Heykeltraştan Ressama - Büyük Sanatçılar

·
Okunma
·
Beğeni
·
80
Gösterim
Adı:
Heykeltraştan Ressama - Büyük Sanatçılar
Baskı tarihi:
2015
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055056766
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Grands artistes
Çeviri:
Alev Er
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ntv Yayınları
Leonardo da Vinci, Van Gogh, Picasso… Onları tanıyorsunuz! Bunlar dünyanın en ünlü sanatçıları. Peki Giotto, Poussin ya da Brancusi'den söz edildiğini duydunuz mu hiç? Onlar da, Rönesans'tan 20. yüzyıla kadar, her biri resim ya da heykel sanatına kendine özgü yenilikler getirmiş büyük sanatçılar.

Biz 47'sini seçtik: Klasikler (Poussin, Ingres), gerçeküstücüler (Magritte, Miró), romantikler (Goya, Géricault) ve soyut sanatın öncüleri (Turner, Kandinski). Elbette devleri (Michelangelo, Rodin, Picasso), renk çılgınlarını (Tiziano, Van Gogh, Bonnard), bütün bir kuşağı etkileyenleri (Caravaggio, David, Monet) ve sanatın bütün kurallarını alt üst edenleri de (Duchamp, Warhol, Klein) unutmadık.

Kitap Rönesans dönemi ressamlarıyla başlıyor olsa da, sanatın tarihinin çok daha eski olduğunu, resim tekniklerinin yüzyıllar içinde geliştiğini biliyoruz. Bu sanatçılara, sanatlarını yaşatıp sürdürme olanağı sağlayan, biçim ve renkler harikası bir dünya yaratma imkânı veren sanat hamilerine ve tacirlerine de selam olsun.
Öyleyse, güzellik ve coşkuyu yaratanlar dünyasına hoşgeldiniz!
(Tanıtım Bülteninden)
Heykeltraştan Ressama - Büyük Sanatçılar'ı okuyanlar