El Diego Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Büyük Futbolcusunun Otobiyografisi

7,5/10  (2 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
228 gösterim
Yeşil sahalar onun gibisini hiç görmedi.
Meşin yuvarlak onun kadar hiç kimseyi sevmedi.
Huzurlarınızda Dıego Armando Maradona!

Diego Armando Maradona, Buenos Aires varoşlarından yoksul bir çocukken, futbol dehası ve becerisi onu Avrupa ve dünya futbolunun zirvesine taşımış; oyun içi ve dışı gerilimler müthiş bir çöküş yaşamasına neden olmuştur. Maradona'yı ister kahraman ister iblis olarak kabul edin, inkâr edemeyeceğiniz bir şey vardır: Tüm zamanların en büyük futbolcusudur.

Maradona'nın sadece futbol kariyerinin değil, müthiş renkli ve gerilimli yaşamının öyküsü kendi ağzından ilk kez bu kitapta... Yoksul kökenlerinden en büyük zaferlerine, Maradona inanılmaz bir açıklıkla futbol kariyerini, efsanevi yaşamının mihenk taşlarını, dahi bir çocuk olmanın zorluğunu, 1986 Dünya Kupası'nda elle gol attığı İngiltere maçını, kokain bağımlılığını, Napoli'de başlayan muhteşem düşün acı sonunu ve 1994 ABD Dünya Kupası'nda yaşadığı utancı anlatıyor.

Kulüp yöneticilerinin, taraftarların, medyanın ve kendi fırtınalı yaşamının talepleri arasında parçalanan, tüm zamanların en karmaşık ve eğlenceli sporcusunun inanılmaz yaşam öyküsü...
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2006
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789759064556
 • Çeviri:
  Kağan Özdemir
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Mehmet Y. 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yapma be Diego! Hani, Jimmy Burns'ün Tanrının Eli'ni okumasak, hani seni az buçuk tanımasak neredeyse inanacağız anlattıklarına. Dünyanın en büyük futbolcusu olabilirsin ama o kadar da masum değilsin!