Gölün Evi

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
293 gösterim
O kadar kusursuz, saf ve güzel ki kimse, yaşatacağı en ufak bir zevki dahi kaçırmak istemeyecek.

Le Anne Schreiber, The New York Times Kitap Eki

İşte, elimizde yazarın hayatı boyunca kazıp çıkardığı bir hazine izlenimi veren bir ilk roman Kitabın içinde; kendine güvenin verdiği haz dolu rahatlamanın, dilin beklenmedik sınırlarındaki lezzetli sürprizlerin, insanlara karşı sadece azizlerin hissedebileceğini düşündüğümüz yakınlık ve sevginin toplandığını hissedebilirsiniz.

Anatole Broyard, The New York Times

Kendimi romanı yavaştan da daha yavaş okurken buldum -bu, aceleyle okunacak bir roman değil, çünkü her cümle ayrı bir zevkle okunuyor...

Doris Lessing

Modern bir klasik olan Gölün Evi, Ruth ve onun kız kardeşi Lucilleın, önce işin ehli büyükannelerinin yanında sonra da acayip derecede beceriksiz iki büyük teyze ile; ve son olarak da tuhaf ve mesafeli teyzeleri Sylvienin yanında büyümelerini anlatıyor. Ailenin evi, bir buzul gölü üzerine kurulu, uzak batıdaki Fingerbone adlı bir kasabada -ki burada büyükbabaları çarpıcı bir tren kazasında ölmüş ve sonra da anneleri, arabasını bir uçuruma doğru sürerek intihar etmiş. Burası devasa boyutlardaki tabiatı ve abartılı havasıyla ıslah olan bir de üstüne, bütün insanlık tarihinin başka bir yerde gelişmesinin farkındalığıyla bir kez daha ıslah olan bir kasaba. Ruth ve Lucillein yetişkinliğe adım atarken yaşadığı zorluklar; kaybın bedelini, mücadeleyi, faniliğin tehlikeli ve derin anaforunu çok güzel bir şekilde aydınlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2011
 • Sayfa Sayısı:
  186
 • ISBN:
  9786051210940
 • Çeviri:
  Nilay İğdır
 • Yayınevi:
  Kyrhos Yayınları
 • Kitabın Türü: