E-Katil

6,6/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
4 beğeni  · 
746 gösterim
Eli kanlı bir katilin izinde...

Frank Quinn, genç kadınlara musallat olan bir kaçığın peşinde olduğunun farkındadır. Bu psikopat, genç kadınları kendisine aşık edip, sonra onları büyük bir zevkle parçalar ve her bir parçasını şehrin farklı yerlerine bırakır. New York polis teşkilatının eski bir dedektifi olan Quinn, olaya hırslı bir polis amirinin çağrısıyla dahil olur ve sıradışı ekibiyle iş başı yapar. Ne var ki New York'un sarp beton vadilerinde, insanın kanını donduran bu seri cinayet olayı bambaşka bir şeye dönüşür...

Bir kanun adamı ve yeni bir kurban adayı "Buraya kadar" diyor!

Jill Clark, yüreği umut dolu ama beş parasız kente gelir. Sokaklarda yaşayan, dilenci görünümlü bir kadın kendisine gelir ve internette faaliyet gösteren bir çöpçatanlık şirketinin yeni müşterisi olan Jill'e, diğer kadınların buluşmalar gerçekleştikten sonra öldürülmeye başladığını ve sıranın kendisinde olabileceğini söyler. Jill, çevresinde daralan ölüm tuzağıyla boğuşurken, Frank Quinn gibi güçlü bir müttefikle tanışır. Ama hiç kimse böyle soğukkanlı bir cinayet azgınlığının arkasındaki gerçek dürtüleri bilmemektedir -- ya da bu işin daha ne denli dehşet verici boyutlara varacağını...

"Lutz, birkaç ana temayı öyle harmanlıyor ki bu kadar çok polisiye roman ödülü almış olmasına şaşırmıyorsunuz. Müthiş bir tempo ve anlatımla yazılmış, sonunu kestirmenize imkan vermeyecek şekilde kurgu ve ayrıntılarla bezenmiş, elinizden bırakamayacağınız bir gerilim romanı."
-reviewingtheevidence.com-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9786054401727
 • Çeviri:
  Osman Göktürk
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Muhammet TUNÇ 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 7/10 puan

Pdf olarak okuduğum ikinci kitaptı. Kendimi tebrik ediyorum. Okumak istediği bütün kitapları almak isteyen ben, pdf kitap okuyorum. Vay bee! Büyük başarı... :)
John Lutz iyi bir polisiye romanı yazmış. Konusu, E-Bliss.org diye bir çöpçatan sitesinin, üyelerini berbat yöntemlerle öldürmesi ve yerlerine onlara benzeyen kadınlar ataması. Bu taklitler ölenlerin evini, işini alıyor, yani onun gibi davranıyor, kimse de bir şey anlamıyor.
Frank Quinn sanki Dave Gurney'e benzetilmiş, hangisi daha önce yazılmış bilmiyorum ama...
Quinn, Pearl ve Fedderman üçlüsü olayı çözmeye çalışıyorlar. Emniyet müdürü Renz, eski dedektif üçlüsünü olayın çözülmesi için göreve geri çağırıyor.
Bana göre biraz fazla karakter vardı. Bazen "Bu da kim?" dediğim oldu.
İyi bir romandı. Tavsiye ederim.

Kitaptan 6 Alıntı

Rabia 
06 Nis 01:18 · Kitabı okudu

Arada bir de olsa, bu berbat ve amansız dünya da bazı şeyler harika biçimde iyi gidebiliyordu.

E-Katil, John LutzE-Katil, John Lutz
Rabia 
02 Nis 17:17 · Kitabı okudu

New York. Bu şehir umulmadık ve ne yapacağı belli olmayan karakterlerle dolu.

E-Katil, John Lutz (Sayfa 19)E-Katil, John Lutz (Sayfa 19)
Muhammet TUNÇ 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Önlerinden koşturan, düşük belli pantolonlar giymiş gürültücü iki çocuğa yol vermek için sol tarafa doğru geçtiler.
“Eleştirmek için söylemiyorum.” dedi Linda, “Sırf merakımdan... Bu pantolonlar nasıl düşmeden üzerlerinde duruyor bunların?”
“Gerçekten bilmiyorum. Belki de ‘ya düşerse’ heyecanı hoşlarına gidiyordur.”

E-Katil, John Lutz (Sayfa 124)E-Katil, John Lutz (Sayfa 124)