Teknoloji

10,4bin Takipçi
TAKİP ET
koseli-arti
Reklam
İnternetle beraber artık bilgi bedava ve her yerde, ama o bilgiden sonuç almayı sağlayacak bağlam halen pahalı ve az kişide.bilgin olmak kolay bilge olmak zor.
emre er
ucnokta_yatay-1
kuantum bilgisayar
Öyle bir bilgisayar hayal edin ki günümüzün en gelişmiş süperbilgisayarlarından 158 milyon kat daha hızlı işlem yapabilsin . Sıradan bir süperbilgisayarın 10.000 yılda yapabileceğini sadece 4 dakikada yapabilecek güçte bir bilgisayar ... Kuantum bilgisayarların bize sunacağı teknoloji bu seviyede . Standart bir bilgisayar her kapıyı sırayla deneyerek açık olanı bulur . Bu 5 dakika veya milyon yıl sürebilir , bu süre kaç tane kapı olduğuna bağlı . Ancak bir kuantum bilgisayar bu kapıların tamamını aynı anda dener . Onları çok hızlı yapan şey de bu .
Adamlar dijital para ve metaverseden yer satıyorlar ama bu küreselci elitler size bunları satarken kendileri tarım arazileri satın alıyorlar, gün gelecek cahil ve ahmakların elinde sanal onların elinde ise sizin muhtaç olacağınız tarım arazileri olacak.
"O halde Tekillik nedir? Teknolojik değişim hızının, insan yaşamını geri dönülmez biçimde dönüştürecek kadar yüksek olacağı, değişimin etkilerinin de bir o kadar derinleşeceği, geleceğe ait bir dönemdir. Ütopik de distopik de olmadığı halde, bu evre, iş modellerimizden insan yaşamının döngüsüne, hatta ölüme kadar, yaşamımızı anlamlı kılmak için bel bağladığımız kavramları dönüştürecektir."
Ray Kurzweil
Sayfa 19 - Alfa Kitap
Reklam
8,8bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.