Esir Yürek

6,5/10  (12 Oy) · 
19 okunma  · 
4 beğeni  · 
483 gösterim
Fahid, korsan gemilerinde köle olarak büyümüştür.Yaşadığı hayatın zorlukları genç adamı katı ve duygusuz birine çevirirken, aynı zamanda hayatta kalmayı da öğretmiştir. Fakat köle olarak satıldığı ailenin küçük kızı Ayrin ile tanıştığında, unuttuğu tüm duygular yüreğinin derinliklerinden yüzeye çıkar.

Ta ki küçük kız kaçırılıp, kayıplara karışana kadar...

Ailesinden koparılıp, bir paşanın konağında cariye olmaya mahkûm edilen Ayrin, geçen yıllarda ne ailesinden ne de onu korumaya yemin etmiş altın gözlü devden tek bir haber almamıştır.Kaderini kabullenip, geleceğe dair tüm umutlarını yitirdiğini düşündüğü sırada, umut bir ışık gibi yeniden doğar. Genç kızın yıllar süren esaretinden sonra; Fahid, söz verdiği gibi onu bulmuştur.
Ta ki yaşamlarını şekillendiren taşlar yerlerinden oynayıncaya kadar...

***
Köle olarak korsan gemilerinde büyümüş sıra dışı genç bir adam,
Aristokrat bir aileye mensupken, haydutlar tarafından kaçırılıp paşanın konağına cariye olarak satılan bir leydi...
Ve Mısır çöllerinde başlayıp,
İngilitere'ye uzanan eşsiz bir aşk hikâyesi...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  488
 • ISBN:
  9786058353909
 • Yayınevi:
  Mortena Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elif dereli 
20 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Esir Yürek #okudumbitti
"Seni sevdiğimi söylemiş miydim, Lord Esir Yürek?"diye fısıldadı.
Beline dolanan kollar sıkışıp narin kıvrımlarını sert bedenine yapıştırırken" Daha fazla esir, hem de gönüllü bir esir olmasını istiyorsan, sürekli söylemelisin, Sagirah. Sonsuzluktan sonrasında da aşkına ihtiyacım var, " diye fısıldadı sevgiyle.
Ve nihayet #okudumbitti kalemine yüreğine sağlık sevgili yazarım @jennifer_royce bir başka kitabında tekrar görüşmek üzere inş. Sevgili dostlarım @kahve_kitap_aski ve @neslihancan91 benim kitap burada biter bir başka etkinlikte tekrar görüşelim cânlar sizi seviyorum.