Hazin Bir Aşk

7,0/10  (5 Oy) · 
17 okunma  · 
1 beğeni  · 
599 gösterim
Amerika tarihinde önemli bir rol oynamış Theodosia Burr'un romanlaştırılmış öyküsü... 

Evlilik, tutku, aşk ve acılara dair yaşananlarla, zamanın eskitemediği bir hikâye; buyurganlığını ve güzelliğini yüzyıllar öncesinde yaşamış olmasına rağmen muhafaza eden bir kadın kahraman... Theodosia kendi istediği hayatı yaşamakla, çevresini memnun etmek ile; babasının hırsları, kocasının hastalıklı tutkusu ve sevdiğinin önyargıları arasında sıkıştığında nasıl bir karar verecek?

Amerikan çoksatar yazarı Anya Seton'un, Amerika'da yayımlanır yayımlanmaz çok satanlar listelerinde yer almış romanı... Seton'un derin araştırmaları sonucu, âdeta yeniden yaşayarak kaleme aldığı, Amerika tarihinde önemli rol oynamış bir devlet adamının arkasındaki kadın, kızı Theodosia'nın hayatı ve aşklarını merakla okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786053842729
 • Çeviri:
  İhsan Dinç
 • Yayınevi:
  Etna Kitap
 • Kitabın Türü:
Tam bi kitap aşığı 
07 Eyl 16:53 · Kitabı okudu · 18 günde · 4/10 puan

Baba kız arasındaki güçlü bağı anlatan ve kızın babasına duymuş olduğu büyük saygı ve bağlılığı sebebiyle hayatını babasının istediği biçimde yaşayan tam bir hanımefendi olarak yetiştirilen Theodosia"nın hayatını ele alan bir roman. Kitabın arkasında da belirttiği üzere kendi istediği hayatı yaşayamayan, babasının hırsları, kocasının hastalıklı ruhlu ve sevdiği adamın ön yargıları arasında sıkışan bir genç kadının öyküsü. Babası uğruna her şeyi yapan bu genç kadının hayatında neler olduğunu merak edip okuyacağınız bir kitap.
Romandaki betimlemeler güzel anlatılmış ve yalın bir dil kullanılmış. Çok beğendiğimi söyleyemem ama asla kötü bir romanda değil. Okumanızı tavsiye ederim zira bana hayatımı ne olursa olsun kendi seçimlerimle yönlendirmem gerektiğini anlatan bir roman oldu.

Elfida 
19 Eyl 16:11 · Kitabı okudu · 17 günde · 5/10 puan

Bu kitap ABD'nin 3. başkan yardımcılığını yapan Aaron BURR'un hayatını ve kızı Theo'nun hihayesini anlatmaktadır. Theo'nun babasına olan itaatini, o zamanların koşullarını vs. ele alıyor. Amerika' da yayımlanır yayınlanmaz çok satan bir eser olmuş haliyle. Kitap bana çok hitap etmedi lakin yazar güzel akıcı bir dil kullanmış. Aman aman okunması gereken bir eser olduğunu düşünmüyorum lakin Biyografik tarzda bir roman okunabilir.

Kitaptan 5 Alıntı

Elfida 
04 Eyl 16:25 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Yaratıcımız kadınları acı çekmeleri için yaratmıştır ve bizlere bu acıya dayanma gücünü vermiştir.

Hazin Bir Aşk, Anya SetonHazin Bir Aşk, Anya Seton
Elfida 
03 Eyl 21:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Sen uzak yerlere özlem duymanın ne olduğunu bilmiyorsun, değil mi?

Hazin Bir Aşk, Anya SetonHazin Bir Aşk, Anya Seton
Elfida 
04 Eyl 22:32 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

"Peki o halde ne olarak düşünüyorsunuz? "diye fısıldadı Theo
"Canlanmış bir hayal gibi, bir özlemin giderilmesi gibi."
Theo düşündü, bir özlemin giderilmesi... Evet. Bu an, bu saniye, mutluluktu. Ona hiçbir şey dokunmamalıydı, onu düşünmemeliyim yoksa dağılır..

Hazin Bir Aşk, Anya SetonHazin Bir Aşk, Anya Seton
Tam bi kitap aşığı 
07 Eyl 16:56 · Kitabı okudu · İnceledi · 4/10 puan

"Seni, Gampy"i ve Merne"i hayal kırıklığına uğrattım... Ama onu hiçbir zaman."

Hazin Bir Aşk, Anya Seton (Sayfa 380)Hazin Bir Aşk, Anya Seton (Sayfa 380)