Hayata Gülümse

8,8/10  (13 Oy) · 
33 okunma  · 
9 beğeni  · 
1.789 gösterim
Yavru deve annesine sormuş: "Anne, bizim niye hörgücümüz var?" "Yavrum!" demiş anne, "Çöl sıcağında susuzluğa dayanalım diye." "Peki anne," demiş, "bizim toynaklarımız niye bu kadar geniş?" "Yavrum!" demiş, "Çölde ayaklarımız kuma batmasın diye." "Anne bizim boynumuz niye bu kadar uzun?" "Yavrum!" demiş, "Çölde uzaktan gelen tehlikeyi görebilelim diye." "Peki anne, o zaman bizim hayvanat bahçesinde ne işimiz var?"

Mutluluk ve başarı için hayata gülümsetmeye çalışan bu eserde yazar verdiği örneklerle ve küçük hikayelerle mutluluğun ve başarının aslında bizim içimizde olduğunu anlatıyor. Hani ressama sormuşlar. "Mutluluğun resmini çizebilir misin?" diye. Ressam cevap vermiş: "Ben çizebilirim de sen anlayabilir misin?"

Gelin hep beraber mutluluğun resmini anlamaya çalışalım.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789756700761
 • Yayınevi:
  Hayat Yayınları
 • Kitabın Türü:
fatma özcan 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

bu kitap o kadar güzel ki liseli yıllarda okumuştum ve bir anda sevgi pıtırcığı haline gelmiştim gözle görülür derecede :) hayatın gerçek amaçlarını hatırlatan bir kitap zaten gerçek amaca yönelince hiçbir durum, sıkıntı, gaz sancısı, baş ağrısı yapmıyor :) özellikle gençlere yol göstermiş sıtkı abimiz Allah razı olsun ondan

serdar çetin 
17 Mar 11:47 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Servetini kaybettiysen hiçbir şeyi kaybetmemiş sayılırsın sağlığını kaybettinse belki bir şeyler kaybetmiş sayılırsın karakterini kaybetmişsen her şeyini kaybetmiş demektir

Kitaptan 2 Alıntı

Başarısız olduğumu hissettiğimde; ''Yaşam, bana bir şeyler mi anlatmak istiyorsun?'' derim. Çünkü başarısızlık,''Henüz başaramadım.'' demektir. Başarısızlık, ''Ben hiçbir şeyi gerçekleştiremedim.'' demek değildir. ''Bir şeyler öğrendim.'' demektir. Başarısızlık, ''Aptallaştım.'' demek değildir. ''Deneyerek yaşamak için gereken inanca sahibim.'' demektir. Başarısızlık, ''Ümitsizliğe kapıldım.'' demek değildir. ''Deneme cesaretini gösterdim.'' demektir. Başarısızlık, ''İstediklerime sahip olamayacağım.'' demek değildir. ''Tarz değiştirmeliyim.'' demektir. Başarısızlık, ''Ben aşağılığım.'' demek değildir. ''Mükemmel değilim.'' demektir. Başarısızlık, ''Zamanımı boşa harcadım.'' demek değildir. ''Yeniden başlamam için bir nedenim var.'' demektir. Başarısızlık, ''Vazgeçmeliyim.'' demek değildir. ''Daha sıkı çalışmalıyım.'' demektir. Başarısızlık, ''Asla başaramayacağım.'' demek değildir. ''Daha sabırlı olmalıyım.'' demektir. Başarısızlık, ''Kendimden ümidi kestim.'' demek değildir. ''bir bildiğim var.'' demektir.

Hayata Gülümse, Sıtkı Aslanhan (Sayfa 38 - John Maxwell)Hayata Gülümse, Sıtkı Aslanhan (Sayfa 38 - John Maxwell)

İnsan ilişkileri bir ustalık ister. Ve iyi bir usta ne zaman hangi aleti kullanacağını çok iyi bilir

Hayata Gülümse, Sıtkı AslanhanHayata Gülümse, Sıtkı Aslanhan