Gizli Dünya Devleti (Dünyayı Kimler Yönetiyor?)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7bin
Gösterim
Adı:
Gizli Dünya Devleti
Alt başlık:
Dünyayı Kimler Yönetiyor?
Baskı tarihi:
1996
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
Orijinal adı:
None Dare Call It Conspiracy
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Milli Gazete Yayınları
Baskılar:
Gizli Dünya Devleti
Gizli Dünya Devleti
Hastalık tam olarak teşhis edilmezse tedavi tam olmaz. Mikrobu tanımadan hastalık tedavi edilemeyeceği gibi; mikrobu bilmeden olayları anlamamız, şifa bulmamız da mümkün değildir. Onun için bu sömürü dünyasını yöneten merkezi tanımamız lazım. Bu merkez Siyonizm merkezidir, Irkçı emperyalizm merkezidir. Bugün Ortadoğu’da yapılanlar sadece İsrail meselesi değildir; Siyonizm adı altında bir inanışın, bir zihniyetin bütün dünyayı kontrol altına alma ve sömürme zihniyetidir. Kendilerini üstün ırk sanan bir batıl zihniyetin insanlığı yok etme ameliyesidir.
Irkçı emperyalist odaklar diyor ki: "Müslüman aleminde bütün gücümüzle ılımlıları çoğaltmamız lazımdır". Ilımlı İslam ile ne anlatılmaya çalışılır? Yani cihat şuuru olmayacak, Hak ve adaleti hakim kılma gayesi ve sorumluluğu taşımayacak, bozuk ve batıl düzene karışmayacak, Siyonizm’e hizmetçilik yapacak; ama namaz kılacak, oruç tutacak, umreye koşacak... Dünyadaki ve ülkedeki düzeni, Siyonist Merkezler tanzim edecek. Sen sadece Yahudi’ye vergi ve faiz ödeyeceksin; aldığın her malın fiyatını yarısını sömürü sermayesine haraç olarak vereceksin! Bir nevi küresel sisteme demokrat kölelik edeceksin, ama izin verilen ibadetleri de yerine getireceksin! İşte 'ılımlı İslam' dedikleri bu. "
"Biz her taşın altında Yahudi var demiyoruz. Fakat Yahudi hiç bir taşın altını boş bırakmaz."
Prf.Dr.Necmettin Erbakan
336 syf.
·126 günde·Beğendi·4/10 puan
Sandıktan çıkan yıllar önce okunmuş bir kitap.O günlerde pek inanmadığımız ya da inanmak istemediğimiz ,kurgu olarak algıladığımız bir kitaptı.Şimdilerde kitaptaki bir çok tespitin sonuna kadar doğru olduğunu düşünmekteyim.
336 syf.
Bu kitap sömürü düzeni ile insanların kanını emen gizli bir teşkilat anlatıyor. Bu kitap; gözlerini madde hırsı bürümüş bir avuç insan tarafından kurulan ve ülkeleri tahakkümü altına almaya çalışan " Gizli Dünya Devleti" nin korkunç planlarını ortaya çıkarıyor!...Bu kitap; ülkelerin iktisadi, askeri ve siyasi açıdan çöküşlerine sebep olmaktan büyük zevk alan sinsi düşünceli kişilerin, beyinlerini yıkayarak yeryüzüne dağıttıkları ve faaliyetlerini yakın takibe aldıkları temsilcilerinin isim ve unvanlarını açıklıyor! Her sayfasında ayrı bir şaşkınlık yaşayacağınız bu kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum...
336 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Yahudileri ABD bazlı olarak eke almış bir kitap... Kitabın sonunda bir kaç başlık ABD dışında Avrupa ve Rusya'da Yahudilerin faaliyetlerini ele almış. Asıl metinden sonra indeks gelmesi ve indeksten sonra yine bilgiye yer veriliyor olması kafa karıştırıyor. Bu anlamda biraz düzensiz olmuş gibi....
336 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Siyonizm insanlık için bir kanayan
yaradır. Tarihin her safhasında var oldukları zamanlarda Yahudiler hep ihanet içinde olmuşlar. Peygamber öldürmüşler. Sırf gururlarından kibirlerinden hep yüz çevirmişler.
Arzı Mevud gerçekleşmeden dünya da kan gözyaşı savaş hiç bitmeyecek.
Her kaosun anarşinin arkasında siyonizm var.
Bu kitapta rahmetli Erbakan dünyayı yönetenleri anlatıyor
336 syf.
"Şimdi ben sizin yüzünüzü görüyorum. Yüzünüzün derisini kazıdığımda altından adale, kemik, sinir çıkar. Buna vücudun anatomisi denir.

