Giriş Yap
AYŞE
@Bendenizayse
★Edep yahû edep! İlk evvelâ edep! ★Allah âşkına, sesli harf katili olmayın. ★Bir böyle :), bir şöyle :( ★SEN DEĞİL SİZ! ★Edebiyatı severim, mübâlağa sanatına âşığım. ★Unutursam kızmayın, B12 mağduruyum.
«Aaa bu öğretmen mi?» denilen bir öğretmen! 'Türk’üm, bu ad her unvandan üstündür”
34 /YİĞİDO
1457 okur puanı
06 Ara 2020 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Kitabın tek pozitif pasajı :)
Hayatta herkes bir mana ararken, aradığımız hatta beklemeden gelen o güzel insana sarılırken yakalayacaksın duygularını. Daha bir güzel gülümseyeceksin. İnsanlar fark edecek sendeki neşeyi. Yalnızlığın silinip giderken ruhundan, aşkı hissedecek kalp atışların. Ve bir başkası için yaşamaya başlayacaksın farkında olmadan. Belki kötü bir şey olacak kaygısı ile ileriyi düşünüp endişe edeceksin ama geçmişin tüm kötü tozlarını silip atacak o aşk. Yeter ki hayal kurmaktan vazgeçme. Hayal dünyanda çiçekler açması dileğiyle...
AYŞE tekrar paylaştı.
İçin yanarken üşümek, yüreğin kan ağlarken gülmek, özleyip de sevdiğini görememek... İşte aşk bu olsa gerek! Can Yücel
·
Reklam
AYŞE tekrar paylaştı.
Sen ol da, ister yâr ol ister yara. Lütfun da başım üstüne, kahrın da...
Şems Tebrizi
·
AYŞE tekrar paylaştı.
520 syf.
Türk Edebiyatı
Benim Adım Kırmızı
,
Orhan Pamuk
'un 1998 yılında yayımladığı postmodern tarihi romandır. Roman, Kara lakaplı nakkaş, ilk gençlik aşkı ve Enişte lakaplı ustasının kızı Şeküre ekseninde 1591 yılında Osmanlı nakkaşları arasında geçen mücadeleleri ve unutulmaya yüz tutan nakış sanatını anlatmaktadır. Romanda, 16. Yüzyılda İstanbul'da resimlerdeki üslûp çatışması nedeniyle öldürülen nakkaşların katilinin bulunması bakımından bir polisiye roman özelliği de taşır. Eser, Pamuk'un postmodern roman anlayışına uygun eserlerinden biridir. Bazı eleştirmenler bu eserin Umberto Eco'nun "Gülün Adı" adlı eserinden esinlenerek yazıldığını da ileri sürmektedirler.
Benim Adım Kırmızı
8.1/10 · 12,4bin okunma
·

Okur takip önerileri

Murat YALÇIN
@muraterzurumAYŞE ile benzer
Selçuk
@Selcuk112AYŞE ile benzer
Begüm Çakır
@begumcakirAYŞE ile benzer
Daha fazla göster
AYŞE tekrar paylaştı.
256 syf.
·
1 günde
1922'de yayımlanan
Ateşten Gömlek,
Türk edebiyatında Kurtuluş Savaşı üzerine yazılan ilk romandır. İzmir'in işgalinden sonra İstanbul'a gelen Ayşe ve İzmir uğruna mücadele için onun çevresinde kenetlenen gençlerin heyecanları ve etkinlikleri anlatılmaktadır. Onbaşı rütbesi ile cephede de bulunan Halide Edip Adıvar, her birini yakından tanıdığı roman kişilerini, yani silah arkadaşlarını içtenlikle, çağına ve yaşanan acı olaylara sorumlulukla tanıklık ederek anlatmıştır.
·
Reklam
2
904
9bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47