Güzel Harabeler

0,0/10  (0 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
548 gösterim
"Pasquale Tursi o an bölük pörçük hissetti kendini. Hayatı artık iki hayattı: Yaşayacağı hayat ve sonsuza dek merak edeceği hayat."

New York Times, Washington Post, NPR, Esquire, Publisher Weekly, Kirkus "2012 YILININ EN İYİ KİTABI" seçkilerinde.

"Edebi sihir."
-NPR-

"Bu kitap bundan sonra her daim var olacak."
-Boston Globe-

"Delice sevmek üstüne bir abide."
-New York Times-

"Sözü dolandırmak niye? Bu bir başyapıt."
-Richard Russo-

Sene 1962. Güneşin kavurduğu İtalya sahilinin kayalık sırtlarında, göğsüne dek hayallere dalmış bir otel sahibi Ligurya Denizi'nin göz kamaştıran sularına bakarken bir serap görüyor: Uzun boylu, incecik bir kadın, beyazlar içinde bir hayal, tekneyle ona yaklaşıyor. Çok geçmeden kadının çiçeği burnunda Amerikalı bir aktris olduğunu öğreniyor. Ve bir de yakında öleceğini...

Sonra hikâye dünyanın diğer ucunda ve günümüzde yeniden başlıyor. Yaşlı İtalyan bir adam Amerika'da bir film stüdyosunun kapısında dikilmiş, en son yıllar önce otelinde gördüğü gizemli kadını arıyor.

Güzel Harabeler, 2. Dünya Savaşı'ndan Richard Burton'la Elizabeth Taylor'ın aşkına kadar, sayısız anı sayısız insanla buluşturan çok özel bir roman. Hiçbir şeyin umduğunuz kadar basit olmadığı aşkları, kiminin karşı durduğu, kiminin boyun eğdiği arzuları, seçilen yolları ve vazgeçilen hayatları anlatıyor.
Muhteşem yaratıcılığı ve kesintisiz şaşırtıcılığıyla Güzel Harabeler bir yandan olmadık hayallere tutunurken, bir yandan da yaşamları kayalık kıyılarında gezinen kusurlu ama büyüleyici insanların öyküsü...
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786054729081
 • Çeviri:
  Duygu Akın
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Şeyda Ilgaz 
25 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“İnancın varmış gibi davran, inanç sana verilecektir. Shane bu felsefeyle lisede mesafe koşucusuymuş gibi davrandı, iki ödül aldı. Tam not öğrencisi gibi davrandı, işi kıvırdı. Amigo kızlardan biri kanatlarının altındaymış gibi davrandı, kız onu dansa davet etti. Kaliforniya, Berkeley için en kuvvetli adaymış gibi davrandı, oraya girdi. İtalyanca konuşuyormuş gibi yaptı, bir yıl yurt dışında eğitim gördü. Yazarmış gibi yaptı, Arizona Üniversitesi’nin MFA yaratıcı yazı programına kabul edildi. Aşıkmış gibi yaptı, evlendi.”

Güzel Harabeler, Jess WalterGüzel Harabeler, Jess Walter

"Şansımız varsa, hikayelerimiz birleşip tek bir hikayeye dönüşür ve biz, bir süreliğine, daha az yalnız oluruz."

Güzel Harabeler, Jess WalterGüzel Harabeler, Jess Walter

Hikayeler insanlardır. ben bir hikayeyim, sen bir hikayesin... baban bir hikaye. hikayelerimiz her yöne doğru gider, yok olur, ezilip parçalanır, birbirine toslar ama bazen de, şansımız varsa, hikayelerimiz birleşip tek bir hikayeye dönüşür ve biz, bir süreliğine, daha az yalnız oluruz.

Güzel Harabeler, Jess WalterGüzel Harabeler, Jess Walter