Esir Yürek

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.403
Gösterim
Adı:
Esir Yürek
Baskı tarihi:
24 Mart 2020
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257031127
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parola Yayınları
Baskılar:
Esir Yürek
Esir Yürek
Aynı kadere mahkûm olmaları bir tesadüf müydü?

Köle olarak büyümüş sıra dışı genç bir adam…

Fahid, korsan gemilerinde köle olarak büyümüştür. Yaşadığı hayatın zorlukları, genç adamı katı ve duygusuz birine çevirirken aynı zamanda hayatta kalmayı da öğretmiştir. Yıllar sonra köle olarak satıldığı ailenin küçük kızı Ayrin ile tanıştığında unuttuğu tüm duygular yüreğinin derinliklerinden yüzeye çıkar. Küçük kızın masum menekşe rengi gözleri, ona yeniden insanlığını hatırlatmıştır. Ve bir gün Ayrin kaçırılır. Onun peşinden arayışla geçen yıllarda, kızın kaçırılmasından doğan vicdan azabını omuzlarında ağır bir yük olarak taşıyacaktır. Bu ağırlık ancak Ayrin’i bulduğunda kaybolacaktır.

Aristokrat bir aileye mensupken kaçırılarak Paşa’nın konağına satılan bir leydi…

Küçük yaşta ailesinden koparılıp cariye olarak yaşamaya mahkûm edilen Ayrin, geçen yıllarda ne ailesinden ne de onu korumaya yemin etmiş olan Altın Gözlü Dev’den tek bir haber almıştır. Kaderini kabullenerek, geleceğe dair tüm ümitlerini yitirdiğini düşündüğü sırada umut bir ışık gibi yeniden doğar. Genç kızın yıllar süren esaretinden sonra Fahid, söz verdiği gibi onu kurtarmaya gelmiştir.

Ve Mısır çöllerinde başlayıp İngiltere’ye uzanan eşsiz bir aşk hikâyesi…
488 syf.
·5 günde
Olay bütünlüğüne bakarsak güzel denilebilecek bir kitaptı. Çoğu yerde sıkıldım açıkçası. Fazla ayrıntıya girildiği için olabilir belki bu durum.

Ayrin ve Fahid'in maceralarını okumak hoştu. Binbir türlü zorlukla karşılaştılar ama her zaman bir yolunu bulup dimdik ayakta durmayı başardılar. Güçlü karakterleri okumayı sevdiğimden midir bilemiyorum ama sıkıcı olmayan yerlerini severek okudum diyebilirim.
488 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Yıl 1773..Fahid, henüz küçük bir çocukken satıldığı korsan gemisinde ordan oraya savrularak, ama zorluklara karşı güçlenerek yıllarını geçirir. Köle olarak satıldığı Mısır'da Ayrin ile yolları kesişir. Ayrin, bir gün pazardan kaçırılıp, cariye olarak satılınca, onu koruycağına söz veren Fahid, ne kadar sürerse sürsün Ayrin'i arar ve kendisini olmadık tehlike_entrikanın içinde bulur.
.
Mısır çöllerinde başlayıp, İngiltere' te uzanan maceralarla dolu aşk sarmalında Fahid ve Ayrin'in mücadelelerle dolu hayatına ortak olmak isterseniz bu güzel eser tavsiyemdir der hepinize şimdiden keyifli okumalar dilerim Kitapla Kalın
.
488 syf.
·1 günde·6/10 puan
Esir Yürek #okudumbitti
"Seni sevdiğimi söylemiş miydim, Lord Esir Yürek?"diye fısıldadı.
Beline dolanan kollar sıkışıp narin kıvrımlarını sert bedenine yapıştırırken" Daha fazla esir, hem de gönüllü bir esir olmasını istiyorsan, sürekli söylemelisin, Sagirah. Sonsuzluktan sonrasında da aşkına ihtiyacım var, " diye fısıldadı sevgiyle.
Ve nihayet #okudumbitti kalemine yüreğine sağlık sevgili yazarım @jennifer_royce bir başka kitabında tekrar görüşmek üzere inş. Sevgili dostlarım @kahve_kitap_aski ve @neslihancan91 benim kitap burada biter bir başka etkinlikte tekrar görüşelim cânlar sizi seviyorum.
488 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Yazarın kelimeleri bir girdap gıbı sızı ıcıne cekıyor. Yorgun oldugum zamanlarda bu tip kitaplar bana ilaç gıbı geliyor. Bu kitabın konusu da güzeldi....
Şunu anladım ki tarihi kurgu olarak isimlendirilen ama tarihi mi kurgu mu olduğu belirsiz hikayeler pek bana hitap etmiyor. Benzerlerinden farkı yalnızca aşk üzerine yazılmamış olmasıydı fakat yine de okumaya devam edebileceğimi sanmıyorum. Türün sevenleri haricine de tavsiye etmiyorum.
488 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
& Kitap Yorumu

