Gül Cenneti (Peygamberimizin Hayatı)

·
Okunma
·
Beğeni
·
29
Gösterim
Adı:
Gül Cenneti
Alt başlık:
Peygamberimizin Hayatı
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
244
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057580344
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
244 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10 puan
# Çocuklar İçin Siyer #

Seca Öztürk, çocukların istifadesine sunmak için gayet güzel bir eser kaleme almış. Yetişkinler de okursa yumuşacık bir masumiyetle yazılan bu kitabın tadına farklı boyutta bakabileceklerine eminim. Zira kitap, Efendimizin hayatını edebi ve şiirsel bir üslupla anlatırken, o dönem olaylarını ve iz bırakanlarını küçük büyük herkese güzel bir edayla yansıtılmış olarak sunuyor.

Küçüklere Efendimiz'i anlatmak, sünettini yaşatmak nasıl önemliyse iyi kaynaklardan O'nun hayatını öğrenerek beslenmelerini sağlamak da o kadar mühimdir. Bu süreçte çocukların hayal dünyalarında ve zihin yapılarında güzel etki bırakmak için bilmelerini sağlamak gereklidir. Çünkü kişi bilmediğini sevemez. Rasül'ü çocuklara sevdirmek için önce onun hakkında kendi birikimlerini sağlamak gerekir. Bu kitap da çocukların dünyasında sevgi ve merhamet elçisini tanıtacak güzel kelimeler ve güzel resimler mevcut.
244 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Kalbin ritmini değiştiren kelimeler. Gönül dünyamıza dokunan cümleler.. Naif bir anlatım. Satırların ruhu dokunuşu...Asr-ı Saadet rüzgarının tene değişi, manevi havanın odama doluşu, Peygamber sevgisinin derinden hissedilişi... Öyle güzel bir kitap okudum ki cümleler beni asırlarca ötesine götürdü. Mekke Sokaklarında Peygamber Efendimizin (sav) ayak izlerini takip ettim, gül kokusunu içime çektim. Medine’de Neccar kızlarıyla Peygamberimizi (sav) selamladım. Arafat’ta O’nu görmek, son sözlerini işitmek için yüz bini aşkın Müslümanla birlikte kıyamdaydım. Gül kokusu hâlâ odamda. Okuduğum sayfalara döktüğüm gözyaşları şahit sevdama..
244 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Efendimizin hayatını Edebi ve şiirsel bir dille yazan Seca hanım 63 bölümden oluşan kitapta bilinmesi gerekenleri kısa ve öz bir şekilde dimağlarımızda yer edecek şekilde anlatması kitabın okunurluğunu artırıyor. Öyle çok sevdim ki her gencin okuyup seveceğinden şüphem yok. Peygamberimiz hakkında sıkılmadan okunacak bir siyer kitabı arayışında olan gençlerimiz için kıymetli bir hazine mutlaka tavsiye ediyorum..

Sendeleye sendeleye yürüdüğümüz, yalpalaya yalpalaya durulduğumuz, bitip tükenmeyen dertleri ile yorulduğumuz dünya onunla şenlendi..
Rahmet peygamberi çünkü o .. Gönlü hudut tanımayan engin bir deniz.. Dili şikayet bilmeyen merhamet pınarı..
244 syf.
·Puan vermedi
Varlığımıza tutulmuş en mükemmel ayna...
Alemlere rahmetti...
Toprağa bereketti...
İnsanlığa şefkatti...
Mazluma adaleti...
Çorak yüreklere merhametti...
Ruhu çekilmiş dünyaya devletti...
İyiki geldi, iyiki geldi...
.
Bizlere en güzel örnek Efendimiz s.a.v hayatı, bize en güzel örnek onun ahlakı, bize en güzel örnek onun merhameti, sevgisi, adaleti hoşgörüsü...
Ne büyük bir nimet biz yolundan heran şaşmaya aciz insanlara onun hayatı. Ne büyük bir rehber bizlere onun yaşamı.
O kadar güzeldi ki @yazarsecaozturk hocam yine gönüllerimizi mest etti.
Şiirsel dili, akıcı anlatımı ile içimizde ki peygamber sevdasını çosturdu.Her yaşa tavsiye ederim kesinlikle
Onun hayatını çokca okumalı okudukça hayatımıza geçirmeliyiz. Rabbimize layık bir kul, Peygamberimize layık bir ümmet olalım inşallah.
.
244 syf.
·5 günde·8/10 puan
O güzel, kutlu hayatı her okuyuşumda bambaşka hislerle doluyorum. O'nun devrinde yaşamak, gül kokusunu duymak, sohbetinde bulunmak istiyorum her okuyuşumda. @yazarsecaozturk hanım da öyle nahif, su gibi anlatmış ki sayfalar arasında kayboldum. Özellikle gençlerimizin istifade etmesini isteyeceğim şiirsel bir anlatımı var. Kitapta öyle güzel incelikler var ki, altmış üç bölümden oluşması, bölüm isimleri, çizimler her biri çok güzeldi. Her kalbe dokunan, hayatı bizlerin yol ışığı olan Resulullah'ın hayatını bir de Seca hanımın kaleminden okuyun isterim.
244 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Selamun aleykum kitapsever kardeşlerim.
Bugün de hamdolsun bir SİYER Kitabı daha bitirmek nasip oldu. Peki Siyer aynı neden farklı kitaplardan defaatle okuyorum.
Her kitabın her yazarın farklı bakış açısı ve uslubu var.
İşte Seca hanım da naif ve bir o kadar edebi - Şiirsel tarzda Siyeri gençlere sevdirecek bir yazarımız.

