Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Kadın Tuzaktır

A. Vahap Kaya

Kadın Tuzaktır Konusu

Kadın ve erkek arasındaki ilişkinin boyutlarını gösteren olaylar ilginç bir biçimde kadının yaratılmasından sonra başlatılır.  O halde ilk akla gelen soru şudur; Kadın, erkek için tüm buyruklara karşı bir meydan okuma aracı mıdır? İki şehir tek bir aşk.. Kalbin yaralarını iyileştiren bir dergâh.. Kadın ve dünyayı bir kılan anlayışın ardındaki sır.. Mitolojik anlatımlardan kutsal metinlere; kadının neden erkekten sonra var edildiğini soran Yusufun hikâyesi…
Tahmini Okuma Süresi: 4 sa. 32 dk.Sayfa Sayısı: 160Yayınlanma Tarihi: 2011Yayınevi: Hemen Kitap
ISBN: 9756178294Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

5.410 üzerinden
28 Puan · 9 İnceleme

Kadın Tuzaktır Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
Fırat

Fırat

@KrtPaltoluAdam0262
·
07 Ekim 2021 21:36
Puan vermedi
Tek Kelimeyle Harikaydı… İlk başta kitabın isminden dolayı biraz önyargı ile başlamıştım ama; çok müthiş bir Aşk hikayesi ve Müthiş betimlemelerle karşı karşıya geldim. Tavsiye ederim Yazarın kalemine/ Emeğine ve yüreğine sağlık… İyi Okumalar diliyorum
13 etkileşim
Kitabsever

Kitabsever

@kitab_meleyi
·
07 Ağustos 2022 22:58
8/10 puan verdi
Merhaba 1k okurları! Kabarık olan okuyacaklar listemde beni bekleyen kitaplara rağmen alıntılarından okumaya karar verip de bir türlü erteleyemediğim/merak ettiğim kitaplardan biri de
Kadın Tuzaktır
Kadın Tuzaktır
kitabı oldu. Beraber kitap okumaktan keyif aldığım, saygı duyduğum @syh_byz sayesinde kitapla tanışmış
32 etkileşim
AYŞE

AYŞE

@Bendenizayse
·
19 Şubat 17:43
Puan vermedi
Kadın Tuzaktır
Kadın Tuzaktır
kitabı, kadın ve erkek ilişkilerini konu alan kurgu bir roman. Kitaba başlarken İncil ve Kur'an-ı Kerim'den Hz.Adem ve Hz.Havva'nın kıssasına yer vermiş, mitolojik anlatımlarla devam etmiş. Ana temasını bir türlü kavrayamadım. Bir yerde sevdiği kadına aşkını övgüyle anlatırken, bir yandan da ona nasıl esir olduğunu, onun yüzünden ne çileler çektiğini, en sonunda sevdiğine kavuşamayınca ölüme giden yolculuğunu anlatıyordu. Her cümlesi felsefe kokuyordu bunu inkar edemeyeceğim. Betimlemelerini çok beğendim. Ama içerik olarak anlatılmak isteneni kavrayamadığımı söylemeliyim. Yazarımıza "tarafını seç!" diyorum. "Kadın seni ne rezil eder, ne de vezir eder. Ne olmak istiyorsan o olursun, " diyorum. Kitaba, o kıssasla başlaması da kadını, erkeğin şeytanı olarak görmesinden varsayıyorum. Biraz manidar bir kitap olarak da buldum. Karakterimizin adının Yusuf oluşundan sanırım.Sen Yusuf olamazsın bay yazar.
24 etkileşim
Ayfer