Merhabalar efendim. Çıtı pıtı kızları minnoş Sagirah'lara, erkekleri çetin ceviz Esir Yürek'lere çeviren bu eseri okudum ve siz değerli cicolarıma yorumlamaya geldim. Yorumlamadan önce şunu demek isterim ki... Ben yandım gacılar! Siz de yanın. Çünkü ateş sizi, bu hikayeye çağırıyor!

Ne heyecan yaptırdın kız gacı. Hele sen bir konusundan bahset, dediğinizi duyar gibiyim. O halde anlatıyorum, öhöm.

Ayrin, ele avuca sığmayan diğer leydilere nazaran çok çirkef bir karakter. Babası, abileri Will ile Derek ve dadısı Cecil ile beraber yaşar.
Fahid ise daha çok ben kalıbım kadar adamım havasında. Bacak kadar küçücük masum bir çocukken namussız korsanlar tarafından kaçırılır. Yanlarında köle olarak tutulur. Orada öyle işkencelere maruz kalır, öyle çirkef şeyler yaşar ki... Yaşadığı hayatın zorlukları sebebiyle minnoş yüreciği kömüre, bedeni de katılaşmış Adonis heykeline dönen Fahid, en son satılan ailenin minnoş kızı Ayrin ile karşılaşınca içindeki taştan yüreğinde kıpırtılar oluşuyor. Unuttuğu insanlık duyguları, küçücük bir kız çocuğunun dokunduğu şefkatli ellerinde buluyor.

Yalnız burada dikkat çekmek isterim ki, Fahid bir köle ama daha çok koruma gibi tutuluyor. Çünkü her baba gibi Norman da çocuklarının başına bir bela gelmesini istemiyor. Ama bir sorunu var. Kendisi İngiltere danışmanı ve İngiltere'nin almak istediği Mısır topraklarında oturuyor. Yani ister istemez belayı kendisine çekmiş bulunmuyor değildi.

Özellikle Mısır'da İngiltere casusu gibi bir danışman olarak görev alması, onun ve ailesinin hayatını bin kat daha zorlaştırıyor. Nitekim babasının çirkef belasını, zavallı kızı Ayrin çekmek durumda kaldı.

Ayrin, Araplar tarafından kaçırıldı. Tıpkı Fahid gibi Ayrin de köle olarak tutuluyor ve kıçı tahtadan kırık Paşa'ya cariye olarak götürülüyor. Fahid ise canla başla bulmaya çabalıyor. Yıllar sonra bulduğunda Paşa'nın çirkef tavrına, Ayrin'in yıllar içinde edindiği umutsuzluğuna ve kamçılarına () katlanarak kızı kaçırıyor. Sonrasında onu ailesine teslim ediyor ve kızın babası tarafından kölelikten azat ediliyor.

Ayrin'in ailesinden bile görmediği bu iyilik, Fahid ile bulduğunda aralarındaki bağ daha da güçlenecekti.

Ayrin'in bundan sonra İngiltere'nin topraklarında daha rahat yaşayacağını düşünmüştüm. Ancak Fahid, Ayrin'in hayatına bir başka şekilde girecektir ve kızı hiç olmadığını kadar derinden etkileyecektir.

Fahid, kesinlikle okuduğum kitaplar arasında en çok sevdiğim taş fırın erkeği olarak hayatıma ve gönlüme girmiş bulunmaktadır. Çünkü onun koşulsuz bir şekilde yardıma koşarkenki cesareti, yiğitliği, esirlenmiş kalbinden kopan cümleleri ve kıza karşı yapmış bulunduğu centilmence davranışları sebebiyle en best beyim olarak listeme yerleşti. Bu arada neden inkar ettiğini anlamıyorum. Gayet de centilmensiniz Fahid Bey. Ayıp.

Cabir kesinlikle sevdiğim ikinci karakter oldu. Özellikle Fahid'in annesi gibi davrandığı sahnelerde kopma krizlerine girdim. 🤣🤣 Kesinlikle onun hayatında yer edindiği süre boyunca Fahid'in hem annesi 🤣 hem de babası olmuş durumdadır.

Dante ve Sean ise Fahid'e eşlik eden en centilmen beylerdi. Sean'i çok sevecen ama Dante'yi çok huysuz buldum. Onun da hikayesini okuduğumda neden huysuz olduğunu öğrenmiş bulurum. Bekle beni Dante.

Aslında duyguları yönünden tatmin edici bir hikaye olsa da cümlelerin kopuşlarından etkilenmedim değil. Birbirinden alakasız birkaç olayın yaşanması ve birkaç tane mantık hatasının oluşması da hikayede bulunan dezavantajlarından biriydi. Eğer bu dezavantajları kafanızdan sökerek atıp sadece Fahid ile Ayrin'in karakterlerine, duygularına, odaklanırsanız oldukça iyi bir verim alabilirsiniz.

Ne zaman Fahid ile Ayrin'i okusam kafamda böyle komik bir düşünce belirirdi: "Bunların Türk versiyonu olsa isimleri Fatih ile Aylin mi olurdu? Yoksa Falçata ile Ayran mı olsa? Bence çohoş olurdu."
488 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Fahid sen harikasın bayıldım ve nefes almadan okudum desem.Yazarımızın eline ve gönlüne sağlık. Jenifer Royce kitapları bambaşka güzel. BU kitapları okudum beğenmedim diyen birini hala göremedim. Kim okudu hepsi güzel yorumlarla sözlerini söyledi. Tavsiye ederim okumayan varsa okusun.
488 syf.
·3 günde·6/10 puan
Jennifer severim ama bu kitap olmamış ya
Sevemedim deneme yazısı gibi geldi ilk başlarda. Cümleler özellikle bağlantısız kopuk kopuk. Konu olarak güzel diyebilirim kurgusu ama çok çok beğenmedim yani ikinci kez okumam
Sadece bir yerini beğendim orası da fahidin dönüş yeriydi bir yerde. Sonrası benim için vasat olmuş yazım olarak gözlerinin esaretini tek geçerim okuduğum kitapları arasında
488 syf.
·3 günde·1/10 puan
Kitabı hiç mi hiç beğenmedim. Yazarın diğer kitaplarını da okumayacağım.
İlk sayfalarda kitabın içine giremedim zannettim ancak sorun bende değilmiş.
Cümleler inanılmaz kopuktu. Olaylar arası bağlantılar kopuktu. Karakterler çok çocuktu.
Sevmedim.
488 syf.
·7 günde·6/10 puan
Benim için sırf romantizm üzerine kurulu kitaplarda Rita Hunter 1, Jennifer Royce 2'dir. Bu tarz kitapları sıklıkla takip edenler, yazarı Gözlerinin Esareti isimli ilk kitabından hatırlarlar. Biraz daha geriye gidersek Jennifer da aslında Wattpad sayesinde keşfedilmiştir.

Ben azıcık yazarla tanışmamdan bahsetmek istiyorum. Yazarın ismini ilk kez bundan 2 sene önce ağustos gibi duymuştum. O zamanlar Jenny, Ephesus Yayınları ile anlaşmıştı. Biraz araştırma sonucu önüme gelen alıntıları gayet beğenmiştim ve Wattpad isimli bir sitede yazdığını öğrenmiştim. Tabi o dönemde de ben tarihi aşk romanı açısından baya sıkıntı içindeydim çünkü doğru düzgün çıkan bir kitap yok. Siteye üye olduktan sonra Kalbimin Efendisi isimli hikayesinin konusunu beğenip okumaya başladım.

Çoğu tarihi aşk romanı okuyucusu gibi benim de bu türde yazdığını bildiğim tek Türk Rita Hunter idi. Jenny'den bir Rita beklemiyordum tabi ama lütfen güzel yazmış olsun diye de içimden geçiyordu sıkça. Neyse, Kalbimin Efendisi bitti, "Evet, bu kadında iş var fakat sonraki hikayeler hayal kırıklığı olabilir, ne olur olmaz kesin karar verme." dedim kendime. Böylece 1-2 hikaye sonra "Bu hatun bir harika! Gelsin sıradaki hikaye!" diyerek kalbimi kazandı. Aynı zamanda kendisi sayesinde tarihi aşk yazmanın ne kadar zor olduğunu görmüş oldum. Kısacası Jennifer sayesinde Wattpad ile tanıştım ve kadının müptelası oldum. Şu anda da orada yazmaya devam etmektedir, tabi ben siteye çok nadir girdiğim için son yazdığı hikayeye başlayamadım bir türlü. Kısa sürede kısmet olur inşallah.

Yeter bu kadar çalçene, gelelim kitabımıza. Öncelikle yazar bizi bu kadar beklettiği için çok ama çok kırgınım. Sonraki kitapla önceki kitap arasında 1.5 senelik fark var. Yazar neden Ephesus'la anlaşmasını feshetti bilmiyorum ama Ephesus büyük bir kayıpta bence. Ayrıca bu hikayenin büyük kısmı Wattpad'de yayınlanmıştı fakat yazar yazdığını fazla beğenmediği için bazı değişikliklere gitti. Bu iki durum sonucu çok bekledik, sonunda da kavuştuk. Umarım bundan sonra bir daha bu kadar beklemeyeceğiz.

Kitap 3 kısımdan oluşuyor. 1)Ayrin'in küçüklüğü ve kaçırılması, 2)Çiftimizin İngiltere'de geçen zamanı ve Ayrin'in zoraki evliliğine mani olmak, 3)Fahid'in ailesinin katilini bulması. Kitap beklentimi hem karşıladı hem karşılamadı. Karşılayamadığı kısımları yazmak daha kolay olacağından girişi yapıyorum. İlk kez Jenny'nin bir kitabında fazla kopukluklar gördüm. Örneğin Ayrin'in tutsaklık zamanlarının biraz daha ağırlıkta olmasını isterdim. Hele 3. kısım fazla oldu bittiye getirilmişti. Ayrıca Ayrin'in babasıyla arası sonda ne oldu? Herhalde aralarındaki soğukluk devam ediyor diye düşüneceğim.

Bir de yazarın bütün erkek karakterleri nedense dük olarak karşımıza çıkıyor. Dük olsun da herkes olmasa daha mı iyi olur acaba? :D

Wattpad versiyonunda Ayrin'in kardeşleri Derek ve Will'in aşk başlangıçlarına kısa geçiş yapılmıştı. Kitapta bundan bir kez bile söz edilmedi. Aslında edilmemesi daha iyi oldu çünkü 2. 3. çiftler geldiği zaman kitaplar aşırı gereksiz uzuyor. (Bizde bunun temsilcisi Asude'dir.) Yalnız yazar bu iki karakter için kitap veya kitaplar yazacak mı? Kısa 2 novella şeklinde olursa güzel olur bence.

