Gümüş Şahinin Pençesi Gölgeler Meclisi Serisi - 1

7,9/10  (10 Oy) · 
19 okunma  · 
7 beğeni  · 
540 gösterim
FANTAZYANIN EN BÜYÜK USTALARINDAN BİRİ OLAN FEISTTAN YEPYENİ BİR SERİ...
Kieli, dört gün dört gece boyunca Shatana Higo Dağının zirvesinde tanrıların kendisine erkeklik ismini bahşetmelerini bekler.
Bitkin ve ümitsiz bir halde kendinden geçmişken kolunda bir acıyla uyanır ve gümüş bir şahinin pençesini koluna batırdığını görür. Sonrasında bu yaşadığının gerçek olup olmadığından şüphe duyar.
Evine döndüğünde Kieliyi yıkım karşılar. Köyü yerle bir olmuş, halkı katledilmiştir. Ölümün kaçınılmaz olduğunu bildiği halde savaşır... ve hayatta kalır.
Zihninde uzak bir ses yankılanır: Kalk ve halkın için bir pençe ol...
Artık o Gümüş Şahinin Pençesidir ve, bedeli ne olursa olsun, halkının öcünü almak zorundadır...
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786053750796
 • Orijinal Adı:
  Talon of the Silver Hawk
 • Çeviri:
  Aslı Özarpacı
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gökhan 
29 Nis 00:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Üç kitaptan oluşan bu seri. Üçüncü kitabı fiyasko olmasına rağmen ilk iki kitabını zevkle okudum. Gümüş Şahinin Pencesi, yani karakterimizin yaşadığı yer bir soykırıma uğruyor. Soykırıma uğramadan önce buranın erkekleri çocuk yapmakla sorumlu. Kadınları ise çalışmakla. Gümüş Şahinin Pençesi böyle bir hayat yaşayacakken yaşanan soykırım nedeniyle savaştan ölümcül yaralarla çıkıyor ve böylece büyülü bir serüvenimiz başlıyor.

özgür turan 
26 Mar 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 9/10 puan

dünya'nın geri kalanından yarı izole hayatlarını sürdüren Orosini kabilesinde kieli adındaki küçük bir oğlanın tam bir erkek oluşunu simgeleyen ayinden sonra tüm halkının katledilişine şahit olur ve ve hayatı bambaşka yerlere sürüklenir.