Ayfer

@Ayferbes
·
30 Eylül 2020 12:58
1/10 puan verdi
Kadın yazara göre günahın kumaştan heykelleri... Nedir bu kitabı yazdıran, nedir bu denli bir isyan... Hz. Havva'dan bu yana her mitoloji de kadın varlığının şeytani ilişkisi bu kadar mı işlemiş içine... Başı nasıl bir can sıkıntısı ise sonu bir o kadar da yüz kızartıcı... #86533741 Yazarın kadınlara olan küskünlüğünün geçmesi dileğiyle :)) Sadece bir kısmını buraya bırakarak algılamanıza vesile olmak istiyorum... Senin içindi çektiğim keder ve acılar. Senin içindi gönlümün kavruluşu. Gece yarılarında ağlayışım, seher vakitlerinde yakarışım senin içindi. Senin için tüm yaralarımı açtım, konuştum. Senin için zavallılıklarımla yollara düştüm, vadileri, ırmakları geçtim. Senin için şarabın rengine kandım. Senin için dağın eteğine yapıştım. Senin için kuyuya düştüm. Uyumayışım, güneşi özlemeyişim senin içindi. Secdeye kapanışım, af dileyişim, göğe yükselen feryadım, figanım senin içindi. Susuzluktan bunalan kervana katılışım senin içindi. Düşü gerçek sanıp savaşmam senin içindi. Yenilgiden zafer elde edeceğimin sanrısı senin içindi. Dönüşü olmayan ülkeden ayrılışım senin içindi. Tanrılaşma gafletine senin için düştüm. Sevgine, kokuna kavuşma telaşım, bedeli ölçülemeyen kovuluşum senin içindi. Kutsalı unutup yanı başında nefes alışım, itaatsizliğim senin içindi. Korkularımı, karanlıklarımı yok edişim senin içindi. Efsaneye dönüşen sürgünlüğüm senin içindi. Perdeleri kapayışım, tanrıdan uzaksayışım, dağdan inişim senin içindi. Senin içindi ey sevgili. Okur kalın.. Ama bu kitabı değil :)
11 etkileşim
Eyüp Ç.

Eyüp Ç.

@cnk1349
·
21 Ekim 2017 14:49
9/10 puan verdi
Hayatınıza dokunmuş biri, uzaklaşmaya çalışıyorsunuz ama attığı tek bir göz kırpması yeniden onu istemenize neden oluyor her şeye rağmen. Tabi dokunabilirseniz!..
6 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 60.5
Erkek% 39.5
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

A. Vahap Kaya
A. Vahap KayaYazar · 6 kitap
A. Vahap KAYA (d. 2 Nisan 1969, İdil) Eğitimci, yazar. İlk eserini1998 yılında yazdı. 2003 yılında yayımlanan Cehennem Benim adlı yapıtı J. P. Sartre ve Mevlana’yı buluşturmuştur. Yaşamı A.Vahap Kaya; 1969 yılında İdil’de doğdu. Evli ve 1 çocuk babası olan A. Vahap KAYA Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde üç yıl okudu. 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesindeki öğrenimini İnönü Üniversitesinde tamamladı. 1998 yılında toplumsal değişme açısından liderlik kavramı üzerine yaptığı araştırmada Atatürk, Hitler ve Humeyni’nin liderlik özelliklerini anlatan “Karizmanın Şiddeti” kitabı yayınlandı. 1999 de “Bir İntiharın Önsözleri”ni yazdı. 2003 yılında farkı bir teknik çalışma ile J. P. Sartre ve Mevlana’yı buluşturan “Cehennem Benim” adlı romanı ve aynı yıl Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği üzerine bir deneme olan “Yumuşak Karizma” çalışmasının basımı yapıldı. Değişik kurumlarda yaptığı felsefe öğretmenliğini Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesinde devam ettirmektedir.

Kadın Tuzaktır Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
AYŞE

AYŞE

@Bendenizayse
·
19 Şubat 13:32
Kalbe inen bir bakışa paha biçilemez. O kadar yetkin ve kendi başına yeterlidir ki; söze, sözcüğe gerek kalmaz. İçimizdeki neyse uyanır, uyandırılır. Bakışın sahibinin kim olduğunun önemi yoktur. Önemli olan, gözlerdekinin çaresizlik mi, mahcubiyet mi, özlem mi, merhamet mi, güven mi, korku mu, kararsızlık mı, arzu mu, keder mi, alay mı, neşe mi, gurur mu, kısacası ne olduğunun sırrına varmaktır.
32 etkileşim
D

D

@ddmr7
·
02 Kasım 22:49
Kime nasip olmuş bu devirde eski zaman sevdası…
84 etkileşim
D

D

@ddmr7
·
01 Kasım 23:34
İnsan neyi ararsa ona layıktır.
72 etkileşim
Öznur Ö.

Öznur Ö.

@_hickimse
·
11 Nisan 15:37
Başkasına yar olmasın, başkası onda nefes almasın
57 etkileşim

Kadın Tuzaktır İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok