Giriş Yap

Fareli Köyün Kavalcısı

8.310 üzerinden
220 Puan · 17 İnceleme
48 syf.
·
1 günde
Fareli Köyün Kavalcısı  Ortaçağ'da Almanya'nın Hamelin kasabasında pek çok çocuğun evden ayrılarak, daha sonra ölümü ile ilgili bir efsane konusudur. Tam anlatımında, 16'ncı yüzyılda kasabada artan farelerden kurtulmak isteyen kasaba halkı, farelerin kasabadan temizlenmesi amacıyla bir kavalcıyla anlaşırlar. Vatandaşlar alınan bu hizmet için para vermeyi kabul etmediklerinde ise kavalcı rengarenk giysiler içerisinde kasabanın çocuklarını sihirli kavalıyla alıp kasabadan uzaklaştırır. Kızımla beraber okuduğumuz eğlenceli bir kitap iyi okumalar:) ...
Reklam
48 syf.
Sadece cocuklar icin anlatımı olabildiğince sadeleştirilen fareli köyün kavalcısı büyüklerinde okuması gerekir. Çocuk kitabı diye okumamazlık etmemeli. Herkesin kendisine pay çıkartıran bir hikaye.
24 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Fareli Köyün Kavalcısı #starkyorumluyor Çocuk klasiklerini çocuklara okurken veya okuturken orijinallerindeki çocuklara uygun olmayan unsurlardan çekiniyorsanız Zeynep Sahra uyarlamalarını tercih edin mutlaka. Çocuklar belli bir yaşa gelene kadar kendi kitabını kendi seçmemeli bence. Ebeveyn gözetimi hep olmalı. Çocuğunuzun veya yeğeninizin veya çocuklarla nasıl bir bağınız varsa onların kitaplıklarına ekleyeceğiniz kitapları kesinlikle öncelikle siz okuyun. Çocuklar bazen olumsuz şeyleri fark edemeyebilir ama bilinçaltlarında büyük hasarlar oluşabilir. Şiddet veya farklı olumsuz öğeleri bulunduran çocuk klasikleri oldukça fazla. Zeynep Sahra’nın bu öğeleri bertaraf ederek hikayelerin orijinallerine zarar vermeden uyarlaması, Arife Şeyma Gök’ün sevimli çizimleri ve uzman çocuk psikoloğunun onayının alınması yönünden Ren Çocuk’un bastığı çocuk klasikleri uyarlamalarını gözüm kapalı öneririm. Fareli Köyün Kavalcısı’nı okuyalı 20 yıl olmuştur. O yüzden bir köyü basan farelerden nasıl kurtulunduğu dışında hiçbir şey hatırlamıyordum. Bu tatlı uyarlama beni 20 yıl öncesine götürdü. Çizimler yüzümde tatlı bir tebessüm oluşturdu. Arife Şeyma Gök, gözlerdeki parıltıyı yine unutmamış. Beni yine, yeniden büyülemeyi başardı. “Kaç yaş için uygun?” derseniz bence 4 yaş ve üzeri için uygun. Kreş çağındaki çocuklar çizimlere hayran kalırken sizler okuyabilir, ilkokul çağındaki çocuklar da hem kendi okuyup hem çizimleri inceleyebilir. Keyifli okumalar canım çocuklar ve kalbi hep çocuk kalanlar!
48 syf.
Fareler tarafından istila edilen küçük bir köyün ve zor durumda iken onlara kavalı ile yardım eden bir gence karşı hayırsız ve iki yüzlü davranan insanları anlatan güzel okunacak bir eser. Mutlu sonla bitmediğini hepimiz biliyoruz ama çocuklarımızın hayal dünyasına uygun bir hale getirip kitabın sonunu daha farklı anlatabiliriz ..
Reklam
2
17 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42