Dünya haritasını orta yere koydum: Çeşitli ülkeler çeşitli renklere boyanmış, zannediyoruz. Boyalı sayfayı açtık mı, yüzün derisini kaldırmış gibi altından dünyanın anatomisi çıkıyor. Bakıyorsun nerede para varsa Siyonizm havuzunu, hortumunu kurmuş sömürüyor. Piramit siyonizmin ikinci gücüdür. Dünyayı nasıl idare ettiklerinin şemasıdır, 13 katlıdır. Dünya nasıl idare ediliyor? En alttaki bölüm açık kuruluşlar. Rotary, Lions Klüpler. Sorsanız hayır kurumlarıdır(!). Asıl vazifesi acemi erat muayene istasyonudur. En tepede 300’ler kulübü vardır. Kararı 300’ler Kulübü verir..."

(Necmettin ERBAKAN)

Bu muhteşem eserin yaklaşık 80 sayfalık Romen rakamlı 'I. Kitap' kısmını rahmetli Erbakan, II. ve III. Kitap kısımlarını yazan da Garry Allen adındaki Amerikalı, Rockofeller'in yanında çalışıp tanıklık ettiği bilgilerin etkisiyle gemileri yakıp tüm bildiklerini yazan vicdanlı ve delikanlı bir Katoliktir.

Yakın zamanda iki farklı yazar da aynı adla ama sulandırılmış bilgilerle kitap çıkardılar. 90'lı yılların başında Erbakan, kendi gazetesi olan Milli Gazete'nin hediyesi olarak tüm ülkeye yaymış bu kitabı. Kimselerin basmaya cesaret edemediği bu kitabı yakın zamanda yine aynı gazete yeniden basıp hediye etti ama onlar da pek kalmadı piyasada. Baskısı olmadığı için biraz pahalı ama bu konuları araştıranlar için paha biçilemeyecek sağlamlıktaki kitaplardan biri. Siyah kapaklı ilk baskılarından bulup kırpılmamış halininin okunmasını öneririm.
336 syf.
·13 günde·Beğendi·Puan vermedi
Amerika Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan ettiğinde çok şaşırdım. Çünkü Küdus sadece Müslüman coğrafyası için değil Hristiyan coğrafyası ve Yahudi coğrafyası için çok önemli bi konumdayken neden Amerika gibi "Hristiyan" bir güç Kudüs'ün yönetimini Yahudi halka teslim etsin diye düşündüm. Ve bu sorunun cevabını da bu kitapta buldum. Yahudiler şuan da özel sektörleri, ticaretleri, siyasetçileri ve yöneticileriyle Amerika'yı kontrol altına almışlar. Kendilerini bütün devletlerden ve milletlerden üstün gören Yahudilerin tek hedefi Amerika'yı kontrol altına almak değil, tüm dünyayı yönetmek. İşte bu amaçla kurdukları Gizli Dünya Devleti'nin yöneticilerini, para kaynaklarını, onlara hizmet eden kurum ve kuruluşları, daha önemlisi hahamlar tarafından sürekli değiştirilen Tevrat'ı, siyonizmi, Yahudilerin egosunu, hırslarını, değişik dini görüşlerini, yanlış inanışlarını, ahlaksızlıklarını ve pisliklerini anlatan bir kitap. Çokça okunmalı ve çokça okutulmalı. Beni uykudan uyandırdı.