Okurken o manevi atmosferi hissedecek ve Resullullah'ın mücadelesini, Örnek hayatını bazen hüzünlenerek bazen ah bende görseydim Seni Ey Efendim içgeçirişleriyle bitireceksiniz.
Kitap 63 başlıktan oluşuyor ve çizimleri Muhteşem.
Okumanızı tavsiye ederim .

*Kainat sessiz....
kainat beklemede
244 syf.
·3 günde·Puan vermedi
"Takvimler 12 Rebiülevvel/ 20 Nisan 571' i göstermekte...
Dağ, taş, güneş, yıldız, insan, melek, canlı cansız ne varsa nefesini tutmuş bu ana şahitlik etmekte...
Kaldır üzerindeki zulmeti, kasveti, hiddeti, şiddeti yeryüzü; Allah' ın Habibi, kâinatın göz bebeği âleme teşrif etmekte."

"Sevda olup rüyamıza, dert olup duamıza dönüşen, özlenen gençliği inşa etmek...Yolumuz uzun, yolculuğumuz mukaddes, ümit merdivenlerimiz göklerin yoluna dayalı...Sabırla bilendik, inançla beslendik, duracak bekleyecek vaktimiz yok; çünkü işimiz vaktimizden çok."

Seca Öztürk' ün #cennetindörthanımefendisi kitabı için hatırlarsanız 'bir içim su' tabirini kullanmıştımYazarın kalemine hayran kalmıştım. Şimdi de başka bir kitabını okudum ve yine son sayfasını aynı hislerle kapattım:

#gülcenneti
Anlatılan güzel olunca, anlatan güzel anlatınca okura da satırların içinde kaybolmak, dönemin manevi havasını yaşıyormuşçasına solumak düşüyor.
Yazarımız Peygamber Efendimizin hayatını 63 başlık altında kısa kısa, şiir gibi bir dille anlatmış. Önceden detaylı siyer okumuş olanlar için belki sade gelebilir; ancak Peygamber Efendimizi ve hayatını anlatırken kullanılan cümleler, anlatım, kullanılan görseller...Müthişti.

Özellikle gençlerimize okutmak için kitap arayışında olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Ve ayrıca sade ama etkileyici bir anlatım arayan, manevi bir yolculuğa çıkıp huzur bulmak isteyen büyük küçük herkese...
Etrafınızdaki her şeyin güzelleşmesi için sihirli bir değnek beklemeyin; açın Kuran’ın sayfalarını yaşayan Kuran Efendimizle tanışın, güzeli ve güzelliği işte orada keşfedin..
Seca Öztürk
Sayfa 8 - diyanet vakfı yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gül Cenneti
Alt başlık:
Peygamberimizin Hayatı
Baskı tarihi:
2019
Sayfa sayısı:
244
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057580344
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları

Kitabı okuyanlar 10 okur

  • lezzetlikitaptariflerim
  • Abdulnasir Kımışoğlu
  • Sümeyyenin_kutuphanesi
  • Dilanur
  • Ayşe Nur Tuzcu
  • Tuğba Güzel
  • aynulhayat
  • Pınar Canyılmaz
  • Tuğba Tezel
  • Rumeysa Altun

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (1)
9
%0
8
%33.3 (1)
7
%33.3 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0