustos 2016 tarihinde katıldı
Sabitlenmiş gönderi
meslek, varlığı idrâk etme alanımızdır. bir insan mesleğinde kötüyse, aslâ iyi bir insan olamaz. | ekrem demirli
Reklam
1572- Soru: Beş vakit namazların kılınması ile ilgili vaktin giriş ve çkış zamanlarından başka, edâları için müstahab görülen vakitler var mıdır? Cevap: Evet, vardır. Şöyle ki: a) Sabah namazında "İsfar" yani ortalığın aydınlanmasına kadar bırakmak müstehâbtır. Bu hükúmden hacıların Müzdelife de kılacakları sabah namazı müstesnâ
Sayfa 427Kitabı okudu
Beni, kendi kanaatimce, lehimde ve aleyhimde benden bahseden hiçbir insan anlamamıştır. Yalnız Mustafa Şekib'in vaktiyle Hayat mecmuasında çıkmış benden bahis yazısını en güzel, en doğru telakki kabul ederim.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Ahşap Konak'n mevzuunu biraz anlatırsam dâvamızla pek yakın olduğu meydana çıkar. Üç katlı eski Türk Konağı.. Nişantaşında... Üst katında 75'likler var; namaz ve ahlâk nesli.. Orta katta 45-50'likler var... Evlâtları... Jigolo, eroin, kokain, kumar nesli... Altta 25'likler var, torunları; (Twist) nesli... Ve bütün mesele, tema, piyesde bu üç neslin birbiriyle kavgasından ibaret.. Görülüyor ki, enteresan bir piyes.. Orada yenilik nesli üzerinde bir sözü var, piyesin kahramanı Recai'nin... «Bu fikirler eski, büyükbaba» diyorlar da; «Yeni eski, yeni eski, sen ne diyorsun! Senin bugün yaptığın deniz kumundan 15 gün sonra yıkılıveren, paf diye çöküveren apartmanların mı daha yeni, yoksa Mısır'ın beş bin senelik ehramları mı?» cevabını veriyor.
Sayfa 129Kitabı okudu
Hadis-i Şerif
Ümmetimden (gerçek) müflis (şudur); kıyamet günü namaz, oruç ve zekatla geldiği halde şuna sövmüş, buna zina iftirasını atmış, şunun kanını akıtmış, bunun malını yemiş olarak geldiği için, şuna onun iyiliklerinden verilir, buna onun iyiliklerinden verilir; eğer üzerindeki bu haklar bitmeden önce iyilikleri biterse hak sahiplerinin günahlarından alınıp ona yüklenir, sonra da cehenneme atılır.
Sayfa 70
Reklam
Peygamber sallallahu aleyhi ve alihi vesellem şöyle buyurmuş): "İnsanoğlunun hatalarının çoğu, dilinden (meydana gelmekte)dir
Sayfa 59
Bâri'nin kelamı Arapça, Süryânîce ve İbrânîce değildir. Çünkü bunlar harflerden oluşmuş sözlerin özelliğidir. O'nun kelamı ise harfler ile değildir.
Samimi olmak lazımsa benim işseven tarafım pek o kadar inkişaf etmiş değildir.
Sayfa 21 - sevdiğiniz piyes muharrirleri kimlerdir sorusu üzerine, 1938.Kitabı okudu
12,6bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.