8,3/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
1 beğeni  · 
424 gösterim
Aşk için neleri göze alırdınız? Uğrunda ölür ya da öldürür müydünüz?

Karın elimizde. 2 milyon dolar karşılığında ona kavuşabilirsin. Bahçıvan Mitchell Rafferty, kendisine kötü bir şaka yapıldığını düşünüyordu. Cep telefonu çaldığında bir müşterisinin bahçesine kına çiçeklerini dikmekle meşguldü. Ama şimdi pırıl pırıl bir yaz günü, o sıradan banliyö mahallesinde olduğu yerde kalakalmış, o güne dek hiç yaşamadığı kâbus dolu bir telefon konuşması yapıyordu. Hattın diğer ucundaki her kimse oldukça ciddiydi. Mitch'in karısı elindeydi ve ona sağ salim kavuşabilmesi için istediği bedeli söylüyordu. Mitch'in bu miktarda bir parayı denkleştiremeyeceği arayan kişinin umrunda değildi. Mitch ne yapıp edip o parayı bulmalıydı. Tabii eğer karısını seviyorsa... Gerilimli bir başlangıçtan, heyecanın zirveye tırmandığı bir finale dek "Koca", sayfaları çevirdikçe ortaya çıkan gelişmeleri, şok edici her detayı, su yüzeyine çıkan gerçeklerle birlikte sizi avucunun içine alacak. Ta ki, sizi hayretler içinde bırakana dek... Ne de olsa okuduğunuz bir Dean Koontz romanı ve hiçbir yerde edinemeyeceğiniz bir deneyim...
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789751026927
 • Orijinal Adı:
  The Husband
 • Çeviri:
  Mehmet Gürsel
 • Yayınevi:
  İnkılap Yayınları
 • Kitabın Türü:
Evren Erarslan 
18 Oca 11:20 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Koontz, kanaatimce Stephen King'ten daha az derinlik içeren fakat daha sürükleyici bir yazar. Daha kolay anlaşılır cümleleri, betimi az hikayeleri ile daha kolay bitebiliyor. Bu yüzden kafa dağıtmak için genelde Koontz tercihi ederim. Koca kitabı da 400'den fazla sayfasıyla ihtişamlı rengi ile kütüphanede bekliyordu. Yer açılsın amacıyla okuduğum kitap için maalesef müthiş hisler besleyemedim. İlki hikaye sıradan bir polisiye hikayesi, birkaç ters köşe harici değişik bir yan yok. İkincisi sıfır derinlik. Karakterler için sempati duymayı geçtim, onu şekillendiren olaylar o kadar sığ kaldı ki, bitsin diye okumaktan başka çarem kalmadı.
Yine de bitiyor kitap. Evet kendisini okutuyor, merak ettiriyor. Ancak derinliği olan polisiye ya da macera seviyorsanız uzak durabilirsiniz.

Kitaptan 3 Alıntı

Evren Erarslan 
18 Oca 11:20 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Ürkeklik zayıflığın göstergesidir. Zayıf insanlar yeryüzünün mirasçısı olamazlar, bu tür insanlar kendine güveni olan, kendilerini başkalarına kabul ettirmiş insanlara hizmet edebilirler ancak."

Koca, Dean R. KoontzKoca, Dean R. Koontz
Evren Erarslan 
18 Oca 11:20 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

"Aslanı hayvanat bahçesinde üç yıl, altı yıl kapalı tut, o yine de özgürlüğün ne olduğunu unutmaz."

Koca, Dean R. KoontzKoca, Dean R. Koontz