Kitaptaki bazı kopuluklara rağmen genel olarak güzel bir kitap okudum. Sagirah -yani Ayrin - ile Fahid birbirlerine karşı en korumacı çiftti. Bazı yerlerde Ayrin'in saflığı sizde bir gülümseme oluşturuyor. Fahid yazarın şu ana kadar okumuş olduğum en iyi erkek karakteriydi. Ben daha çok yazarın kadın karakterlerini seviyorum. Erkeklerden Kayran ve Fahid sevdiklerim şu anda.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...sir-yurek-yorum.html
"Karşındakine kızarsan kontrolünü kaybedersin. Kontrolünü kaybeden, yenilmeye mahkumdur."
"Yenilgi yaşadıysan bundan sonra da hep yenileceksin demek değildir. Yeter ki niye yenildiğini anla."
"O zaman soğuk kalıpları yıkmanın zamanı gelmiş. Ben değişmek istemediğime göre onlar değişsin!"
Jennifer Royce
Kendime not, kimseyi değiştirmek için çaba harcama, kimse için değişme olduğu gibi kabul et, olduğun gibi kabul edil.Başkalarının kalıplarına göre yaşama.
"Ümitlenmek, cama tırmanmaya çalışmak kadar boş bir çabaydı. Kayıp düşeceğinizi bile bile yeniden denemekse aptallıktı."
Bazen geçmiş geleceği şekillendirirken arkanı dönüp gidemezsin. Sıkı sıkıya sarılıp geleceğini oluşturmak için geçmişten yardım beklersin. Geçmişin kördüğümünü çözmeden geleceği dokuman mümkün değil.
"Senin kayıp ruhun geçmişe demir atmış. Artık onları da azat etmenin zamanı gelmedi mi? Köle olarak geçirdiğim yıllarda öğrendiğim bir şey varsa oda yaşadıklarının yaşayacaklarının önüne geçmesine asla izin vermemen gerektiğidir. Yoksa seni bağlayan bağlarla köle olmaya devam edersin. Hem de zincirin olmadan, bu kez geçmişine ve yaşadıklarına mahkum kalırsın. "Özgür vede mutlu olmak için ruhunu azat et.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Esir Yürek
Baskı tarihi:
24 Mart 2020
Sayfa sayısı:
496
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786257031127
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Parola Yayınları
Baskılar:
Esir Yürek
Esir Yürek
Aynı kadere mahkûm olmaları bir tesadüf müydü?

Köle olarak büyümüş sıra dışı genç bir adam…

Fahid, korsan gemilerinde köle olarak büyümüştür. Yaşadığı hayatın zorlukları, genç adamı katı ve duygusuz birine çevirirken aynı zamanda hayatta kalmayı da öğretmiştir. Yıllar sonra köle olarak satıldığı ailenin küçük kızı Ayrin ile tanıştığında unuttuğu tüm duygular yüreğinin derinliklerinden yüzeye çıkar. Küçük kızın masum menekşe rengi gözleri, ona yeniden insanlığını hatırlatmıştır. Ve bir gün Ayrin kaçırılır. Onun peşinden arayışla geçen yıllarda, kızın kaçırılmasından doğan vicdan azabını omuzlarında ağır bir yük olarak taşıyacaktır. Bu ağırlık ancak Ayrin’i bulduğunda kaybolacaktır.

Aristokrat bir aileye mensupken kaçırılarak Paşa’nın konağına satılan bir leydi…

Küçük yaşta ailesinden koparılıp cariye olarak yaşamaya mahkûm edilen Ayrin, geçen yıllarda ne ailesinden ne de onu korumaya yemin etmiş olan Altın Gözlü Dev’den tek bir haber almıştır. Kaderini kabullenerek, geleceğe dair tüm ümitlerini yitirdiğini düşündüğü sırada umut bir ışık gibi yeniden doğar. Genç kızın yıllar süren esaretinden sonra Fahid, söz verdiği gibi onu kurtarmaya gelmiştir.

Ve Mısır çöllerinde başlayıp İngiltere’ye uzanan eşsiz bir aşk hikâyesi…

Kitabı okuyanlar 70 okur

  • Gülnur Ermiş
  • Aynur
  • Fatime
  • Havva Nur Bengi
  • funda cengiz
  • Debriye Teyzegil

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%2.9 (1)
9
%0
8
%2.9 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0