Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
374 gösterim
Çocuklarımız!

Uğruna her şeyimizi verdiğimiz biricik varlıklarımız! Daha küçükken hayallerini kurarız, "Şöyle olsunlar, böyle olsunlar!" diye. Fakat, gün gelir, çocuklar büyür; bizim hayallerimiz bir tarafta, çocuklar bir tarafta kalır.

İşte bu çalışma, "Hayallerimizle gerçeği nasıl bulabiliriz?" sorusunun cevabı olan bir çalışmadır. Çocuğu etkileyip yönlendirmek; kendisini yönlendirebilen, özgüven sahibi çocuklar yetiştirmek için; yani pırıl pırıl bir nesil yetiştirmek için; çok sayıda uygulanmış veya uygulanabilir, sonuç alıcı yolları, ksa tahlil ve örneklerle ve metodolojik bir şekilde sunmaktadır.
Göreceksiniz ki; çocuklarını iyi yetiştirmek için aileler çaresiz değil.

Şikayetçi olduğunuz bu dünyaya bakarken; geleceğin dünyasını kuracak çocukları sizin yetiştirmekte olduğunuzu unutmayın.
Alanında bir ilk olan bu eserin farkını, okuyunca göreceksiniz.
(Arka Kapak)


 
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2006
 • Sayfa Sayısı:
  306
 • ISBN:
  9799752692427
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
elifimmm 
17 Kas 2017 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ahmet Maraşlı'nın her ebeveynin elinin altında bulunması gereken, bilgilerin her daim hatırlanması için tekrar tekrar okunması gereken bir çalışması. Belki bu tarz kişisel gelişim diyebileceğimiz kitapların unutulma ihtimali olsa da akılda kalan kırıntılara rağmen okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çaresiz kaldığınızı düşündüğünüz bir yerde belki de bu kitap size fikir verecek.

Çocukları sıkmadan doğru yollarla nasıl yönetebileceğimizi örneklerle açıklamaya çalışmış olan Ahmet Maraşlı'nın diğer kitaplarını da edineceğim.

Rehber niteliğinde olan bu kitabın kütüphanenizde olması gerektiğine inanıyorum.

Kitaptan 7 Alıntı

elifimmm 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Başkalarına gösterdiğiniz veya göstermediğiniz saygı, aslında sizin saygıya ne kadar layık olduğunuzun veya olmadığınızın göstergesidir.

Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 138)Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 138)
elifimmm 
09 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Kontrolünüzü kaybederek öfkeye değil, faydaya odaklanın. Akla hakim olan öfke, zekayı da, bilgi birikimini de bitirir, pişman olunacak şeyler yaptırır.

Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 147)Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 147)
elifimmm 
10 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Dünya yangını ancak çocukla söndürülebilir. Ama önce çocuğu kurtarmak lazım!
- Kemal Ural

Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 197)Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 197)
elifimmm 
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir insanla evlenmeye karar vermek, yalnız hayat arkadaşı değil, aynı zamanda, gelecekteki çocuğunuzu yetiştirecek anne -veya baba- tercihi yapmaktır. Bu durumda olaya, doğacak çocuklar açısından da bakmak gerekir.

Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 75)Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 75)
elifimmm 
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Çocuklara karşı her türlü yaklaşımda; ilgiye, iltifata, öpücüğe ve alınacak hediyelere varıncaya kadar her şeyde herkesin tek tek hakkını düşünmek ve son derece şeffaf olmak gerekiyor.

Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 115)Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 115)
elifimmm 
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Hep kötülük mü yayılır? Siz de iyiliğin, insanlığın bütün dünyaya ve gelecek kuşaklara yayılmasını istemez misiniz?

Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 22)Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 22)
elifimmm 
06 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Babandan daha çok oku evladım!... Evladı babasını geçmeyen hiçbir millet yükselemez!...
-Mü'mine Hatun

Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 31)Eğitimde ve Hayatta Çocuğumu Nasıl Yönlendirebilirim?, Ahmet Maraşlı (Sayfa 31)