Harcandık Gönderileri

Harcandık kitaplarını, Harcandık sözleri ve alıntılarını, Harcandık yazarlarını, Harcandık yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Ne demiş şair, "sevda biter belki, aşk batar gider. En bitmez sandığın bir yerde biter."
Necip fazıl boşuna dememiş :" kalmadı Yıkılan sarayımdan tek bir nakış kalmadı Dışa mıhlandı gözler, içe bakış kalmadı "
Sayfa 195Kitabı okudu
Reklam
"Bir gün sorarsa beni mutluluk, Hep seni aradı deyin. Ruhuna nokşoluşum mordan yalnızlık. Çareler, çaresi olmadı deyin ! Kendini sorardı yine kendine Kendi içinde kayıptı deyin. Yabancı dururdu ruhu bedende, " Onun yaşaması garipti " deyin .
Sayfa 137Kitabı okudu
Allah'tan ölürken bille ümit kesmeyin. En büyük ölümdür umutsuzluk.
"Baharı arayan kuş gibisin Senin olduğun yerde olmak ne güzel. Ne güzel ağladığın yerde ağlamak Yıldızlara senin baktığın yerden yerden bakmak, Aynı güneşi aynı yerden görmek her sabah Işık dağıttığın anlara şahit olmak Bunlar ödül, dünyada bana yeter Bilirim ruhunu, "bunlar boş şeyler." der Birde bana sorsan bunlar nedir ? Bence sen yanlış coğrafyaya uçmuş, Yanlış mevsimlerde bahar arayan kuş gibisin, Biliyorum, dıştan göründüğün gibi hiç değilsin Herkesçe bilinir, laleler kışın çiçek açmaz Belki özlenir kardelene istese de açamaz. Keşke senin ilk baharın ben olsaydım, Keşke başka bahar arasaydın. "Dev yüreğin solmasın dayanamıyorum"
Babamın söylediği gibi"tuzağa en yakın insan dinini bilmeyen insandır"
Sayfa 201Kitabı okudu
Reklam
455 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.