1000Kitap Logosu
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı

Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı

1-4 Yaş Arası

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.8
13 Kişi
49
Okunma
19
Beğeni
860
Gösterim
544 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 15 sa. 25 dk.
Adı
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı (1-4 Yaş Arası)
Basım
Türkçe · Türkiye · Neden Kitap · Kasım 2012 · Karton kapak · 9789752542662
Orijinal adı
Toddler Taming
Diğer baskılar
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı
Dr. Christopher Green'in yürüme yıllarına yönelik yaptığı rehberliği, yürüme döneminin sorunlu aşamalarında milyonlarca ebeveyne yardım etti. Şimdi bu uluslararası çapta en iyi satış yapan kitap, yeni nesil ebeveyn ve çocuklar için arkadaşça ve pratik tavsiyeler vermek adına incelendi ve yenilendi. Günümüz ebeveynlerinin hem işte hem de evde başarılı olmak konusunda gittikçe artan baskısına karşın Dr. Green'in mesajı, yürüme döneminin isteklerinden zevk alabilmenizdir. Etkili bir ebeveyn olmada kilit nokta, neyin normal olduğunu bilerek ve çocukların yaptığı oyunların ne olduğunu anlayarak makul beklentilerinizin olmasıdır. Dr. Green, yirmi beş yıllık deneyimlerinin sonucunda çocuğunuzun davranışı üzerinde ışık yakacak ve hayatındaki bu büyülü dönemin tadını çıkarmanızda size yardım ettiği için bir ebeveyn olarak güveninizi arttıracak önerilerini bu kitapta sizlerle paylaşıyor. Neşe ve sağduyu özelliğiyle Dr. Green, çocuk bakımını gizemli noktalardan arındırır ve ebeveyn olmaya eğlence katar. Dr. Green'in birçok yorgun ebeveyne yardımcı olan dünyaca ünlü çözümlerinin yanı sıra bu kitap: - Olumlu ve etkili disiplin teknikleri - Başarılı tuvalet eğitimi sırları - Çocuğunuz için sağlıklı beslenme ipuçları - Öfke nöbetleri ve diğer hilelerle başa çıkma - Erken öğrenmenin esasları - Çalışan ya da yalnız ebeveyn olarak onlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda size pratik ipuçları veriyor.
5 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺18,8
8.8
10 üzerinden
13 Puan · 4 İnceleme
Muhammet Fatih Öztürk
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı'ı inceledi.
544 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Çocuk Eğitimi
Bebek bekleyen veya çocuğu yeni doğmuş olan her anne ve baba, bebek yetiştirme konusundaki tecrübesizliğini bir şekilde gidermek ister ve aslında bunun zorundadır. Bu kapsamda en kolay kaynak tabi ki yine kitaplardır. Kütüphanemde eşimin eğitimci ablasının hediyesi olan bu kitap kafanızdaki bir çok soruyu cevaplayacak nitelikte. Ancak başta belirtmek gerekirse bu kitap, yenidoğan bebekleri konu almamakla beraber 1-4 yaş aralığındaki çocukların bakım ve eğitimleri için yazılmış. Her ne kadar kitabın ilk baskısı günümüzden 40 yıl önce yapılmış olsa da yeni baskılardaki güncellemelerle bazı eksikleri olsa da günümüze de hitap ediyor. Kitapta aklımda kalan ve en etkili bölümün ki yazarın da uzmanlık alanı olan “uyku problemleri ve çözümleri” bölümü olduğunu düşünüyorum. Yazarın, çocukların uyku problemine dair kendisine ait patentli bir çözüm yöntemi de kitapta ayrıntılı olarak açıklanmış. Bu konuda sıkıntı çeken ebeveynlere yardımının dokunacağını düşünüyorum. Bir çok anne ve babanın bu kitaptan istifade edebileceğini düşünmekle birlikte kitapta özellikle çocuklar ve günümüz teknolojik gelişmeleri ile ilgili bir eksiklik olduğunu gözlemledim. Çoğu anne ve babanın çocuğunu avutmak, oyalamak ve bazen de eğitmek amacıyla kullandığı telefon, tablet vs. gibi araçların çocuklar üzerindeki olumlu veya olumsuz etkilerine ilişkin bir bölümün yer almaması bence büyük bir eksiklik. Bu durumun temel sebebi kitabın ilk basım yılının eski olması ola da güncellemelerle bu problemin kolaylıkla aşılabileceğini/aşılması gerektiğini düşünüyorum. Son olarak kitabın dilinin ve yazarın üslubunun akıcı ve hatta eğlenceli olduğunu, yazarın okuyucuya hafif takılmalarla anlatmak istediklerinin etkisini böylece güçlendirdiğini söyleyebilirim. İyi okumalar dilerim.
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
özgül aksolmaz
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı'ı inceledi.
Dr. Green'in birçok yorgun ebeveyne yardımcı olan dünyaca ünlü çözümlerinin yanı sıra bu kitap: - Olumlu ve etkili disiplin teknikleri - Başarılı tuvalet eğitimi sırları - Çocuğunuz için sağlıklı beslenme ipuçları - Öfke nöbetleri ve diğer hilelerle başa çıkma - Erken öğrenmenin esasları - Çalışan ya da yalnız ebeveyn olarak onlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda size pratik ipuçları veriyor.
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Ayşen şahin alamaslı
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı'ı inceledi.
544 syf.
·
Puan vermedi
Kitaptan özetlediğim en tesirli bölüm şu oldu. Disiplin icin altin kurallar 1. net iletişim 2. tutarlılık 3. duzen ve yordam 4. olumlu hareket (cocuklar bizim enerjimizden beslendikleri icin onlara daima pozitif sinyaller yollamak) Ve yine sağlıklı disiplin icin tuzaklardan kac 1. kusur arama 2. gerginlikten kaçin 3. kriz biter bitmez unut 4. olumsuz rutin bir hayattan kac(mesela uyudugunda cocugumun sabah yapacagi ilk kotu iş ne olacak diye hayıflanmak) 5. tangonun iki kisilik oldugunu hatırla (benimle kavga ediyor diye uzulme kavga karşılıklıdır kucuk cocukla kavga etmekten vazgec) 6. icerleme 7. hayvanlari kışkırtma (bir aslanla karsilastiginizda bir değnek alıp arkasından hayvan dürtülmez. Cocuklar da aslandan farksızdır)
Her Yönüyle Çocuk Yetiştirme Sanatı
OKUYACAKLARIMA EKLE