"BİZ HER TAŞIN ALTINDA YAHUDİ VAR DEMİYORUZ. FAKAT YAHUDİ HİÇBİR TAŞIN ALTINI BOŞ BIRAKMAZ." -Necmettin ERBAKAN
336 syf.
·23 günde·Beğendi·10/10 puan
Dünyayı sömüren,ülkeleri karıştıran,terör örgütlerini kurup bombalar patlatan,manipülasyonlarla ekonomileri alt üst eden,insanlığı açlığa sefalete sürükleyen Siyonizmin deşifre edildiği uykudan uyanmamı sağlayan kitap.
Bu sapkın inançlara göre; Yahudiler Allah'ın seçtiği ve üstün kıldığı bir
kavimdir ve yeryüzü onlara aitür. Fakat "goyim ler" (Yahudi olmayan,
insan görünüm ündeki hayvan dem ektir) dünyayı haksız olarak ele
geçirmişlerdir.
Tevrat'ta cinsel sapıklığın övülmesi ve teşvik edilmesi, Yahudilerin her
türlü sapıklığı rahatça, dini bir ibadet olarak yapmalarını sağlamaktadır.
(Bkz. iktibaslar, Tevrat ve Cinsel Sapıklık. S.262)
E t y e y in v e KAN İÇ İN y i ğ i t l e r i n e t i n i y iy e c e k s i n iz v e d ü n y a
b e y l e r i n i n K A N IN I İÇ E C E K S İN İZ ... S A R H O Ş O L U N C A Y A K A D A R
KAN İÇ E C E K S İN İZ " (Tevrat. Hezckiel Bölüntü )WI8-20)
Bu sapık adet asırlardır bir kısım fanatik siyonisller tarafından uygulan-
maktadır. Bazı bağnaz Yahudi kollan, Tevrat’ın insan kanı içme ve insan
boğazlama konusundaki emirleri doğrultusunda, sayısız İnsanın kanlarını
almak için öldürmüşlerdir
Sıradan bir insanın, bazı kişilerin çılgınlık derecesinde iktidar olma yolunda harcadığı Ceht ve gayreti anlaması güçtür. Böyle bir İnsan normal şartlarda, kendisine ve ailesine muvafık bir hayat seviyesi elde etmek için uğraşır. Bu insanın en geniş anlamda bütün gayreti, ailesinin sıhhatli şartlarda yaşamasına yöneliktir. Bundan dolayı normal bir insana göre, bazı insanların durmadan daha fazla güç sahibi olmak İçin gayret göstermeleri ve hayatlarının anlamını bu gayrette görmeleri anlaşılır gibi değildir. Ancak, tarih her zaman bu gayretler peşinde olan insanlar ortaya çıkarmıştır.
Stuart Crane'in isabetli bir şekilde dediği gibi: “Her bir kitap yazarın tezlerini İspatlamaktadır'*. Demek ki hiçbir kitap, bu kitap dahil objektif olma iddiasında bulunamaz.
Gary Allen
Sayfa 109 - Milli gazete yaylınları
Bir insanın yağmur yağarken yağmur şemsiyesini alıp da dışarı çıkması doğru bir harekettir. Ama yağmur yağmadığı halde yağmur şemsiyesini açarak dışarı çıkması ise yanlış bir harekettir. Dolayısıyla Türkçe'mizde kullanılan 'Doğru' ve 'Yanlış' kelimeleri şarta bağlı olarak isabetli olan şey veya olmayan şey manasındadır. Halbuki iki kere iki dört eder: Yağmur yağsa da dört eder, güneş açsa da dört eder, bir hafta öncede dört eder, bin yıl önce de dört eder. İşte şarta bağlı olmaksızın mutlak olarak her şart altında doğru olan şeye 'HAK' denir. Bunun tersine olarak bir insan iki kere iki üç dese yağmur yağsa da yanlıştır, güneş açsa da yanlıştır, bir hafta öncede yanlıştır, bin sene öncede yanlıştır. Her şart altında yanlış olan şeye ise 'BATIL' denir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gizli Dünya Devleti
Alt başlık:
Dünyayı Kimler Yönetiyor?
Baskı tarihi:
1996
Sayfa sayısı:
336
Format:
Karton kapak
Orijinal adı:
None Dare Call It Conspiracy
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Milli Gazete Yayınları
Baskılar:
Gizli Dünya Devleti
Gizli Dünya Devleti
Hastalık tam olarak teşhis edilmezse tedavi tam olmaz. Mikrobu tanımadan hastalık tedavi edilemeyeceği gibi; mikrobu bilmeden olayları anlamamız, şifa bulmamız da mümkün değildir. Onun için bu sömürü dünyasını yöneten merkezi tanımamız lazım. Bu merkez Siyonizm merkezidir, Irkçı emperyalizm merkezidir. Bugün Ortadoğu’da yapılanlar sadece İsrail meselesi değildir; Siyonizm adı altında bir inanışın, bir zihniyetin bütün dünyayı kontrol altına alma ve sömürme zihniyetidir. Kendilerini üstün ırk sanan bir batıl zihniyetin insanlığı yok etme ameliyesidir.
Irkçı emperyalist odaklar diyor ki: "Müslüman aleminde bütün gücümüzle ılımlıları çoğaltmamız lazımdır". Ilımlı İslam ile ne anlatılmaya çalışılır? Yani cihat şuuru olmayacak, Hak ve adaleti hakim kılma gayesi ve sorumluluğu taşımayacak, bozuk ve batıl düzene karışmayacak, Siyonizm’e hizmetçilik yapacak; ama namaz kılacak, oruç tutacak, umreye koşacak... Dünyadaki ve ülkedeki düzeni, Siyonist Merkezler tanzim edecek. Sen sadece Yahudi’ye vergi ve faiz ödeyeceksin; aldığın her malın fiyatını yarısını sömürü sermayesine haraç olarak vereceksin! Bir nevi küresel sisteme demokrat kölelik edeceksin, ama izin verilen ibadetleri de yerine getireceksin! İşte 'ılımlı İslam' dedikleri bu. "
"Biz her taşın altında Yahudi var demiyoruz. Fakat Yahudi hiç bir taşın altını boş bırakmaz."
Prf.Dr.Necmettin Erbakan

Kitabı okuyanlar 139 okur

  • elif
  • Bir mücahide
  • Okuyan Bulut
  • Zeynep
  • Özgür genç
  • Zehra Ünal
  • Bünyamin Önal
  • Sadık Usta
  • Ali Erdem
  • Abdullah Malkoç

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%67.9 (53)
9
%7.7 (6)
8
%6.4 (5)
7
%5.1 (4)
6
%1.3 (1)
5
%1.3 (1)
4
%1.3 (1)
3
%0
2
%1.3 (1)
1
%6.4 (5)