Doğu'nun Yedinci Oğlu Sezai Karakoç

9,8/10  (4 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
637 gösterim
Ne anlatıyor?

Sezai Karakoç'un hayatını, sanat anlayışını, şiire bakışını genel olarak İslam dünyasına bakışını İslam dünyasının problemlerinin nasıl çözüleceğini ele alıyor. Karakoç'un çıkardığı dergiler ve ikinci yeni ile ilgili görüşlerini dönemin politik ve sanat olaylarına bakışı polemikleri mülkiye yılları vs. enine boyuna ele alınmakta. Kitap her şeyden önce bir biyografi kitabı ve kaynak kitap, piyasada Karakoç hakkında yazılmış en bilinen ve en temel kitap, karakoç'un ismi ile özdeşleşmiş bir kitap, Karakoç kelimesinden sonra çoğu zaman "doğu'nun yedinci oğlu" ibaresinin akla gelmesine vesile olmuş bir kitap. Akademik bir disiplinle ancak akıcı ve kendisini okutan bir üslupla kaleme alınmış.

Niçin okunur?

Lise ve üniversite çevrelerinde karakoç'u tanımak ve bilmek için. Akademik çevrelerde ise kaynak kitap olma özelliğinden dolayı ilk elden tercih edilen ve aranan bir çalışma olduğu için...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  592
 • ISBN:
  9786055510718
 • Yayınevi:
  Kaynak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Sezai Karakoç'u anlamak, şiirlerinde kullandığı imge ve metaforları kavramak için öncelikle bu kitabı okuyun derim. Yaşayan en değerli ve bilge şairin ruh dünyasindaki kırılmaları, çocukluğunu, etkilendiği yazar ve alimleri tanıdıkça daha büyük bir hayranlık duydum kendisine.