Dut Ağacı

Ayşe Gül Kara Zorlu

Dut Ağacı Gönderileri

Dut Ağacı kitaplarını, Dut Ağacı sözleri ve alıntılarını, Dut Ağacı yazarlarını, Dut Ağacı yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Dün öldü! Bugün can veriyor. Yarın ise henüz doğmadı. Yarınlarınıza Sahip Çıkın! Çünkü an yaşanılır geriye ise sadece anılar kalır!
Sayfa 136Kitabı okudu
“Cezaevinde vakit her zaman gecedir, sabah olmaz!”
Sayfa 125Kitabı okudu
Zindan iki hece. Mehmed’im lafta Baba katiliyle baban bir safta! Bir de geri adam, boynunda yafta… Halimi düşünüp yanma Mehmed’im! Kavuşmak mı? Belki…. Daha ölmedim! Avlu… Bir uzun yol… Tuğla döşeli, Kırmızı tuğlalar altı döşeli. Bu yolda tutuktur hapse düşeli. Git ve gel…. Yüz adım… Bin yıllık konak Ne ayak dayanır buna, ne tırnak!
“Türkiye’nin gerçek sahibi ve efendisi, hakiki üretici olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, mutluluk ve servete hak kazanmış olan köylüdür.”
“İşte bu! Matbaa ve kağıt kokusu…. Yaşamımın anlamı!”
Karanlıklar mahkumun süt veren öz annesi Onda sevinç ne gezer, viran olmuş hanesi İsterim ki arkadaş uyu, ıstırabın çok ağır Yeter feryat ettiğin çünkü bu duvarlar sağır!
160 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Kitabın adı:Dut Ağacı Yazarın adı: Ayşe Gül Kara Zorlu Sayfa sayısı:158 Üç bölümden oluşan güzel bir kitap; Hasan ve Emine evli 4 çocuklu bir aile Osman, Hatice,Elif ve Hülya çocukların isimleri böyle. Elif kalça çıkığı olarak doğar fakirlikten ameliyat yaptıramazlar Elif 4-5 yaşına gelir aile Sinop'a taşınır anne tekele işçi olarak girer çalışır Elif'i ameliyat ettirirler Elif iyileşir çocukların hepside okur aile çok fedekarlık yapar . Kitabın 2. ve 3. Bölümleri Hüseyin Pehlivan ayrılmış Hüseyin Pehlivan Sinop Cezaevinde önce idamlıktır cezası sonra müebbete çevrilir cezaevinde yatarken cezaevinin bahçesine bir dut ağacı diker Hüseyin Pehlivan o dut ağacının altında oturur dinlenir kitap okur herkes onu çok sever Hüseyin dayı derler.... Ellerine sağlık yazarımızın
Dut Ağacı
Dut AğacıAyşe Gül Kara Zorlu · Bişnev Yayınları · 201823 okunma
34 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.