Gizemli Ev

5,7/10  (3 Oy) · 
7 okunma  · 
0 beğeni  · 
601 gösterim
Veee Edgar Wallace Türkçe'de...

Polisiyede ustaların ustası, üstatların ilham kaynağı...

Bir yabancı, "editör" ile görüşmek için Londra'da küçük bir yayınevinin ofisine gider. Editörün yüzü bir örtüyle tamamen sarılmıştır. Hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve elit kesime dair güçlü bir dedikodudan fazlasını kafaya koydukları kısa zamanda açığa çıkar. Şantaj ve fırsatçılık gündemdedir. Gizli polis şefi T. B. Smith'in evinden biraz uzakta yaşayan milyoner Bay Farrington'un kapısında iki adam ölü bulunduğunda, artık şantaj bağlantılarının ortaya çıkması yakındır.

Bu adamları şantajcı mı vurmuştu?

Ya da kim gerçekten göründüğü gibiydi?..

Tüm sırların hem kaynağı hem de saklandığı yer olan Gizemli Ev, çevresinde örülen entrikalar ve tüm bunların içinden çıkmaya çalışan, zeki, nüktedan, pratik zekâlı ve uyanık Poltavo...

Tam adı Richard Horatio Edgar Wallace olan yazar, yazdığı 175 romanın 160 tanesi sinemaya uyarlanmış, King Kong gibi efsanevi bir öykü ve William Tell gibi bir halk kahramanı yaratmayı başarmış, geçtiğimiz yüzyılda Amerika'nın gerçek çok satar yazarı olmuş güçlü bir kalemdir. Yazdıklarıyla Stephen King, Scott Turow, Michael Connolly ve Lee Child gibi usta yazarları etkilemiş olan Wallace, Amerika'da, polisiye kitaplar konusunda Sherlock Holmes'ün yaratıcısı Conan Doyle ve Hercule Pariot'un yaratıcısı Agatha Cristie kadar saygın ve popülerdir. Ölümünün otuzuncu yılı anısına The New York Times gazetesinde yayınlanan özel biyografide, "O olmasaydı, bugünün pek çok polisiye - gerilim yazarı henüz kurguda emekliyor olurdu," diye yazılmaktadır.

Gizemli Ev, Wallace'ın hayal gücüyle ördüğü muhteşem kurgu dünyasına adım atmak için bulunmaz bir fırsat...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055831455
 • Çeviri:
  Meryem Kutlu Yıldız
 • Yayınevi:
  Altın Bilek Yayınları
 • Kitabın Türü:
EYUP TETİK 
06 May 23:01 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

yazarımızın diğer okuduğum iki kitabı çok beğendiğim için bu kitabında güzel olabileceğini tahmin ederek alıp okudum lakin sandığım ğibi olmadı ya benim bu aralar ruh halimden dolayı anlamadım yada anlamak istemedim şiddetle önermeyeceğim ilk kitap budur sayğılarla...

SONSUZ 
07 Ağu 20:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şahane bir kitaptı akışkan okunması gerekilen gizemli bir romandır yazar harika bir anlatım tarzıyla anlatmış konusu kısaca eski bir dönemde gizemli bir evin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışamak. bir kaçtane asansörü olan gizli girişleri olan bir evden bahsediliyor cinayetlerin ve korkunun bulunduğu bir eserdir.